Постанова № 65661165, 21.03.2017, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
21.03.2017
Номер справи
431/237/17
Номер документу
65661165
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

21.03.2017

Справа 431/237/17-а

Провадження 2-а/431/28/17

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(повний текст)

21 березня 2017 року Старобільський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді Березка О.М.,

за участю секретаря Войтенко А.О.,

позивача ОСОБА_1,

представника відповідачаОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Старобільського районного суду адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій неправомірними та зобовязання виплатити одноразову грошову допомогу в разі втрати працездатності, третя особа Національна поліція України

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Луганській області, третя особа Національна поліція України про визнання відмови у виплаті одноразової грошової допомоги в разі втрати працездатності поліцейського неправомірними та зобовязати вчинити певні.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що з липня 1996 року він проходив службу в органах внутрішніх справ України. З 07.11.2016 в Головному Управлінні Національної поліції в Луганській області. Під час проходження служби в органах внутрішніх справ отримав захворювання. Відповідно до висновку військово-лікарської комісії Державної установи Територіальне медичне об»єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області(свідоцтво про хворобу №106 від 20.07.2016), позивач визнаний непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатний у військовий час у звязку із захворюванням, повязаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Позивачеві встановлено ІІІ групу інвалідності та 60 відсотків втрати професійної працездатності, що підтверджується довідками МСЕК.

У серпні 2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою встановленої форми з необхідними додатками про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у звязку з отриманням інвалідності IIІ групи під час проходження служби в органах внутрішніх справ, при цьому надав всі необхідні документи для призначення та виплати одноразової грошової допомоги.

Головним Управлінням Національної поліції в Луганській області листом від 29.12.2016 №5543/111/22/05-2016 було відмовлено у призначенні та виплаті грошової допомоги у звязку з наступним:

Визначений пакет документів, наданий позивачем, було розглянуто Департаментом фінансового забезпечення та фінансового обліку Національної поліції України та комісією ГУНП в Луганській області. За результатами розгляду визначено, що Порядок призначення та отримання поліцейським одноразової грошової допомоги, розміри та підстави, за яких призначення та виплата допомоги не здійснюється, регулюються положеннями ст.ст. 97-101 Закону України «Про Національну поліцію» та наказом МВС України від 11.01.2016 №4 «Про порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського».

Випадки за яких призначається одноразова грошова допомога поліцейським, яким інвалідність встановлена внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва) повязаних з виконанням службових обовязків або проходженням служби в органах внутрішніх справ ст. 97 Закону не передбачені. Вказані дії та відповідь позивач вважає необґрунтованими та такими, що порушують її права, у зв'язку з чим він звернулася до суду. При цьому, пакет документів, наданих для призначення одноразової грошової допомоги було повернуто без виконання. Позивач вважає, що повернення документів та вищезазначена відмова ГУНП в Луганській області є неправомірною та вважає, що має право на отримання одноразової грошової допомоги.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Відповідач - представник Головного управління Національної поліції в Луганській області у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, надав суду заперечення проти позову, в якому просить у задоволені позову відмовити в повному обсязі.

Третя особа - представник Національної поліції України до суду не зявився, надав суду письмові пояснення проти позову, при цьому, просив відмовити ОСОБА_1 у задоволені її позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача та дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, приходить до висновків, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що з липня 1996 по липень 2016 проходив службу в органах внутрішніх прав України та Національної поліції України.

Відповідно до довідки №А-5334 від 18.08.2016, виданої Головним управлінням Національної поліції в Луганській області, майор поліції ОСОБА_1, дійсно, безпосередньо в період з 20.05.14 по 26.12.2014, з 27.12.2014 по 07.11.2015,з 07.11.2015 по 29.07.2016 безпосередньо брав участь в Антитерористичній операції. (а.с.14).

Відповідно до наказу № 482 о/с від 25.07.2016 виданого Головним управлінням МВС України у Луганській області, Майор поліції ОСОБА_1,старший інспектор поліції Головного управління національної поліції в Луганській області, звільнений за ст. 77 п. 2 (через хворобу) з 29.07.2016, з вислугою років на день звільнення у календарному обчисленні: 21 рік 10 місяців 16 днів, загальний трудовий стаж:29 років00 місяців 12 днів (а.с.15).

Згідно рішення комісії міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, від 11.02.2016, ОСОБА_1 надано статус учасника бойових дій. (а.с.13).

Відповідно до свідоцтва про хворобу № 106 від 20.07.2016 військова - лікарської комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області" ОСОБА_1 встановлено захворювання, пов'язані з проходженням служби в органах внутрішніх справ (а.с.16 -17)

Згідно з довідкою серії 12 ААА № 005112 від 28.07.2016, виданою Луганським комунальним закладом «Обласний центр медико-соціальної експертизи», ступінь втрати професійної працездатності позивача у відсотках становить 60%, причина втрати професійної працездатності - захворювання, пов'язане з проходженням служби в ОВС (а.с.20).

У зв'язку з цим, з 28.07.2016 позивачу встановлено ІІІ групу інвалідності з причини захворювання, пов'язаного з проходженням служби в ОВС, що підтверджується довідкою Обласної МСЕК МОЗ України серії 12 ААА № 441394 від 04.07.2017 (а.с.19).

В серпні 2016 року Позивач звернулася до ГУНП в Луганській області із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням йому третьої групи інвалідності, яка йому була встановлена внаслідок захворювання, повязаного під час проходження служби в органах внутрішніх справ у порядку, визначеному наказом МВС України від 11.01.2016 року № 4.

29.12.2016, листом за номером 5543/111/22/05-2016, позивачеві було відмовлено у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки така виплата можлива у разі відповідності висновку МСЕК до випадків визначених ст. 97 Закону України «Про національну поліцію» (а.с.21).

Перевіряючи дії відповідача на відповідність вимогам ч.3ст.2 Кодексу адміністративного судочинства Українисуд виходить з наступного.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначаєЗакон України "Про Національну поліцію" №580-VIII від 02.07.2015.

РозділомXIприкінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" №580-VIII(із змінами) встановлено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбаченихЗаконом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинностіЗаконом України "Про Національну поліцію".

Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 97 Закону України " Про Національну поліцію"передбачено, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, в разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок зазначених причин.

Згідно з ч. 2ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію»порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.

З метою врегулювання питання щодо порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, відповідно достатей 97 - 101 Закону України «Про Національну поліцію»,наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року № 4,затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затверджений (далі - Порядок № 4), що зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 29.01.2016 за №163/28293, який набрав чинності 29.02.2016.

Порядком № 4 визначено механізм оформлення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - ОГД) у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського.

Згідно з п. 1 р. ІІ Порядку № 4 днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Пунктом 3 Розділу ІІІ Порядку № 4 визначено, що заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.

Відповідно до пункту 5 розділу IIIПорядку №4для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу:

1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності;

2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії, які звіряються з оригіналом документа: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

Пунктом 1 Розділу IV Порядку № 4 передбачено, що фінансові підрозділи в десятиденний строк з дня реєстрації документів готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, форма якого наведена у додатку 2. Висновок про призначення ОГД складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівником фінансового підрозділу та керівником підрозділу, де проходить (проходив) службу поліцейський.

Керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції) у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати ОГД, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом виданнянаказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови (п.2 Розділу IV Порядку № 4).

Положенням Порядку №4 передбачено, що одноразова грошова допомога у разі встановлення інвалідності проводиться за останнім місцем служби.

Таким чином,заява (рапортом) про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідностімає бути поданапрацівником за останнім місцемслужби.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, 07.11.2016 позивача прийнято на службу до Головного управління Національної поліції в Луганській області, тобто з цієї дати на неї, як на поліцейського, поширюються нормиЗакону України «Про Національну поліцію».

