13.05.2016
227/1772/16-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2016 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В.,розглянувши матеріал, що надійшов з Добропільськой об'єднаної державної податкової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, яка є фізичною особою-підприємцем, ІПН НОМЕР_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, за ст. 155-1ч.1 КУпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
26.04.2016 р. головним державним ревізором-інспектором відділу аудиту ОСОБА_2 при проведенні перевірки ФОП ОСОБА_1 було встановлено, що ФОП ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме встановлено реалізацію алкогольного напою без роздрукування розрахункового документу, отже встановлено факт не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи, чим порушено п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 266/95-ВР (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
Згідно листа міністерства юстиції України від 03.11.2006 N 22-48-548 Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить визначення терміна посадова особа. Тому для визначення цього терміна слід керуватись положеннями інших нормативно-правових актів. Так, згідно частини другої статті 2 Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 ), посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій. У пункті 1 та 2 Примітки до статті 364 Кримінального кодексу України ( 2341-14 ) міститься поняття службової особи. Так, службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням. Службовими особами також визнаються іноземці або особи без громадянства, які виконують обов'язки, зазначені в пункті 1 цієї Примітки. Частинами третьою, четвертою та п'ятою пункту 1 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах про хабарництво" ( v0005700-02 ) передбачено, що організаційно-розпорядчі обов'язки - це обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів, їх заступники, особи, які керують ділянками робіт. Адміністративно-господарські обов'язки - це обов'язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном. Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо. Особа є службовою не тільки тоді, коли вона здійснює відповідні функції чи виконує обов'язки постійно, тимчасово або за спеціальним повноваженням, за умови, що зазначені функції чи обов'язки покладені на неї правомочним органом або правомочною службовою особою. Що ж стосується громадянина - суб'єкта підприємницької діяльності, зазначаємо, що він може бути визнаний службовою особою (посадовою особою) лише тоді, коли у нього реально виникає можливість виконання вказаних вище обов'язків. А це можливо у випадку, коли такий громадянин на умовах трудового договору наймає працівників для сприяння йому у здійсненні підприємницької діяльності. За таких обставин він набуває організаційно-розпорядчих повноважень стосовно найманих працівників (право ставити перед ними певні завдання, визначати розмір заробітної плати, розпорядок робочого дня, застосовувати дисциплінарні стягнення тощо).
Як вбачається з наданого матеріалу ФОП ОСОБА_1 використовує найману працю і між нею та продацем ОСОБА_3 укладено трудовий договір, в зв"язку із чим суд приходить до висновку про те, що ФОП ОСОБА_1 виконує організаційно-розпорядчі функції стосовно найманих працівників та є посадовою особою.
25.04.2016 року працівниками Добропільської ОДПІ було зафіксовано факт реалізації алкогольного напою без роздрукування розрахункового документу.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 266/95-ВР (зі змінами та доповненнями) субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
ФОП ОСОБА_1 як посадова особа в порушення вимог вищезазначеного закону не забезпечила дотримання вимог п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 266/95-ВР (зі змінами та доповненнями) під час здійснення своєї підприємницької діяльності.
Таким чином, ФОП ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Дане порушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 114 серії АА № 848701 від 26.04.2016 року, актом перевірки № 153/14/НОМЕР_1 від 25.04.2016 року, заявою ОСОБА_1 ,поданої до канцелярії суду, в якій вона визнає свою вину та просить суд суворо не карати.
З огляду на викладене, а також на підставі матеріалів адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 мається склад правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 КУпАП України.
Керуючись ст. ст.14,155-1, 221, 283, 284, 290 КпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка є фізичною особою-підприємцем, ІПН НОМЕР_1, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5(п"яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят пять) гривень, який потрібно сплатити на р/р 31114106700226 МФО834016 ЄДРПОУ 34686542 код платежу 21081100, банк отримувач - ГУ ДКСУ Донецької області.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІПН НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в сумі 275 (двісті сімдесят пять) гривень 60 копійок, який сплатити на р/р 31216206700035, код платежу 21081100, ОКПО 37755456, МФО 834016, банк ГУ ДКСУ в Донецькій області.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Корнєєва