ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Чішман Л.М.
Суддя-доповідач:Охрімчук І.Г.
УХВАЛА
"29" березня 2017 р. Справа № 295/13254/16-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Охрімчук І.Г., вирішуючи питання відповідно до ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України про відкриття апеляційного провадження за скаргою Житомирського обласного військового комісаріату на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "21" грудня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Житомирського обласного військового комісаріату про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 21.12.2016р. позов ОСОБА_3 задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, його оскаржив Житомирський обласний військовий комісаріат.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 05.01.2017р. апеляційну скаргу було залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору, а ухвалою від 31.01.2017 року - повернуто апелянту через не усунення недоліків.
З огляду на викладене, строк на апеляційне оскарження пропущено апелянтом без поважних причин.
Після цього відповідач 08.02.2017р. повторно подав апеляційну скаргу на постанову суду у цій справі та клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду з апеляційною скаргою.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15 лютого 2017 року апеляційну скаргу було залишено без руху у зв'язку з пропуском апелянтом строку для подання апеляційної скарги та надано строк тридцять днів для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме надання доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою.
Згідно з ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідач не подав доказів на підтвердження того, що на час подачі апеляційної скарги вперше та закінчення строку для усунення недоліків, його майновий стан унеможливлював сплату судового збору.
У зв'язку з цим вважаю, що обставини, на які посилається відповідач не свідчать про наявність поважних причин пропуску строку звернення із повторною апеляційною скаргою.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків.
Європейський суд у своїх рішеннях зазначає, що процесуальні строки (строки позовної давності) є обов'язковими для дотримання. Правила регулювання строків для подання скарги мають на меті забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу правової визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці правила будуть застосовані (рішення ЄСПЛ у справі «Перез де Рада Каванілес проти Іспанії» від 28 жовтня 1998 року). Реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
У рішенні «Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії» від 25 січня 2000 року Європейський суд встановив, що строки позовної давності, яких заявники мають дотримуватися при поданні скарг, спрямовані на те, щоб забезпечити належне здійснення правосуддя і дотримання принципів правової певності. Сторонам у провадженні слід очікувати, що ці норми будуть застосовними.
Враховуючи, що скаржником у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції не наведено інших, відмінних від тих, що визнані судом неповажними, причин пропуску строку на подання апеляційної скарги, суд приходить до висновку про відмову відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за скаргою Житомирського обласного військового комісаріату .
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу, іншим особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя І.Г. Охрімчук
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1
3- відповідачу Житомирський обласний військовий комісаріат вул.С.Параджанова,4,м.Житомир,10001