Копія Справа № 326/347/17
Провадження № 3/326/121/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2017 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Чапланова О.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ідентифікаційний № НОМЕР_1, яка працює головним бухгалтером ТОВ НВК «Веста», одруженої, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, -
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол № 10/08-22-14-01 про адміністративне правопорушення від 14 березня 2017 року відносно ОСОБА_2, згідно якому Головним державним ревізором-інспектором відділу перевірок платників основних галузей економіки управління аудиту Бердянської ОДПІ ОСОБА_3, за результатами проведеної документальної перевірки ТОВ НВК «ВЕСТА», юридична адреса: Запорізька область, м. Приморськ, вул. Чапаєва, 8А, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1, головний бухгалтер ТОВ НВК «ВЕСТА», вчинила правопорушення: внаслідок ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, припущено порушення вимог п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України, що призвело до зниження податку на прибуток за період з 01.01.2014 року по 30.09.2016 року на загальну суму 167954 грн., що встановлено 24.02.2017 року актом перевірки від 24.02.2017 року № 060/08-01-14-01/22155542, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
В протоколі № 10/08-22-14-01 про адміністративне правопорушення від 14 березня 2017 року, складеному відносно ОСОБА_2, вказано, що зазначене у протоколі правопорушення допущено ОСОБА_2, яка є головним бухгалтером ТОВ НВК «ВЕСТА», але в порушення вимог ст. 256 КУпАП до матеріалів справи не додано жодного документу, який це підтверджує, не додано жодного документу, який визначає права та обовязки ОСОБА_2
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і обєктивне зясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 слід повернути до Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Бердянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню у порядку провадження по справам про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя підпис ОСОБА_4
Копія вірна: суддя О.М. Чапланова
29.03.17