Постанова № 65652758, 10.01.2017, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2017
Номер справи
804/8008/16
Номер документу
65652758
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2017 р. Справа № 804/8008/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до товариства з обмеженою відповідальність"Фабрика будівельних сумішей "Будмайстер" про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

17 листопада 2016 року Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Фабрика будівельних сумішей «Будмайстер», в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ТОВ «Фабрика будівельних сумішей «Будмайстер», а саме: заборонити експлуатацію навантажувачів марки ДВ16651 зав. № 52860394852 рег. № 35763 АЕ та марки ДВ 1792-33 зав. №38908203383, рег. №35761АЕ; кранів мостових однобалкових з рег. 10-01 та рег. № 10-02.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що в період з 19.10.2016 року по 07.11.2016 року було проведено планову перевірку додержання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на ТОВ «Фабрика будівельних сумішей «Будмайстер», за результатами якої були виявлені порушення нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих та складено Акт.

Відповідно до пункту 1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій від 11.08.2011 року №826, загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

В судове засідання прибув представник позивача.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевказане, суд ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що в період з 19.10.2016 року по 07.11.2016 року відповідно до наказу головного управління Держпраці у Дніпропетровській області від 12.10.2016 р. №365-пл комісією у складі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 проведено планову перевірку додержання вимог чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки на товаристві з обмеженою відповідальністю «Фабрика будівельних сумішей «Будмайстер» розташованого за адресою: Дніпропетровська область, м. Павлоград, вул. Терьошкіна 9/2.

За результатами перевірки були виявлені порушення нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих а саме:

на навантажувачах марки ДВ 16561 зав. №52860394852, рег. №35763 АЕ та марки ДВ 1792-33 зав. №38908203383, peг. №35761 АЕ відсутні дзеркала заднього виду, несправні звукова та світова сигналізація. Порушено вимоги п.7.4.16 «Правила будови та безпечної експлуатації навантажувачів ( НПАОП 0.00 -1.22-08).

не проведено чинне опосвідчення кранів мостових однобалкових з peг. № 10-01 та per. №10-02. Порушено вимоги п. 7.4.1, 7.5.8 «Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів» (НПАОП 0.00-1.01-07).

За результатами перевірки складено акт від 07.11.2016 р. №18/2.3, який підписано та вручено генеральному директору підприємства відповідача.

Згідно п.7.4.1 «Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів» (НПАОП 0.00-1.01-07) (далі - Правила) суб'єкт господарювання, який експлуатує вантажопідіймальні крани і машини, знімні вантажозахоплювальні пристрої, тару, кранові колії, колиски для підіймання працівників, забезпечує їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного відомчого нагляду, обслуговування,

технічного огляду та ремонту власними силами або укладає договір зі спеціалізованою організацією на виконання зазначених робіт з урахуванням вимог пункту 7.4 цих Правил.

Відповідно до п. 7.5.8 Правил вантажопідіймальні крани і машини, що не пройшли технічного огляду, а знімні вантажозахоплювальні пристрої і тара - періодичного огляду, установлених цими Правилами, до роботи не допускаються. Забраковані знімні вантажозахоплювальні пристрої та тара, а також ті, що не мають бирок (клейм), не повинні знаходитися в місцях виконання робіт.

Відповідно до абз.4 ст. 39 Закону України «Про охорону праці» № 2694-XII від 14.10.1992 р. посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць, будівель, споруд, приміщень, випуск та експлуатацію машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів праці, виконання певних робіт, застосування нових небезпечних речовин, реалізацію продукції, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Згідно ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 877-V від 05.04.2007 р. державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Як передбачено ч. ч. 1, 2 ст. 7 Закону № 877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.

Відповідно до п. 6 ст. 7 Закону № 877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості:

дату складення акта;

тип заходу (плановий або позаплановий);

форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо);

предмет державного нагляду (контролю);

найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід;

найменування юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

Згідно ч. 7 ст. 7 Закону № 877-V на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст.ст. 122, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Застосувати заходи реагування - заборонити товариству з обмеженою відповідальністю "Фабрика будівельних сумішей "Будмайстер" експлуатацію навантажувачів марки ДВ16651 зав. № 52860394852 рег. № 35763 АЕ та марки ДВ 1792-33 зав. №38908203383, рег.№35761АЕ; кранів мостових однобалкових з рег. № 10-01 та рег. № 10-02.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 10 січня 2017 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя В.М. Олійник В.М. Олійник В.М. Олійник