ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Шуляк Л. А.
Суддя-доповідач:Котік Т.С.
УХВАЛА
"28" березня 2017 р. Справа № 806/2682/16
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Котік Т.С., розглянувши апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м.Києві на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "24" лютого 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС у м.Києві про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні за період з 30.03.2005 по 15.11.2016 ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 лютого 2017 року позов задоволено частково.
Стягнуто з Головного управління ДФС у м.Києві на користь ОСОБА_2 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 30.03.2005 по 15.11.2016 у розмірі 23985 (двадцять три тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять) грн. 96 коп.
В решті позову відмовлено.
Не погоджуючись з винесеною постановою, Головне управління ДФС у м.Києві, звернулося до суду з апеляційною скаргою.
Проте, апеляційна скарга подана без додержання вимог ст.187 КАС України, зокрема, апелянтом не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду та апеляційна скарга не містить підпису уповноваженої особи.
Частиною 6 статті 187 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Головним управлінням ДФС у м.Києві в апеляційній скарзі було заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Клопотання обгрунтоване тим, що питання недостатності фінансування видатків на сплату судового збору не може бути перепоною для доступу контролюючих органів до правосуддя, доки не вичерпано всіх процесуальних заходів, спрямованих на його врегулювання.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Законом України "Про судовий збір" апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору.
Зазначена Головним управлінням ДФС у м.Києві в клопотанні про звільнення від сплати судового збору обставина, а саме, недостатність фінансування для сплати судового збору, не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Так, Законом України " Про судовий збір" зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 № 484-VІII, чинний з 01.09.2015 року, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01 вересня 2015 року) визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на день подання позову) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачено розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року, який складає 1378 грн. 00 коп.
При подачі адміністративного позову до Житомирського окружного адміністративного суду у справі позивачем заявлено розмір майнових вимог на суму 23985 грн., таким чином, за подання до адміністративного суду позову майнового характеру судовий збір підлягав сплаті у розмірі 551 грн. 20 коп. (1 відсотка ціни позову, але не менше 551,20 грн.).
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Житомирського окружного адміністративного суду становить 606,32 грн. (551,20 грн.*110% = 606,32 грн.).
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Крім того, згідно ч.5 ст. 187 КАС України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що апеляційна скарга та її копія не містить такого підпису .
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Головного управління ДФС у м.Києві про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДФС у м.Києві залишити без руху.
Надати Головному управлінню ДФС у м.Києві строк до "14" квітня 2017 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Головному управлінню ДФС у м.Києві , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Т.С. Котік
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - відповідачу: Головне управління ДФС у м.Києві вул.Шолуденка,33/19,м.Київ,04655
- ,