Постанова № 65622627, 27.03.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.03.2017
Номер справи
826/8753/16
Номер документу
65622627
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 березня 2017 року № 826/8753/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування вимог про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (надалі - позивач або ОСОБА_1) з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві (надалі - відповідач або ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві), в якому просить визнати протиправними та скасувати вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 01.07.2014 № Ф-12107-25 і від 04.11.2015 № Ф-12107-25 (надалі - вимоги) та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 13.06.2014 № 412/26-59-17-01 (надалі - рішення про застосування штрафних санкцій).

Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю оспорюваних рішень відповідача, оскільки, на переконання позивача, вони були сформовані без дотримання порядку та форми, визначених нормами Податкового кодексу України, та на підставі висновків акта перевірки від 08.05.2014 №223/26-59-17-01/НОМЕР_1, які спростовані в судовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач явку свого представника у відповідне судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

В наданих суду письмових запереченнях контролюючий орган посилається на правомірність оскаржуваних рішень.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У зв'язку з неявкою представника відповідача у судове засідання суд, керуючись ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

18.06.2014, 01.07.2014 та 11.11.2015 позивач отримав наступні рішення контролюючого органу:

- рішення ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 13.06.2014 № 412/26-59-17-01, яким до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на підставі п. 3 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та за фактом проведення документальної перевірки (акт № 223/17-01/НОМЕР_1 від 08.05.2014), за наслідками якої платнику донараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) у сумі 45298,75 грн., - застосовано штрафні санкції в розмірі 2264,94 грн.;

- вимогу ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 01.07.2014 № Ф-12107-25 (далі - вимога від 01.07.2014), згідно якої станом на 30.06.2014 за платником (ОСОБА_1) обраховується заборгованість по сплаті єдиного внеску на суму 47 291,04 грн. (з них 44876,10 грн. - недоїмка, 2414,94 грн. - сума штрафу);

- вимогу ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 04.11.2015 № Ф-12107-25 (далі - вимога від 04.11.2015), згідно якої станом на 31.10.2015 за платником (ОСОБА_1) обраховується заборгованість по сплаті єдиного внеску на суму 42219,24 грн. (з них 39804,30 грн. - недоїмка, 2414,94 грн. - сума штрафу).

За даними позивача підставою для виставлення йому зазначених вимог та прийняття рішення про застосування штрафних санкцій став факт донарахування контролюючим органом сум єдиного внеску на підставі акта перевірки від 08.05.2014 № 223/26-59-17-01/НОМЕР_1.

При цьому, контролюючим органом безпідставно не були враховані факти оскарження ОСОБА_1 в досудовому та судовому порядку, прийнятих на підставі цього акта перевірки податкових повідомлень-рішень і вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 12.06.2014 № Ф-0001861701 на суму 45298,75 грн., та позитивні результати оскарження в суді (а саме постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.03.2015 у справі № 826/18510/14, залишену без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.05.2015, - якою позовні вимоги ОСОБА_2 були задоволені повністю).

Вважаючи зазначені вимоги про сплату боргу (недоїмки) та рішення про застосування штрафних санкцій протиправними, і відповідно такими, що підлягають скасуванню, позивач звернувся із даним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464).

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

В силу приписів норм ч. 4 ст. 8 Закону № 2464 порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

В розумінні пп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 ПК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) «адміністрування податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів відповідно до законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (далі - податків, зборів, платежів)» - це сукупність рішень та процедур контролюючих органів і дій їх посадових осіб, що визначають інституційну структуру податкових та митних відносин, організовують ідентифікацію, облік платників податків і платників єдиного внеску та об'єктів оподаткування, забезпечують сервісне обслуговування платників податків, організацію та контроль за сплатою податків, зборів, платежів відповідно до порядку, встановленого законом.

Так, у відповідності до п. 4 розд. І Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України 05.12.2013 №765 (далі - Порядок №765)(що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994 та діяв до 10.06.2016, тобто був чинний на момент виникнення спірних правовідносин) облік єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (далі - Міжрегіональне ГУ), спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників (далі - СДПІ), державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекцій (далі - ДПІ) відповідно до функціональних повноважень.

