Постанова № 65654112, 31.03.2017, Косівський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
31.03.2017
Номер справи
347/271/17
Номер документу
65654112
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 347/271/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.03.2017 м. Косів

Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді Сабадаха Б.В.,

з секретарем Удудяк І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Косові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Великорожинської сільської Ради Косівського району Івано-Франківської області про стягнення заборгованості по виплаті середньої заробітної плати на період працевлаштування, відповідно до положень ч.2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»,

в с т а н о в и в :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Великорожинської сільської Ради Косівського району Івано-Франківської області про стягнення заборгованості по виплаті середньої заробітної плати на період працевлаштування, відповідно до положень ч.2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, звернулася до суду з заявою, в якій позовні вимоги підтримує повністю, а справу просить розглядати без її участі.

Із позовних вимог вбачається, що позивачка працювала в органах місцевого самоврядування з 1995 року. У 2010 році на чергових виборах до органів місцевого самоврядування ОСОБА_1 була обрана депутатом Великорожинської сільської ради. Рішенням сесії Великорожинської сільської ради від 07 листопада 2010 року була призначена на посаду секретаря Великорожинської сільської ради на постійній основі на строк повноважень. На цій посаді вона пропрацювала до 03 листопада 2015 року і була звільнена цього числа у зв'язку з закінченням строку повноважень, відповідно до рішення сесії Великорожинської сільської ради від 03 листопада 2015 року. Відповідно до положень ч. 2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. Оскільки позивачка свою трудову діяльність здійснювала з 1995 року у цьому органі місцевого самоврядування, то їй не змогли запропонувати рівноцінної роботи. Тому відповідно до положень вищезазначеного Закону у разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом, місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. Великорожинська сільська рада провела їй нарахування та виплатила цю середню заробітну плату за три місяці: у грудні 2015 року за грудень, за січень-лютий 2016 року у квітні 2016 року. За решту три місяці виплату позивачці не провели до даного часу, і сума заборгованості складає 9142 грн. 50 коп. На її неодноразові звернення до сільської ради з проханням виплати заборгованість по заробітній платі, їй постійно повідомляли про те, що компенсацію нараховано і її буде виплачено найближчим часом. Однак, в січні 2017 року вона звернулася з вимогою до сільської ради виплатити цю заборгованість і отримала письмову відмову від 30 січня 2017 року мотивуючи відсутністю коштів у місцевому бюджеті.

Представник відповідача, сільський голова Том»юк М.П., в судове засідання не з»явився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 року № 2493-14, служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посадив органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Відповідно до абзацу першого ч. 1 та ч.2 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.

Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації. У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету.

Як вбачається з копії трудової книжки серії АВ № 323273, заповненої 01.03.1995 року на імя ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4), ОСОБА_1 07.11.2010 року прийняла присягу державного службовця, а 03.11.2015 року її було звільнено у звязку із закінченням строку повноважень.

Крім того, факт наявності трудових відносин ОСОБА_1 органах місцевого самоврядування стверджується також копією рішення Великорожинської сільської ради від 07.11.2010 року, яка вирішила обрати секретарем сільської ради ОСОБА_1.

Згідно довідки виданої Великорожинською сільською Радою від 30.01.2017 року за № 4/04-24 (а.с.5), ОСОБА_1 була виплачена компенсація згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» за грудень 2015 року та січень-лютий 2016 року в сумі 9142,50 грн. За березень, квітень та травень 2016 року компенсація в сумі 9142,50 грн. не виплачена в звязку із незабезпеченістю коштами сільського бюджету на виплату захищених статей апарату сільської ради.

Таким чином, Великорожинська сільська рада в вищенаведеній довідці визнає, що не здійснила позивачці ОСОБА_1 зазначеної виплати в сумі 9142,50 грн., що повторно підтверджується копією довідки виданої виконкомом Великорожинської сільської ради від 13.04.2016 року за № 368, згідно до якої ОСОБА_1 буде виплачена компенсація по заробітній платі з 01.01.2016 року по 31.05.2016 року.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, така компенсація середнього заробітку сільською радою і досі не виплачена позивачці ОСОБА_1 Натомість, Косівською районною радою її проінформовано, що з приводу її звернення від 13.01.2017 року щодо виділення коштів на виплату компенсації по заробітній платі за результатами розгляду вищезазначеного листа постійною комісією з питань бюджету та фінансів було прийнято рішення, рекомендувати здійснювати виплату компенсації по заробітній платі за рахунок місцевого бюджету.

Відповідно до положень ст. 233 КЗпП України, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Оскільки про відмову відповідача виплатити належну позивачці компенсацію вона дізналася з отриманого листа-повідомлення Великорожинської сільської ради від 30 січня 2017 року за № 4/04-24, тому саме з цієї дати і починається термін давності звернення нею до суду за захистом свого права.

Відповідно до положень п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» дана категорія позивачів звільнена від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивач, на користь якого ухвалено судове рішення, не є суб'єктом владних повноважень, а відповідачем у цій справі є орган державної влади, у відповідності до ч. 1 ст. 94 КАС України судовий збір на користь держави підлягає стягненню Великорожинської сільської ради.

На підставі наведеного ст. 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. 233 КЗпП України, ст. 5 Закону України «Про судовий збір» та керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задоволити.

Стягнути з Великорожинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, жительки с. Великий Рожин Косівського району Івано-Франківської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, - 9142 (девять тисяч сто сорок дві) грн. 50 коп. заборгованості по виплаті середньої заробітної плати на період працевлаштування.

Стягнути з Великорожинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1 судові виграти, а саме витрати по оплаті допомоги адвоката в сумі 500 (пятсот) гривень.

Стягнути з Великорожинської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області на користь держави на користь отримувача коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, - 640 грн. судового збору.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Сабадах Б.В.