ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/5538/16-к
Провадження № 1-кс/210/599/17
"27" березня 2017 р. Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу в складі:
слідчого судді Літвіненко Н. А.,
при секретарі Севанян М. Б.,
за участю прокурора: Самойленко С.В.
слідчого: Гандзюка А. В.,
адвоката ОСОБА_2
підозрюваної ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі клопотання слідчого другого СВ СУ прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12015040730003029 від 27.10.2015 року про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області, українка, громадянка України, заміжня, на утриманні має дітей: ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5, працюючу на посаді генерального директора та голови комісії з припинення ДП «Криворізька теплоцентраль», зареєстровану та проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, -
ВС Т А Н О В И В :
До Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу надійшло клопотання щодо продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_3 до чотирьох місяців.
Вказане клопотання обґрунтоване наступним:
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3, згідно наказу керівника ДП «Криворізька теплоцентраль» № 408 від 19.06.2013 призначена на посаду заступника генерального директора з фінансових та економічних питань ДП «Криворізька теплоцентраль».
Згідно листа заступника голови комісії з припинення ДП «Криворізька теплоцентраль», посада заступника генерального директора з фінансових та економічних питань ДП «Криворізька теплоцентраль» фактично є посадою директора фінансового ДП «Криворізька теплоцентраль», посадові обовязки за якою визначені наказом від 25.10.2011 № 517 «Про розподіл функціональних обовязків між керівниками ДП «Криворізька теплоцентраль».
У відповідності до наказу від 25.10.2011 № 517 «Про розподіл функціональних обовязків між керівниками ДП «Криворізька теплоцентраль», директор фінансовий (заступник генерального директора з фінансових та економічних питань ДП «Криворізька теплоцентраль»), крім іншого:
- керує організаційно-економічним забезпеченням діяльності Підприємства;
- здійснює координацію роботи з питань ефективного використання фінансових ресурсів Підприємства;
- здійснює координацію з питань розробки та впровадження тарифної політики Підприємства;
- координує визначення джерел фінансування господарської діяльності Підприємства;
- представляє інтереси Підприємства в Національній комісії регулювання енергетики та в інших установах, організаціях, підприємствах, тощо;
- підписує договори, угоди, фінансову звітність, декларації, балансові та інші документи, які визначені дорученням генерального директора;
- безпосередньо керує діяльністю: заступника директора фінансового зі збуту теплової енергії, начальника планово-економічного відділу, лабораторії автоматизованої системи управління, фінансовою групою (оперативне управління).
Крім того, у свої діяльності ОСОБА_3 повинна була знати та керуватися у своїй діяльності Законами України, Указами Президента України, постановами, розпорядженнями, рішеннями Кабінету Міністрів України, Національного банку України та іншими нормативно-правовими актами, необхідними для належного виконання посадових обовязків.
Тобто, ОСОБА_3, у відповідності до примітки 1 ст. 364 КК України, займала посаду, повязану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків.
Відповідно до п. 58, п. 76 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води (далі за текстом послуги з ЦО і ЦПГВ), затвердженого Постановою КМУ від 01.06.2011р. № 869 (далі за текстом Порядок № 869), визначено, що Планування витрат, що включаються до повної собівартості послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, здійснюється з урахуванням витрат операційної діяльності та фінансових витрат, пов'язаних з основною діяльністю. Плановані витрати групуються відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, затверджених Мінфіном.
Відповідно до п. 61 розділу «Визначення обсягу і групування планованих витрат, що включаються до повної собівартості послуг з централізованого опалення» п. 79 розділу «Визначення обсягу і групування планованих витрат, що включаються до повної собівартості послуг з централізованого постачання гарячої води» Порядку № 869 визначено, що до складу витрат на збут включаються витрати, безпосередньо пов'язані зі збутом послуг, зокрема витрат на оплату послуг банків та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за надання послуг з централізованого опалення.
Відповідно до п. 2.1 та п. 2.2 Процедури встановлення тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, затвердженою Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі за текстом НКРЕКП) від 20.06.2014р. № 766 (далі за текстом Процедура № 766) встановлено, що для встановлення тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ заявник подає до Комісії заяву за встановленою формою, до якої додає документи у паперовому та електронному вигляді (розрахунки, підтвердні матеріали і документи, що використовувалися під час проведення таких розрахунків).