Одночасно нормами ст. 13 Закону №2464 встановлено, що органи доходів і зборів мають право: проводити перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки. Документальні та камеральні перевірки проводяться у порядку, встановленому Податковим кодексом України; застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом; стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Згідно з ч.ч. 2 - 4 ст. 25 цього Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею

При цьому, орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.

Форма вимоги про сплату боргу (недоїмки) для платника єдиного внеску - фізичної особи станом на 28.05.2015 була затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 455 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 19.09.2013 за № 1622/24154 та діяв до 29.05.2015) , а саме - наведена в додатку 5 до названої Інструкції, та після того - наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 та набрав чинності з 29.05.2015), а саме в додатку 7 до названої Інструкції.

Безпосередньо порядок стягнення заборгованості з платників єдиного внеску, формування, оформлення та надсилання вимоги про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску передбачений розд. VI згаданих вище Інструкцій про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зокрема, положеннями розд. 6 Інструкції №455 визначено, що сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону та цієї Інструкції, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Органи доходів і зборів надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:

- якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника про суми доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів у повідомленнях-розрахунках, де визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті;

- якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску;

- якщо платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

У випадку, передбаченому абзацом другим цього пункту, вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки платника єдиного внеску або актом про суми розбіжностей щодо сум доходу (прибутку), заявлених у звітності до органу доходів і зборів та задекларованих у річній податковій декларації фізичними особами - підприємцями чи особами, які забезпечують себе роботою самостійно, або повідомленням-розрахунком на всю суму донарахованого єдиного внеску.

У випадках, передбачених абзацами третім та/або четвертим п. 6.3 Інструкції №455, вимога надсилається: платникам, зазначеним у підпунктах 1 та 2 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, протягом п'яти робочих днів, наступних за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій); платникам, зазначеним у підпунктах 3 та 4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, протягом п'ятнадцяти робочих днів, наступних за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій).

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи фіскального органу платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи фіскального органу за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Аналогічні положення містяться в розд. VI Інструкції №449.

Крім того, відповідно до п. 3 ч. 12, абз. 1 ч. 14 ст. 25 Закону №2464 за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Дослідивши наявні у справі матеріали (зокрема: витяги з інтегрованої картки платника ОСОБА_1 за 2014 - 2015 роки, тексти рішення про застосування штрафних санкцій від 13.06.2014 і письмових заперечень представника відповідача проти позову) суд встановив, що суми заборгованості по єдиному внеску, вказані в оспорюваних вимогах від 01.07.2014 і 04.11.2015, виникли, а рішення про застосування штрафних санкцій від 13.06.2014 було прийнято на підставі матеріалів документальної планової виїзної перевірки з питань дотримання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 по 31.12.2013, результати якої оформлені від 08.05.2014 № 223/26-59-17-01/НОМЕР_1, копія якого наявна в матеріалах позову.

Суми боргу, зафіксовані у вимогах від 01.07.2014 і від 04.11.2015 станом на 30.06.2014 (44876,10 грн.) та 31.10.2015 (39804,30 грн.), включають в себе суми недоїмки по єдиному внеску, нарахованому ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на підставі акта перевірки від 08.05.2014 №223/26-59-17-01/НОМЕР_1, з урахуванням її часткового зменшення за рахунок добровільно сплачених позивачем сум коштів, а також суму штрафу, визначену спірним рішенням про застосування штрафних санкцій від 13.06.2014.

При цьому, попередньо на підставі акта перевірки від 08.05.2014 №223/26-59-17-01/НОМЕР_1 ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві було сформована та надіслана ОСОБА_1 вимога про сплату боргу (недоїмки) від 12.06.2014 №Ф-0001861701, за даними якої за позивачем обліковувався борг по сплаті єдиного внеску (недоїмка) у розмірі 45298,75 грн. (тобто, сума єдиного внеску аналогічна тій, що вказана у рішенні про застосування штрафних санкцій від 13.06.2014).

