31.03.2017
Справа № 522/5475/17
Провадження № 1-«кс»/522/5092/17
УХВАЛА
Іменем України
31 березня 2017 року м.Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Кушніренко Ю.С., при секретарі Радецькій Г.Д., за участю прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України Радзілевича Д.А., розглянувши клопотання прокурора, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, в рамках кримінального провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42017161010000107 від 03.03.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор військової прокуратури Одеського гарнізону Південного регіону України Радзілевич Д.А. звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, в якому просив надати військовій прокуратурі Одеського гарнізону Південного регіону України дозвіл на проведення Південним територіальним управлінням внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту упродовж 15 робочих днів, у період з 03 квітня 2017 року по 24 квітня 2017 року включно, позапланової виїзної перевірки внутрішнього фінансового аудиту та аудиту відповідності фінансово-господарської діяльності військової частини А3519, (ідентифікаційний код 26614490, м. Одеса, вул. Спартаківська,
Проведення вказаної перевірки прокурор просить доручити спеціалістам Південного територіального управління внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту.
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, щовійськовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017161010000107 від 03.03.2017 за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2015-2016 роках військова частина А3519, яка дислокується за адресою: м. Одеса, вул. Спартаківська 2, за статтею «бойова підготовка» (програма 2101020/6), в рамках договорів про закупівлю товарів за державні кошти №31050/54 від 20.08.2015 (ціна договору 25201,78 грн.) та №58 від 29.07.2016 (ціна договору 49864 грн.), перераховано кошти за матеріальні цінності, які на складський облік частини не поставлені.
При цьому, матеріальні цінності, закуплені за договором №31050/54 від 20.08.2015 з бухгалтерського обліку військової частини А3519 списані на підставі акту виконаних робіт №131 від 30.10.2015 без їх обліку, видачі та списання за складськими обліками частини.
Крім того, у 2016 році в рамках договору №58 військовою частиною А3519 закуплено 92 м.кв. деревостружкових плит розміром 3,5 м на 1,75 м. за ціною 542 грн., але реально на складі КЕС знаходяться інші невстановлені плити, які на складському обліку частини не перебувають. Доставку та поміщення вказаних плит до складу КЕС здійснював помічник командира - начальник фінансово-економічної служби частини майор ОСОБА_2
Згідно актів інвентаризації майна КЕС військової частини А3519 станом на 25.12.2016 в кабінетах майора ОСОБА_2 та заступника командира частини з виховної роботи ОСОБА_3 встановлені кондиціонери марки Фуджико ACF-09AH, придбані військовою частиною у ФОП ОСОБА_4 (накладна №ОД-2016/06/22/01 від 24.06.2016, загальною вартістю 11826,3 грн., які за складськими обліками військової частини А3519 не рахуються.
Натомість в кабінетах реально знаходяться кондиціонери марки Iceberg KGR-09AH (придбані у НПК-Сервіс), які також за складськими обліками частини не рахуються. Також, в частині відсутні жалюзі вертикальні, зовнішні, тканинні загальною вартістю 3623,00 грн., які згідно інвентаризаційних відомостей також знаходяться в кабінетах вказаних посадових осіб.
Придбання вищезазначених матеріальних цінностей та майна за договорами №31050/54 від 20.08.2015 та №58 від 29.07.2016 здійснював особисто майор ОСОБА_2
З урахуванням викладеного, внаслідок протиправних дій ОСОБА_2 державі нанесені збитки в сумі понад 80 тис. грн.
У зв'язку із вищезазначеним та беручи до уваги, що виявлено порушення вимог законодавства з питань внутрішнього фінансового аудиту та аудиту фінансово-господарської діяльності у Збройних Силах України, які свідчать про можливе завдання шкоди, наявність ознак кримінального правопорушення в діях службових осіб військової частини А3519, у зв'язку із чим виникла необхідність в проведенні позапланової перевірки спеціалістами Південного територіального управління внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту з питань додержання вимог вищезазначеного законодавства.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала, посилаючись на викладені в ньому доводи, просив задовольнити.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, надходжу до наступного висновку.
Виходячи з положень п. 2 ст. 7, ст. 9 КПК України щодо забезпечення засад законності у кримінальному провадженні, при здійсненні досудового розслідування відповідні органи повинні керуватись як вимогами цього Кодексу, так і вимогами інших актів законодавства, що регламентують питання здійснення ними процесуальних повноважень, тобто у даному випадку - також вимогами ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» в частині порядку призначення позапланової виїзної ревізія на підставі рішення слідчого судді.
Оскільки прямо нормами КПК України питання розгляду вказаних питань слідчим суддею не врегульовані, відповідно до вимог ч. 6 ст. 9 КПК України в даному випадку застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу, у тому числі засада законності, за змістом якої призначення позапланової перевірки слідчим суддею повинне здійснюватися безпосередньо на підставі вимог Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Таким чином, з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин вчиненого злочину, для забезпечення розслідування у кримінальному провадженні та збирання доказів, встановлення розміру ймовірної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також для перевірки достатності підстав, правильності і законності дій службових осіб військової частини А3519, необхідним є призначення позапланової перевірки, яка може здійснюватися лише на підставі рішення суду.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", ст.ст. 9, 91-93, 110, 369-372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати військовій прокуратурі Одеського гарнізону Південного регіону України дозвіл на проведення Південним територіальним управлінням внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту упродовж 15 робочих днів, у період з 03 квітня 2017 року по 24 квітня 2017 року включно, позапланової виїзної перевірки внутрішнього фінансового аудиту та аудиту відповідності фінансово-господарської діяльності військової частини А3519, (ідентифікаційний код 26614490, м. Одеса, вул. Спартаківська,2)
Проведення перевірки доручити спеціалістам Південного територіального управління внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя