ПОСТАНОВА
іменем України
"30" березня 2017 р.
Справа № 414/608/17
Провадження № 3/414/156/2017
Суддя Кремінського районного суду Луганської області Тесленко І.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від заступника начальника Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, майора поліції ОСОБА_1, протокол серії АА 798342 від 26.02.2017 року, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.173 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
29.03.2017 року до Кремінського районного суду Луганської області від заступника начальника Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, майора поліції ОСОБА_1 надійшов протокол серії АА 798342 від 26.02.2017 року, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.173 КУпАП.
Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Відповідно ч.2 до ст.277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 106-1,106-2, 162, 173, 173-1, 173-2, 178, 185, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7, 185-10, 188-22, 203 - 206-1, розглядаються протягом доби, статтями 146, 160, 185-1, 212-7 - 212-20 - у триденний строк, статтями 6-1, 51, 166-9, 176 і 188-34 - у п'ятиденний строк, статтями 101-103 цього Кодексу - у семиденний строк.
Протокол про адміністративне правопорушення, серія АА 798342 складено нерозбірливим почерком, що унеможливлює встановлення місця, часу вчинення і суті адміністративного правопорушення. У звязку з чим, суд, позбавлений можливості своєчасно, всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставин справи та вирішити її в точній відповідності з законом.
Крім того, справи про адміністративне правопорушення передбачені статтею 173 КУпАП, розглядаються протягом доби. Присутність особи яка притягується до адміністративної відповідальності є обовязковою. Всупереч вимогам передбаченим кодексом України про адміністративні правопорушення, співробітниками Кремінського ВП ГУНП не було доставлено особу що притягується до адміністративної відповідальності, для розгляду справи у встановлений КУпАП строк.
Також слід зазначить, Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI, встановлено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір стягується у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Як встановлено п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII, відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.4 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII, у виконавчому документі зазначається, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків).
Однак, Протокол про адміністративне правопорушення серія АА 798342 від 26.02.2017 року та додані до нього матеріали не містить у собі належної інформації щодо номеру облікової картки платника податків правопорушника або інформації щодо того, що він через свої релігійні переконання відмовився у встановленому порядку від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Тобто протокол складено з порушенням діючого законодавства та підлягає поверненню для доопрацювання.
Відповідно до ст.38 КУпАП, у випадку якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, направлення протоколу для доопрацювання, не перешкоджає притягненню правопорушника до адміністративної відповідальності в межах строків, встановлених законодавством України.
У звязку з вищевикладеним, керуючись ч.1ст.256 КУпАП,суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення АА 798342 від 26.02.2017 року, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст.173 КУпАП з доданими до нього матеріалами, повернути заступнику начальника Кремінського ВП ГУНП в Луганській області, майору поліції ОСОБА_1, для доопрацювання.
Суддя І.О. Тесленко