ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2017 року Справа № 813/1227/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М. одержав позовну заяву ОСОБА_1 до Миколаївської районної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Горішнянської сільської ради про зобов'язання до вчинення дій, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Миколаївської районної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Горішнянської сільської ради, в якому просить зобов'язати Миколаївську районну адміністрацію прийняти рішення про видачу сертифікату на земельну частку (пай), в розмірі середньої земельної частки в кадастрових гектарах по Горішнянській сільській раді.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 30.03.2017 позивачу відмовлено в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В силу ч.1 ст.1 Закону України «Про судовий збір», судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст.2 Закону).
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Тож, за подання даного адміністративного позову, що містить вимогу немайнового характеру - про зобов'язання відповідача вчинити дії, позивачу необхідно було сплатити судовий судовий збір.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання фізичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру ставка судового збору складає 0,4 відстотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року становить 1 600,00 грн.
Як встановлено із позовної заяви, така містить одну вимогу немайнового характеру, однак, до матеріалів справи позивачем документа про сплату судового збору не долучено, що свідчить про неналежне виконання останнім вимог КАС України при зверненні до суду з означеним позовом.
Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належить сплатити - 640,00 грн. судового збору, за наступними платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м.Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Окрім того, частиною першою статті 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч.2 ст.2 КАС України).
Згідно з п.6 ч.1 ст.3 КАС України, адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Виходячи із загального розуміння правового спору, публічно-правовий спір - це відносини, які виникають внаслідок реального або уявного порушення прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.
Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень і фізичними та юридичними особами.
Таким чином, слід зауважити, що у змісті позовної заяви відсутній виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо протиправності дій відповідача при здійсненні ним владних управлінських функцій та наявності, на його думку, порушень законних прав, свобод чи інтересів самого ж позивача. Таким чином, позивачу необхідно усунути вказані недоліки, шляхом належного обґрунтування та документального підтвердження заявлених позовних вимог саме до визначеного ним у позові відповідача.
У відповідності до положень ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, суддя вважає, що вищезазначені обставини унеможливлюють вирішити питання про відкриття провадження у справі у порядку ч.1 ст.107 КАС України, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, суддя-
у х в а л и в :
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Миколаївської районної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Горішнянської сільської ради про зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху до 13 квітня 2017 року року включно, для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.
2.Роз'яснити позивачеві, що в разі не усунення недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
3.Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст.186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст.160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст.254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Грень Н.М.