Правомірність вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 12.06.2014 була оскаржена позивачем спочатку в досудовому порядку (за результатами розгляду первинної скарги платника Головним управлінням Міндоходів у м. Києві прийнято рішення від 04.09.2014 №1955/П/26-15-10-09-15 про залишення без змін вимоги від 12.06.2014), а згодом в судовому порядку.

Оцінка законності висновків такого акта перевірки та безпосередньо вимоги від 12.06.2014 була надана Окружним адміністративним судом міста Києва під час розгляду адміністративної справи № 826/18510/14 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 13.06.2014 № 410/26-59-17-01 і № 411/26-59-17-01, від 23.09.2014 № 1523/26-59-17-01, вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 12.06.2014 № Ф-0001861701. Зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив відсутність у органу доходів і зборів правових підстав для здійснення перерахунку ОСОБА_1 податку з доходів фізичних осіб за 2013 рік, документальну необґрунтованість висновків про заниження ним розміру чистого оподатковуваного доходу за результатами діяльності у 2012 році, та відповідно про відсутність підстав для нарахування суми єдиного внеску вимогою від 12.06.2014.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.03.2015 у справі №826/18510/14, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.05.2015, позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені в повному обсязі, в тому числі визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 12.06.2014 № Ф-0001861701.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень вказана постанова суду від 16.03.2015 набрала законної сили 21.05.2015.

В силу приписів ч. 1 ст. 72 КАС України обставини встановлені Окружним адміністративним судом міста Києва у справі № 826/18510/14 (а саме щодо наявності підстав для нарахування позивачу сум єдиного внеску за актом перевірки від 08.05.2014 № 223/26-59-17-01/НОМЕР_1) доказуванню в межах цього спору не підлягають.

Нормами абз. 3, 4, 5, 7 і 8 ч. 4, абз. 2 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464 встановлено, що вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску та рішення про застосування штрафних санкцій в адміністративному або судовому порядку.

Скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.

Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.

В свою чергу, норми п.п. 56.1, 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України встановлюють, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Також, абз. 3 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що оскарження рішення органу доходів і зборів про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом доходів і зборів вищого рівня та/або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.

Таким чином, враховуючи встановлені у справі факти оскарження позивачем в судовому порядку вимоги про сплату боргу від 12.06.2014 №Ф-0001861701 та висновків Окружного адміністративного суду міста Києва, викладених в тексті його постанови від 16.03.2015 у справі № 826/18510/14, суд приходить до висновку про відсутність у ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві правових підстав для формування та виставлення (прийняття) вимоги про сплату боргу від 01.07.2014 та рішення про застосування штрафних санкцій від 13.06.2014.

Положеннями п. 6 розд. VI Інструкції № 449 передбачено, що вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається відкликаною, якщо: сума боргу (недоїмки) самостійно погашається платником; фіскальний орган скасовує або змінює раніше зазначену суму боргу (недоїмки) внаслідок її узгодження або оскарження; вимога фіскального органу про сплату боргу (недоїмки) скасовується чи змінюється судом (господарським судом); борг (недоїмка) списується у випадках, передбачених статтею 25 Закону в порядку, визначеному пунктами 9 - 11 цього розділу; є рішення суду на стягнення відповідних сум боргу (недоїмки), що зазначені у вимозі.

Зокрема, у першому з наведених випадків, вимога вважається відкликаною у день, протягом якого відбулося погашення суми боргу (недоїмки), у другому випадку, - з дня прийняття органом доходів і зборів рішення про скасування або зміну раніше зазначеної суми боргу (недоїмки).

Під час розгляду справи в суді відповідач не пред'явив суду докази відкликання жодної з оспорюваних вимог, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про їх чинність та, як наслідок, - наявність підстав для їх скасування як протиправних разом з рішенням про застосування штрафних санкцій від 13.06.2014.

В силу норми ч. 2 ст. 19 Конституції України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи представників сторін стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку наявність правових підстав для задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 01.07.2014 року № 12107-25 та від 04.11.2015 року №Ф-12107-25.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 13.06.2014 року №412/26-59-17-01.

Присудити на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) понесені ним витрати по сплаті судового збору у сумі 1370,75 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39561761).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Є.В. Аблов