На виконання рішення Криворізької міської ради від 12.10.2011 № 343 «Про надання згоди на передачу окремих обєктів теплопостачання від комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа» до державного підприємства «Криворізька теплоцентраль», відповідно до ЗУ «Про передачу обєктів права державної і комунальної власності» від 03.03.1998 №147/98-ВР, постанови КМУ від 21.09.1998 № 1482 «Про передачу обєктів права державної і комунальної власності» та за згодою з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України на закріплення майна (лист Міненерго від 25.07.2013 № 01/25-0940) з 01 жовтня 2013 року від КПТМ «Криворіжтепломережа» прийнято основні засоби ДП «Криворізька теплоцентраль», у звязку з чим на ДП «Криворізька теплоцентраль» створено Абонентський відділ для роботи з населенням (станом на 01.01.2014 обліковано 44 штатні одиниці) та його кількісний склад внесено до розрахунку Фонду оплати праці на послуги централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води.
Так, ОСОБА_3, обіймаючи посаду заступника генерального директора з фінансових та економічних питань ДП «Криворізька теплоцентраль», у вересні-жовтні 2013 року у якості співвиконавця вступила у попередню змову з генеральним директором ДП «Криворізька теплоцентраль» ОСОБА_9 та невстановленими слідством особами щодо розтрати грошових коштів абонентів ДП «Криворізька теплоцентраль» в інтересах ТОВ «Нова-Ком».
Надалі, ОСОБА_3 07.10.2013, перебуваючи у м. Кривому Розі (більш точне місце досудовим слідством не встановлене), обіймаючи посаду заступника генерального директора з фінансових та економічних питань ДП «Криворізька теплоцентраль», діючи на підставі довіреності № 4780/01 від 03.09.2013, зловживаючи службовим становищем, умисно, всупереч інтересам служби та з метою розтрати грошових коштів в інтересах третіх осіб, а саме ТОВ «Нова-Ком» (код ЄДРПОУ 30231686), достовірно знаючи, що послуги вказаного підприємства не підпадають під п. 61 та п. 79 Порядку № 869 як «витрати на послуги банку та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за надання послуг з централізованого опалення», та не підлягають включенню у тариф на послуги з ЦО та ЦПГВ, уклала договір із ТОВ «Нова-Ком» про надання послуг у вигляді «організації і забезпечення автоматизації процесу прийому платежів та обробки інформації щодо платежів населення та субєктів господарювання за послуги надані «Замовником», «забезпечення автоматизації», «довідково-інформаційне обслуговування абонентів «Замовника» № 03-001/13-П від 07.10.2013, в той час як на ДП «Криворізька теплоцентраль» створено абонентський відділ для роботи з населенням, який фактично має виконувати ту ж саму роботу, та роботу якого закладено до п. 2 «Витрати на утримання абонентської служби» Структури одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль» (Постанова НКРКП № 664 від 13.06.2014).
Дію договору між ДП «Криворізька теплоцентраль» та ТОВ «Нова-Ком» пролонговано до 21.05.2015 на підставі додаткових угод: № 1 від 21.11.2013, №2 від 21.02.2014, № 3 від 10.04.2014, № 4 від 17.07.2014 та № 5 від 01.10.2014.
У подальшому, у відповідь на лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі за текстом НКРКП) від 16.04.2014 № 1687/02-07-06 з приводу надання інформації, що необхідна для визначення тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, генеральним директором ДП «Криворізька теплоцентраль» ОСОБА_9 підписано лист від 12.06.2014 № 4791/08, у відповідності до якого ДП «Криворізька теплоцентраль», з урахуванням вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» від 10.04.2014 № 1198-VII, надає до НКРКП інформацію у вигляді необхідного сформованого пакету документів для визначення тарифів на комунальні послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання. При цьому до вказаного листа, на підтвердження необхідності включення витрат на оплату послуг банків та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за надання послуг з централізованого опалення, передбачених п. 61 та п. 79 Порядку № 869, у тариф на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються ДП «Криворізька теплоцентраль», надано договір, укладений 07.10.2013 між ДП «Криворізька теплоцентраль» в особі заступника генерального директора з фінансових та економічних питань ОСОБА_3 та ТОВ «Нова-Ком» в особі генерального директора ОСОБА_10 про надання послуг у вигляді «організації і забезпечення автоматизації процесу прийому платежів та обробки інформації щодо платежів населення та субєктів господарювання за послуги надані «Замовником», «забезпечення автоматизації», «довідково-інформаційне обслуговування абонентів «Замовника».
