ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 березня 2017 року м. Київ № 826/4172/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами:
за позовомАкціонерного товариства закритого типу "Спеціалізований Будівельно-монтажний Поїзд №803"до відповідачаГоловне управління Пенсійного фонду України (ПФУ)
проскасування розпорядження, призупинення сплату пільгової пенсії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України (ПФУ), в якому просить скасувати розпорядження від 19.04.2013 (або від іншої дати) №179275 про призначення пільгової пенсії за віком ОСОБА_3, за рахунок підприємства, а також призупинити сплату пільгової пенсії цій особі.
Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Так, дана позовна заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Згідно п. 4 ч.1 ст. 106 КАС України зміст позовних вимог у позовній заяві зазначається згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 106 КАС України зміст позовних вимог у позовній заяві зазначається згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Тобто, як вбачається зі змісту наведеної норми, перелік вимог, які можуть бути заявленими в межах адміністративного позову позивачем, що не суб"єктом владних повноважень, є вичерпним. А отже, при виборі способу захисту права необхідно врахувати специфіку цього права та характер його порушення, а також те, що захист права судом відбувається з урахуванням установлених законом меж здійснення суб'єктивного права на захист і компетенції суду.
Разом з тим, визначивши відповідачем Головне управління пенсійного фонду України (ПФУ), позовні вимоги у прохальній частині позовної заяви стосуються скасування розпорядження від 19.04.2013 (або від іншої дати) №179275 про призначення пільгової пенсії за віком ОСОБА_3, за рахунок підприємства, а також призупинити сплату пільгової пенсії цій особі, в той же час копії вказаного розпорядження до суду не надано, відтак, суд позбавлений можливості ідентифікувати автора такого розпорядження, що в свою чергу впливає на визначення відповідача у справі.
Таким чином, позивачу слід надати до суду уточнену позовну заяву, викладену з у урахуванням висновків суду, а також серед іншого належним чином засвідчену копію оскаржуваного розпорядження (в копії суду іншим сторонам у справі), при цьому у позовній заяві необхідно привести у відповідність зміст позовних вимог згідно визначеного відповідача у справі, або ж уточнити особи відповідача (-ів), виходячи із заявлених позовних вимог, враховуючи при цьому авторство оскаржуваного розпорядження, а також територіальну підсудність справ адміністративних справ.
Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Акціонерного товариства закритого типу "Спеціалізований Будівельно-монтажний поїзд №803" без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви до 19.04.2017 р.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська