Справа № 680/221/17
№3/680/70/17
П О С Т А Н О В А
"30" березня 2017 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Новоушицького ВП ДВП ГУ НП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, жительки АДРЕСА_1, працює в ПП «Шкільняк», протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП,
встановив:
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 19 березня 2017 року серії АП1 №422478, 19 березня 2017 року о 10 годині 30 хвилин було встановлено, що ОСОБА_1 будучи відповідальною особою не виконала законних вимог припису Національної поліції №10 від 13 березня 2017 року, щодо встановлення дорожніх знаків згідно зі схемою організації дорожнього руху, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, чим порушила вимоги п.1.5, ДСТУ-3587, за що передбачена відповідальність згідно зі ст.188-28 КУпАП.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254-256 КУпАП положень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннями ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В порушення вказаного, посадовою особою, що здійснювала підготовку адміністративного матеріалу не долучено документів, які б визначали обовязок ОСОБА_1 виконувати вимогу (припис) №10 від 13 березня 2017 року, тобто визначали її субєктом правопорушення.
Окрім того, в протоколі не конкретизовано вимоги якого структурного елементу ДСТУ-3587 порушила ОСОБА_1 (пункт, частина, розділ).
Визначаючи суть правопорушення посадова особа в змісті протоколу про адміністративне правопорушення та вимоги (припису) не вказала кількість та вид дорожніх знаків, які ОСОБА_1 зобовязана була встановити.
Також, в матеріалах справи відсутня схема організації дорожнього руху, посилання на яку міститься в змісті вимоги (припису) від 13 березня 2017 року.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, що своєчасний, всебічний та повний розгляд даної адміністративної справи на основі суворого додержання законності унеможливлюється та вважає за необхідне повернути адміністративний матеріал до Новоушицького ВП ДВП НП у Хмельницькій області для належного їх оформлення та виконання вимог передбачених КУпАП.
На підставі викладеного та керуючисьст.ст.256, 268, 278 КУпАП, суддя,-
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.188-28 КУпАП направити до Новоушицького ВП ДВП НП у Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2