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_3, за попередньою змовою з генеральним директором ДП «Криворізька теплоцентраль» ОСОБА_9 та невстановленими слідством особами, 06.06.2014 Постановою НКРКП за № 650 (у редакції постанови НКРКП від 13.06.2014 № 664) встановлено Структуру одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль», до якої, а саме до п. 8 «Послуги банку», незаконно включено фінансові зобовязання ДП «Криворізька теплоцентраль» щодо наданих ТОВ «Нова-Ком» послуг, чим абонентам ДП «Криворізька теплоцентраль», які є населенням міста ОСОБА_1, за період дії Договору № 03-001/13-П від 07.10.2013 спричинено шкоду на суму 6 038 576,57 грн., що є особливо великим розміром.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3, згідно наказу голови Фонду державного майна України № 1106 від 07.06.2016 призначена на посаду генерального директора ДП «Криворізька теплоцентраль», у звязку з чим із ОСОБА_3 укладено контракт № 4-2016 від 08.06.2016.
У відповідності до укладеного контракту № 4-2016 від 08.06.2016 ОСОБА_3, як генеральний директор ДП «Криворізька теплоцентраль», крім іншого:
- п.6 здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством, статутом підприємства та цим Контрактом. Керівник у своїй діяльності зобовязаний керуватися нормами чинного законодавства України, виконувати доручення Президента України, Кабінету Міністрів України, накази та доручення Фонду;
- п.10 зобовязується забезпечити виконання показників ефективності використання державного майна і прибутку, а також майнового стану підприємства;
- п.11 щодо організації та забезпечення діяльності підприємства зобовязаний виконувати, зокрема, забезпечення цільового використання бюджетних, позабюджетних та спеціальних коштів;
- п. 16 має право: діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах, установах та організаціях; укладати господарські та інші угоди; видавати доручення; відкривати рахунки в банках; користуватися правом розпорядження коштів підприємства, накладати на працівників стягнення відповідно до законодавства; в межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обовязкові для всіх підрозділів та працівників підприємства; вирішувати інші питання, віднесення законодавством, Фондом, статутом підприємства і цим Контрактом до компетенції Керівника.
Тобто, ОСОБА_3, у відповідності до примітки 1 ст. 364 КК України, займала посаду, повязану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків.
Згідно п.20.1 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з ЦО і ЦПГВ, затвердженого Постановою НКРЕКП 24.03.2016 № 377 (далі за текстом Порядок № 377), для встановлення або коригування за ініціативою ліцензіата тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з ЦО і ЦПГВ ліцензіат відповідно до процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання і процедури встановлення тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ подає заяву та відповідні розрахунки тарифів на планований період з усіма підтвердними і обґрунтовувальними документами, що використовувалися під час їх проведення; пояснювальну записку щодо необхідності встановлення/коригування тарифів, що включає обґрунтування планованих витрат ліцензіата за їх складовими; аналіз результатів фінансово-господарської діяльності за базовий період і очікувані зміни у планованому періоді; дані про доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру тарифів, зміну тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад згідно з порядком, передбаченим законодавством.
Відповідно до п.3.1 розділу III Процедури встановлення тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, затвердженої Постановою НКРЕКП від 31.03.2016 № 529 (далі за текстом Процедури № 529), встановлено, що заява щодо встановлення/коригування тарифів та зазначені в розділі II цієї Процедури документи подаються для реєстрації до НКРЕКП.
Так, 15.08.2016 ОСОБА_3, обіймаючи посаду генерального директора ДП «Криворізька теплоцентраль», продовжуючи зловживати службовим становищем на новій посаді, умисно, всупереч інтересам служби та з метою подальшої розтрати грошових коштів в інтересах третіх осіб, а саме ТОВ «Нова-Ком» (код ЄДРПОУ 30231686), достовірно знаючи, що послуги вказаного підприємства не підпадають під п. 61 та п. 79 Порядку № 869 як витрати на послуги банку та не підлягають включенню у тариф на послуги з ЦО та ЦПГВ, керуючись п.20.1 Порядку № 377 та п.3.1 Розділу III Процедури № 529, підписала та скерувала на розгляд НКРЕКП заяву за вих. 4533/08 щодо встановлення тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ ДП «Криворізька теплоцентраль», із зазначенням в ній про те, що заява та документи, які до неї додаються містять достовірну інформацію, при цьому до заяви долучено сформований пакет підтвердних та обґрунтовувальних вказаний тариф документів, до якого долучено договір № 01-001/16-П від 19.04.2016, укладений між ДП «Криворізька теплоцентраль» в особі заступника генерального директора з економіки та збуту ОСОБА_11 (довіреність 2347/01 від 30.03.2016) та ТОВ «Нова-Ком» в особі генерального директора ОСОБА_12 про надання послуг у вигляді «організації і забезпечення автоматизації процесу прийому платежів та обробки інформації щодо платежів населення та субєктів господарювання за послуги надані «Замовником», «забезпечення автоматизації», «довідково-інформаційне обслуговування абонентів «Замовника», який діяв до 31.12.2016, в той час як на ДП «Криворізька теплоцентраль» створено абонентський відділ для роботи з населенням, який фактично має виконувати ту ж саму роботу, та роботу якого закладено до п. 2 «Витрати на утримання абонентської служби» Структури одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль» (Постанова НКРЕКП від 06.10.2016 № 1782).
