Справа № 444/605/17
Провадження № 3/444/326/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2017 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Зеліско Р. Й. з участю ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жовкві матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління патрульної поліції у м. Львові ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, паспорт виданий на ОСОБА_1 серії КЛ № 124133, виданий Жовківським РВ ГУДМС України у Львівській області 01.07.2016 року
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Жовківського районного суду Львівської області знаходиться адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності як вказано в протоколі про адміністративне правопорушення серії БР № 134840 від 05.03.2017 року ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні 28.03.2017 року при встановлені особи, яка притягається до адміністративної відповідальності зясовано, що прізвище ОСОБА_3 згідно паспорта громадянина України серії КЛ № 124133, виданого Жовківським РВ ГУДМС України у Львівській області 01.07.2016 року є ОСОБА_1, а не ОСОБА_2, як вказано в протоколі про адміністративне правопорушення.
Крім того даний факт стверджується також і свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, де вказано, що власником автомобіля Ford Transit Hicube, реєстраційний номер «ВС 5040 ЕЕ» є ОСОБА_1. Однак слід зауважити, що датою реєстрації даного автомобіля вказано 14.03.2017 року, тобто вже після події, яка описана в протоколі про адміністративне правопорушення серії БР № 134840 від 05.03.2017 року. Дата події 05.03.2017 року.
Однак паспорт виданий 01.07.2016 року, тобто до події, яка слугувала підставою для складання протоколу серії БР № 134840 від 05.03.2017 року.
З даного приводу ОСОБА_1 в судовому засідання пояснив, що він змінив своє прізвище з «Дуркалевич» на «Шафінський» і станом на 05.03.2017 року мав вже прізвище «Шафінський». Крім того зазначив, що він не керував транспортним засобом в стані алкогольного спяніння, пояснив, що взагалі йшов як пішоход і був зупинений працівниками поліції, які запитали його щодо власника автомобіля Ford Transit, реєстраційний номер «ВС 5040 ЕЕ». Ствердив, що він повідомив, що це його автомобіль, однак відразу зауважив, що він ним не керував. Всупереч цьому працівники поліції відвезли його в Жовківське відділення поліції Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області, де склали протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В протоколі про адміністративне правопорушення та при встановленні в судовому засідання особи, зясовано, що існують розбіжності щодо прізвища особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме в протоколі вказано прізвище «Дуркалевич», а згідно паспорта громадянина ОСОБА_4 «Шафінський».
Вищезазначене позбавляє суд всебічно, повно і обєктивно зясувати обставини даної справи, вирішити її в точній відповідності з законом, у звязку з чим справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 зач. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід направити до Управління патрульної поліції у м. Львові ДПП для належного оформлення, встановлення особи правопорушника, шляхом виклику останнього в Управління Управління патрульної поліції у м. Львові ДПП, можливого внесення змін до протоколу про адміністративне правопорушення.
Після доопрацювання дані адміністративні матеріали підлягають направленню до суду для вирішення їх по суті.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.245,251,278,280 Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали адміністративної справи № 444/605/17, провадження № 3/444/326/2016 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 зач. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення направити до Управління патрульної поліції у м. Львові ДПП на доопрацювання для належного оформлення з підстав наведених у мотивувальній частині даної постанови.
Після доопрацювання дані матеріали необхідно направити на адрес суду для розгляду про суті.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Зеліско Р. Й.