ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 березня 2017 року № 826/16764/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «ДЦ Україна» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «ДЦ Україна» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень за адресою: проспект Повітрофлотський, 44 у м. Києві шляхом відключення джерела електроживлення, накладення печаток на розподільчі електрощити та вхідні двері приміщень товариства
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проведення планової перевірки приміщень ТОВ «ДЦ Україна» за вказаною адресою виявлено ряд порушень правил пожежної і техногенної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей. Виявлені порушення, за переконанням уповноваженого представника позивача, свідчать про необхідність повного зупинення подальшої експлуатації згаданих нежитлових приміщень. З метою попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єкті відповідача порушень вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, позивач звернувся до суду із позовом про застосування заходів реагування.
В наданих суду письмових запереченнях відповідач зазначає, що застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень ТОВ «ДЦ Україна» не є обґрунтованими, оскільки суперечить нормам матеріального та процесуального права.
Окремо відповідач зазначив, що ним усунуто виявлені в ході перевірки порушення правил пожежної безпеки, що підтверджується доданими до письмових заперечень документами.
Розглянувши в порядку скороченого провадження подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, на виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Порядку проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, затвердженого наказом МВС України від 02.11.2015 року № 1337, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.11.2015 року №1467/27912 із урахуванням змін до Плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) на 2016 рік, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 01.02.2016 за №141, Головним управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у місті Києві видано наказ від 11.08.2016 року №363 про проведення планових перевірок.
На підставі наказу видано посвідчення від 19.09.2016р. №834 на проведення державним інспектором перевірки ТОВ «ДЦ Україна» за адресою: Повітрофлотський, 44 у м. Києві.
На виконання зазначеного наказу від 11.08.2016 року №363 та на підставі посвідчення на проведення перевірки проведено планову перевірку ТОВ «ДЦ Україна» за вказаною адресою.
За результатами перевірки складено акт перевірки додержання щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки ТОВ «ДЦ Україна» №765 від 07.10.2016р., згідно з яким під час здійснення перевірки виявлено недотримання відповідачем вимог пожежної і техногенної безпеки, зокрема, контролюючим органом виявлено ряд порушень.
Позивач в ході перевірки прийшов до висновку, що приміщення експлуатуються ТОВ «ДЦ Україна» з порушенням правил та норм пожежної безпеки, що створює загрозу для життя та здоров'я людей.
Разом з тим, з наданих до суду письмових заперечень та доданих до них матеріалів вбачається, відповідачем одразу після виявлення порушень вчинено ряд дій для їх усунення.
Зокрема, після зауваження посадових осіб щодо того, що електричні вимикачі складських (підсобних) приміщень не винесені назовні за межі вказаних приміщень ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» негайно взяло до виконання та перенесло вимикачі згідно з вимогами Правил пожежної безпеки в Україні, що підтверджується копією наказу №0544/5 від 07.11.2016 року, копією доповідної від 12.12.2016 року та фотоматеріалами.
Пунктом 2 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки зазначено що «не надано технічний звіт проведення заміру опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання.». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 1.20. Розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні.
В той же час, як вбачається з матеріалів справи, позивачем усунуто дане порушення та подано запит до Орендодавця для отримання відповідного технічного звіту та в подальшому отримано копію «Технічного звіту» від 21.01.2016 року.
Пунктом 3 переліку виявлених порушень, наведених порушень зазначено що «допускається складання горючих матеріалів на відстані менше 1 метру від електроустаткування».
Після зауваження посадових осіб позивача на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» усунуто зазначене порушення, що підтверджується копією наказу №0544/5 від 07.11.2016р., доповідною від 12.12.2016р. та фотомаретіалами.
Пунктом 4 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки зазначено що «шляхи евакуації захаращені матеріальними цінностями». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 2.37. Правил пожежної безпеки в Україні.
В той же час, позивач зазначив суду, що товар був розміщений в місцях евакуації тимчасово вказане порушення було усунуте одразу, що підтверджується копією наказу №0544/5 від 07.11.2016р., доповідною від 12.12.2016р. та фотомаретіалами.
Пунктом 5 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки (на який посилається Позивач у позовній заяві) зазначено що «допускається улаштування та експлуатація тимчасових мереж». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п.1.8. Розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні.
Після зауваження посадових осіб позивача на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» негайно перевірила даний факт та не виявила даного порушення у магазині, про що складена Доповідна від 12.12.2016 року та надано відповідні фотоматеріали.