В результаті вищевказаних дій ОСОБА_3, 06.10.2016 Постановою НКРКП за № 1782 встановлено Структуру одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль», до якої, а саме до п. 7 «Послуги банку», незаконно включено фінансові зобовязання ДП «Криворізька теплоцентраль» щодо наданих ТОВ «Нова-Ком» послуг, чим абонентам ДП «Криворізька теплоцентраль», які є населенням міста ОСОБА_1, за період з моменту укладення Договору № № 01-001/16-П від 19.04.2016 та до 30.09.2016 спричинено шкоду на суму 689 526,02 грн., що є особливо великим розміром.
Висновком спеціаліста-правознавця Державного підприємства «Державного інституту судових економіко-правових та технічних експертних досліджень» Міністерства юстиції України № 10/11-24 від 10.11.2016 встановлено, що витрати понесені ДП «Криворізька теплоцентраль» за типовим договором № 0-001/16-11 від 17.04.2016 укладеним з ТОВ «Нова-Ком» не підлягають включенню до рядку 7 «Структури одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль» як елемент собівартості послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води, передбачений розділом IX і XIII Постанови НКРЕКП від 24.03.2016 № 377 «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з ЦО і ЦПГВ», як витрати на оплату послуг банків та інших установ з приймання і перерахування коштів споживачів за надання послуг з централізованого опалення або як витрати на оплату розрахунково-касового обслуговування інших послуг банків.
Висновком судового експерта № 18/11-24 за результатами проведення судової економічної експертизи від 18.11.2016 встановлено, що, з урахуванням висновку спеціаліста-правознавця № 10/11-24 від 10.11.2016 стосовно відсутності правових підстав для врахування витрат з організації і забезпечення автоматизації процесу прийому платежів та обробки інформації щодо платежів населення, понесених ДП «Криворізька теплоцентраль» в результаті виконання договору ТОВ «Нова-Ком» та врахованих у відповідному рядку «Структури одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль» підтверджуються наведені у довідці № 14/11с від 14.11.2016 (Таблиця № 2) стосовно сум витрат по договору з ТОВ «Нова-Ком» № 03-001/13-П від 07.10.2013 зайво врахованих та необґрунтовано отриманих ДП «Криворізька теплоцентраль» за період з 29.11.2013 по 29.05.2015 включно на суму 6038576,57 грн., а по договору з ТОВ «Нова-Ком» № 01-001/16-П від 19.04.2016 за період з 30.06.2016 по 30.09.2016 року включено на суму 689 526,02 грн., всього на суму 6 728 102,59 грн.