Наказом Головного управлінняНаціональної поліції в Луганській області № 482 о/с від 25.07.2016ОСОБА_1 звільнено зі служби в Національній поліції.

Останнім місцем служби позивача, як поліцейського, є Головне управління Національної поліції в Луганській області.

Враховуючи викладене,органом, до якого позивач повинен був звертатись з заявою (рапортом) про виплату спірної грошової допомоги є Головне управління Національної поліції в Луганськійобласті.

Аналіз зазначених норм матеріального права та правова позиція Вищого адміністративного суду України, викладена у постанові від 03 лютого 2017 року по справі № 357/8433/16-а.

Суд приходить до висновку, що позивач відповідає визначеним у Порядку № 4 критеріям та є таким, що має право на отримання спірної одноразової грошової допомоги.

Наказом МВС України від 12.09.2016 № 916 «Про внесення змін до Порядку та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського»внесені зміни в «Порядок та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського» від 29.01.2016 №163/28293, а саме пункту 5 розділу 1.

Підпунктом 4 пункту 5 розділу 1 Порядку №4 дано значення терміну «пов'язаного з проходженням служби в поліції», що визначає випадки, за яких призначається одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності чи втрати працездатності поліцейського. Так, пов'язаного з проходженням служби в поліції (пункти 4, 6 частини першої статті 97 Закону) - обставина, яка виникла внаслідок отриманого захворювання або поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

При розгляді справи "Кечко проти України" (заява № 63134/00) Європейський Суд з прав людини зауважив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм працівникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення).

Суд звертає увагу на те, що відповідач діяв не у спосіб та не в порядку, що визначені чинним законодавством, відтак його бездіяльність є противоправною.

В період часу з в період з 20.05.14 по 26.12.2014, з 27.12.2014 по 07.11.2015,з 07.11.2015 по 29.07.2016 позивач брав участь в Антитерористичній операції, на підставі наказу першого заступника керівника Антитерористичного Центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) (по стройовій частині)від 26.12.2015 № 111, від 20.08.2015 № 232, від 17.11.2015 № 321, від 07.12.2015 №341, від 13.08.2016 №266дск.

Відповідно до ч.1 п.5 ст. 97 Закону України " Про Національну поліцію", отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва)під час виконання ним службових обовязків, повязаних із здійсненням повноважень та основних завдань поліції відповідно до цього Закону,чи участі в антитерористичній операції, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності.

Відповідно до підпункту «в» пункту 4ст. 99 Закону України «Про Національну поліцію»розміри одноразової грошової допомоги поліцейським визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, визначеного законом для працездатних осіб на час виплати такої допомоги поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 4, інвалідності III групи - 70 розмірів прожиткового мінімуму, визначеного законом для працездатних осіб.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 р. N 1801-VIII - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2017 року становить 1 600 грн.

Таким чином, розмір одноразової грошової допомоги, визначеної у підпункті «в» пункту 4ст. 99 Закону України «Про Національну поліцію»на день ухвалення рішення має становити 112 000 грн. (1600 грн. х 70).

Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Розділу ІІІ Порядку N 4 посадові особи поліції у межах своїх повноважень повинні сприяти особам, які мають право на призначення і отримання одноразової грошової допомоги відповідно до законодавства України, в отриманні та оформленні ними документів, необхідних для своєчасного ухвалення рішення про призначення і виплату зазначеної допомоги. Заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.

У своїй відмові відповідач не посилається на недостатність документів, поданих позивачем для вплати одноразової грошової допомоги, а обґрунтовує свою бездіяльність виключно колізіями в законах та неповнотою законодавчих актів.

Абзацом 2 п. 7 Розділу - оформлення документів для виплати одноразової грошової допомоги Порядку № 4 передбачено, що фінансові підрозділи мають право витребувати від інших підрозділів поліції та у осіб, яким оформляється ОГД, до оформлені документи, а також вимагати подання інших документів, необхідних для прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги.

У пункті 2 Розділу ІV Порядку № 4 зазначається, що керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції) у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.