Пунктом 6 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки (на який посилається Позивач у позовній заяві) зазначено що «обслуговуючий персонал не забезпечений пристроями фільтрувальними для саморятування на випадок пожежі». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п.4.7. Розділу VI Правил пожежної безпеки в Україні.
Позивач зазначає, що після зауваження посадових осіб ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» негайно усунуло дане порушення та придбало пристрої фільтрувальні для саморятування на випадок пожежі та забезпечила ними персонал магазину, що підтверджується копією наказу №0544/5 від 07.11.2016 року, копією доповідної від 12.12.2016 року, копією видаткової накладної №2406098970110_11_41_37 від 29.11.2016 року.
Пунктом 7 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, зазначено що «в складських приміщеннях допускається сумісне зберігання товарів в аерозольній упаковці, які містять горючі гази з іншими товарами». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п.4.2. Розділу VI Правил пожежної безпеки в Україні.
В той же час, відповідач стверджує, що піісля зауваження посадових осіб на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» негайно усунуло дане порушення, про що складена Доповідна (копія наказу N90544/5 від 07.11.2016 року, копія доповідної від 12.12.2016 року).
Пунктом 8 переліку виявлених порушень, наведених у Акті, зазначено що «не надано акти проведення прихованих робіт електромережі». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п.1.12. Розділу IV Правил пожежної безпеки в Україні.
Після зауваження посадових осіб на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» усунуло дане порушення та отримало Акт на закриття прихованих робіт, (копія наказу №0544/5 від 07.11.2016 року, копія доповідної від 12.12.2016 року, копія Акту на закриття прихованих робіт від 12.12.2016 року ).
Пунктом 9 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, зазначено що «не надано документацію щодо типу заповнення прорізів у протипожежних перешкодах (протипожежні двері) складських приміщень». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 2.3. розділу III. Правил пожежної безпеки в Україні.
Після зауваження посадових осіб позивача на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» взяло до виконання заміну відповідних дверей з урахуванням межі вогнестійкості не менше ЕІ-30 (копія договору № 1075 від 13.06.2016 року, копія специфікації № 41 від 21.11.2016 року, копія Акту виконаних робіт по влаштування протипожежних заходів магазину Ватсонс за адресою: м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 44.).
Пунктом 10 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, зазначено що «електрощити, групові електрощити не захищені автономними системами пожежогасіння». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 1.16. розділу IV. Правил пожежної безпеки в Україні.
В той же час, суд зазначає, що відповідно до Наказу МВС України від 15.08.2016р. № 810, дану норму скасовано. Таким чином, вимоги позивача щодо зупинення експлуатації відповідачем приміщення до усунення порушень, наведених у п. 10 Акту перевірки, є безпідставними.
Пунктом 11 переліку виявлених порушень, зазначено що «стіни на шляхах евакуації оздоблені горючими матеріалами з невизначеними показниками щодо пожежної небезпеки». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п.2.23. Розділу III Правил пожежної безпеки в Україні.
Відповідач зазначає, що після зауваження посадових осіб позивача на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» провело перевірку даного факту та не виявило даного порушення у магазині, про що складена Доповідна ї від 12.12.2016 року.
Пунктом 12 переліку виявлених порушень зазначено що «пожежні кран-комплекти не перевірені на працездатність шляхом пуску води». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п.2.2. Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні.
З приводу вказаного порушення відповідач зазначає суду, що ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» негайно подавало усні запити до Орендодавця для отримання даного документу. Оскільки на прохання надати відповідний звіт про перевірку пожежних кран-комплектів на працездатність шляхом пуску води Орендодавець не реагував, ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» 29.11.2016р. направило Лист №3756 від 25.11.2016 року, проте, на момент подання заперечень Орендодавець не надав відповідний звіт. Оскільки компетенція та сфера відповідальності за дотримання та перевірку даних пожежних кран-комплектів лежить на Орендодавцеві, відповідач не може надати відповідний документ до його отримання від Орендодавця.
Пунктом 13 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, зазначено що «приміщення не обладнані системою оповіщення про пожежу». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 4 Таблиці Б.1. Додатку Б ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» та п.1.2 розділу V. Правил пожежної безпеки в Україні.
В той же час, позивач зазначає, що на всіх поверхах, а також на 2-му поверсі (де знаходиться приміщення магазину) над евакуаційними виходами встановлені світлові покажчики «ВИХІД», що не суперечить вимогам ДБН В.2.5-56:2014 оскільки площа поверху складає до 500 м.кв., то відповідно до ДБН В.2.5- 56:2014 «Системи протипожежного захисту». Додаток Б табл. Б 1 п. 3. Підприємства торгівлі, у тому числі ринки, що розташовані в будинках (площа поверху, м.кв.) відносяться до першого типу систем оповіщення.