Таким чином, ОСОБА_3, за попереднім зговором з генеральним директором ДП «Криворізька теплоцентраль» ОСОБА_9 та невстановленими слідством особами, своїми умисними діями направленими на розтрату чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в інтересах ТОВ «Нова-Ком», тобто укладенню від імені ДП «Криворізька теплоцентраль» договору із ТОВ «Нова-Ком» про надання послуг № 03-001/13-П від 07.10.2013, який став підставою для незаконного включення фінансових зобовязань ДП «Криворізька теплоцентраль» щодо наданих послуг ТОВ «Нова-Ком» у тариф на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються ДП «Криворізька теплоцентраль», а саме до п. 8 «Послуги банку» Структури одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль», затвердженої Постановою НКРКП від 06.06.2014 за № 650 (у редакції постанови НКРКП від 13.06.2014 №664), а також в тому, що ОСОБА_3 підписала та скерувала на розгляд НКРЕКП заяву за вих. 4533/08 щодо встановлення тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ ДП «Криворізька теплоцентраль», до якої долучено сформований пакет підтвердних та обґрунтовувальних вказаний тариф документів, у числі яких договір між ДП «Криворізька теплоцентраль» та ТОВ «Нова-Ком» № 01-001/16-П від 19.04.2016, який став підставою для незаконного включення фінансових зобовязань ДП «Криворізька теплоцентраль» щодо наданих послуг ТОВ «Нова-Ком» у тариф на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються ДП «Криворізька теплоцентраль», а саме до п. 7 «Послуги банку» Структури одноставкових тарифів на послуги з ЦО та ЦПГВ, що надаються населенню державним підприємством «Криворізька теплоцентраль», затвердженої Постановою НКРЕКП від 06.10.2016 за № 1782, що спричинило абонентам ДП «Криворізька теплоцентраль», які є населенням міста ОСОБА_1, матеріальну шкоду у вигляді незаконних нарахувань та виплат грошових коштів у складі тарифу за послуги ЦО та ЦПГВ за фінансовими зобовязаннями ДП «Криворізька теплоцентраль» перед ТОВ «Нова-Ком» на суму 6 728 102,59 грн., що є особливо великим розміром.
21.03.2017 року постановою заступника прокурора Дніпропетровської області строк досудового розслідування продовжено до чотирьох місяців, а саме до 22.05.2017 року .
Двох місячний строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту ОСОБА_3 закінчується 31.03.2017 року.
Таким чином, є підстави вважати, що підозрювана ОСОБА_3 скоївши особливо тяжкий злочин, який відповідно до ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_3 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, чи продовження кримінальних правопорушень, зокрема тих у яких остання підозрюється.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином у звязку з тим, що підозрювана ОСОБА_3 обіймає посади генерального директора і голови комісії з припинення ДП «Криворізька теплоцентраль» та може використовувати свої звязки з метою перешкоджання здобуття істини у кримінальному провадженні, а також іншим чином протидіяти слідству і суду.
Просить продовжити строк запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту стосовно ОСОБА_3 до 4-х (чотирьох) місяців, тобто до 22 травня 2017 року.
У судовому засіданні прокурор, слідчий, кожен окремо, клопотання підтримали та просять його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в клопотанні.
ОСОБА_3, адвокат ОСОБА_2, кожен окремо, в судовому засіданні проти клопотання заперечують, просять в задоволенні клопотання відмовити.
Слідчий суддя, вислухавши думку учасників процесу, кожного окремо, дослідивши надані матеріали клопотання, вважає необхідним клопотання задовольнити.
Ухвалою слідчого судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 30.01.2017 року ОСОБА_3 обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Постановою від 21.03.2017 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжений заступником прокурора Дніпропетровської області до 22.05.2017 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обовязків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідків, експерта чи спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії. передбачені частиною першою цієї статті.
Слідчим суддею встановлено, що є обґрунтовані обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про продовження строку домашнього арешту, оскільки незважаючи на значний обсяг проведених слідчих дій для повного, всебічного та неупередженого зясування всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дій, що потребує додаткового часу.
Слідчий суддя вважає наявними ризики, передбаченіст. 177 КПК України, а саме як можливість підозрюваної переховуватись від органів досудового розслідування та суду, зважаючи на тяжкість злочину, у вчиненні якого вона підозрюється, та суворість ймовірного покарання, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, даних щодо зменшення яких в процесу розгляду клопотання не встановлено.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_3 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, чи продовження кримінальних правопорушень, зокрема тих у яких остання підозрюється.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 177, 178,181,194,196,205,309, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити повністю.
Продовжити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., строк дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту та продовжити строк дії покладених неї обовязків, а саме:
- прибувати до слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 за викликом;
- не відлучатися за межі м. Кривий Ріг Дніпропетровської області без дозволу слідчого, прокурора або суду.
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання, що обґрунтовується необхідністю полегшення можливості виклику ОСОБА_3 для проведення слідчих та інших процесуальних дій.
- не залишати місце проживання, а саме приміщення квартири АДРЕСА_1 у Саксаганському районі м. Кривому Розі Дніпропетровської області, в період часу з 22.00 год. до 06.00 год. в межах строку досудового розслідування до 22 травня 2017 року (включно).
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
З метою перевірки та контролю за поведінкою підозрюваної ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, покласти на Саксаганський відділ поліції Криворізького відділу поліції ГУНП у Дніпропетровської області обовязки щодо проведення перевірок за місцем мешкання останньої.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом пяти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: Н. А. Літвіненко