Статтею 100 Закону України «Про Національну поліцію»передбачено, що визначення інвалідності та ступеня втрати працездатності без визначення інвалідності поліцейським здійснюється в індивідуальному порядку державними закладами охорони здоров'я відповідно до закону та інших нормативно-правових актів. Особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, визначеної цим Законом, можуть реалізувати його протягом трьох років з дня виникнення в них такого права.

Статтею 101 Закону України «Про Національну поліцію»передбачено підстави, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком: учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням; учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного спяніння; навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоровю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом); подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги. Тому, не є підставою відмова відповідачем у виплаті одноразової грошової допомоги позивачу у звязку з тим, що випадки за яких призначається одноразова грошова допомога поліцейським, яким інвалідність встановлена внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва) повязаних з виконанням службових обовязків або проходженням служби в органах внутрішніх справ ст. 97 Закону не передбачені.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що на даний час питання виплати одноразової грошової допомоги особам, які отримали інвалідність в результаті захворювання в під час служби в ОВС урегульовані, відмова відповідача виплатити таку одноразову допомогу позивачу не ґрунтується на вимогах закону, а тому є неправомірною.

Аналіз зазначених норм матеріального права та правова позиція Вищого адміністративного суду України, викладена у постанові від 23 листопада 2016 року по справі № 825/1394/16.

Оскільки наявність у позивача права на отримання одноразової грошової допомоги підтверджено наявними у нього та поданими відповідачу разом з відповідною заявою доказами, суд приходить до висновку про протиправність відмови Головного управлінняНаціональної поліції в Луганській області у призначенні позивачу одноразової грошової допомоги.

У відповідності зістаттею 124 ОСОБА_3 України, юрисдикція судівпоширюєтьсяна всіправовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2статті 19 ОСОБА_3 Українивизначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіОСОБА_3та законами України.

Згідност. 2статті 8 ОСОБА_3 Українив Україні визнається і діє принцип верховенства права.

ОСОБА_3 Українимає найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основіОСОБА_3 Україниі повинні відповідати їй.

ОСОБА_3 Україниє нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставіОСОБА_3 України гарантується.

Згідно з ч. 1ст. 11 КАС Українирозгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до ч. 1ст. 71 КАС Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. При цьому в силу ч. 2ст. 71 КАС Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною 2ст. 11 КАС Українипередбачено, щодо суд розглядає справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цьогоКодексуі не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

В частині 4ст. 105 КАС Україниміститься виключний перелік вимог адміністративного позову, серед яких: стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю.

Водночас, сума, яку позивач бажає отримати від відповідача є грошовою допомогою, яку суб'єкт владних повноважень не лише не виплачує, а й не нараховує позивачу. Отже, з метою повного захисту прав позивача, суд зобов'язує відповідача вчинити на його користь певні дії, спрямовані на отримання позивачем допомоги, яка є гарантією держави (п.2 ч.4ст. 105 КАС).

Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову шляхом зобов'язання Головне управління Національної поліції в Луганській області нарахувати та виплатити позивачу ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у звязку з втратою працездатності та визначенням інвалідності в розмірі 112 000 грн.

Суд вважає необхідним стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь держави судовий збір у розмірі 1680 грн.

На підставі викладеного, керуючисьЗаконом України від 02 липня 2015 за № 580-VIII "Про Національну поліцію", ст.ст.2,10,11,17,18,69-72,94,105,159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Національної поліції в Луганській області про визнання дій неправомірними та зобовязання виплатити разову грошову допомогу в разі втрати працездатності, третя особа Національна поліція України - задовольнити.

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області на користь ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу у звязку з втратою працездатності та визначенням інвалідності внаслідок захворювання, повязаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, у тому числі під час участі у антитерористичній операції у сумі 112000 грн.

Стягнути з Головного управління Національної поліції в Луганській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь держави судовий збір у розмірі 1680 грн.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Старобільський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

СуддяО.М. Березка