Враховуючи викладене, пункт 13 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, є таким, що не відповідає чинному законодавству, оскільки містить посилання на порушення, що на момент підготовки Акту перевірки відсутні взагалі, тобто ніколи не існували.
Пунктом 14 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, зазначено що «не наданий договір на вивід тривожних сповіщень від приймально-контрольного приладу систем протипожежного захисту на пульт централізованого пожежного спостерігання в порушенні гі.5.8. ДБН В.2.5.-56:2014 «Системи протипожежного захисту». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 1.4. Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні.
Відповідач на спростування зазначеного порушення надав суду копії діючого Договору №39/Ц/ПСВ/11 від 20.08.2010 року та Додаткову угоду №53 від 28.04.2015 року до Договору.
Пунктом 15 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки, зазначено що «двері комор та приміщень для приймання товарів не виконані протипожежними». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 4.1. розділу VI. Правил пожежної безпеки в Україні та п.6.3.9. ДБН В.2.5- 56:2014 «Системи протипожежного захисту».
Після зауваження посадових осіб позивача на вказане порушення ТОВ «ДЦ УКРАЇНА» взяло до виконання заміну відповідних дверей з урахуванням межі вогнестійкості не менше ЕІ-30 та подало до суду у якості доказів копію договору №1075 від 13.06.2016 року, копію специфікації № 41 від 21.11.2016 року, копію Акту виконаних робіт по влаштування протипожежних заходів магазину Ватсонс, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 44.).
Пунктом 16 переліку виявлених порушень, наведених у Акті перевірки (на який посилається позивач у позовній заяві) зазначено що «комори (склади) товарів, горючих матеріалів або не горючих товарів в упаковці із горючих матеріалів, не відокремлені від торговельної зали та підсобних приміщень протипожежними перегородками 1-го типу». В якості нормативно-правового акту, вимоги якого порушено, вказано п. 4.1. розділу VI. Правил пожежної безпеки в Україні та п.6.3.11. ДБН В.2.23:2009 «Будинки і споруди. Підприємства торгівлі».
В той же час, відповідач зазначає, що зауваження посадових осіб позивача на момент подачі заперечень усунуто, та виконано відповідні перегородки 1-го типу з межею вогнестійкості не менше 45 хв., на підтвердження даного факту надано суду копію договору № 1075 від 13.06.2016 року, копію специфікації № 41 від 21.11.2016 року, копію Акту виконаних робіт по влаштування протипожежних заходів магазину Ватсонс, м. Київ, пр-т. Повітрофлотський, 44.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Так, згідно зі ст. 1, ч. 5 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ч. 1 ст. 6, ч. 7 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Абзацом третім частини першої статті 6 наведеного Закону встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).
Підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення; неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів; настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.
На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до статті 1 Кодексу цивільного захисту України останній регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Статтею 64 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.
Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.
Згідно з ст. 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до пунктів 1, 2 ч. 1 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.
Частиною 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
З аналізу вказаних правових норм вбачається, що передумовою звернення суб'єкта владних повноважень до адміністративного суду щодо застосування або підтвердження обґрунтованості застосування заходів реагування є встановлення такого порушення вимогам законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку про те, що оскільки відповідачем усунено більшість виявлених порушень, а позивачем не проведено повторної перевірки усунення виявлених порушень, вимоги позивача щодо зупинення експлуатації відповідачем приміщення до усунення порушень, наведених в Акті перевірки, є безпідставними, оскільки на момент розгляду справи, обставини, зазначені у ньому, відсутні.
Зважаючи на фактичні обставини справи, принцип пропорційності порушення і покарання, суд переконаний, що на час вирішення цього спору відсутня необхідність у примусовому порядку застосовувати до відповідача крайній захід реагування у сфері державного нагляду (контролю), яким є повне зупинення експлуатації приміщень ТОВ «ДЦ Україна» за адресою: Повітрофлотський, 44 у м. Києві.
Наведена позиція узгоджується з висновками Вищого адміністративного суду України, викладеними в ухвалі від 27.11.2014 року у справі №К/800/51577/14.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Крім того, згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись положеннями статей 2, 7, 69-71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві відмовити повністю.
Постанова, відповідно до ч. 1 статті 254 КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Аблов