Постанова № 65576988, 27.03.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2017
Номер справи
815/5226/15
Номер документу
65576988
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/5226/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2017 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Рудченко О.І.

За участю представників сторін:

Від позивача: представники Товариства з обмеженою відповідальністю «Ромпетрол Україна» ОСОБА_1 за довіреність від 04.01.2017р. №16, ОСОБА_2- за довіреність від 06.01.2017р. №14.

Від відповідача: представники ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби ОСОБА_4 за довіреністю від 04.10.2016р. №238/9/10-029, ОСОБА_5 за довіреністю від 24.03.2016р. №774/9/10-029/69

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна до ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби про скасування податкових повідомлень-рішень від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900, посилаючись на те, що Товариство позивача не здійснювало будь-яких фінансово-господарських операцій з ТОВ База Оризонт та ТОВ Брендейд Нетворк. Також, податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2015року ТОВ Ромпетрол Україна заповнено з урахуванням вимог п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, та розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014р. №966, та цілком правомірно відображено суму від»ємного залишку ПДВ попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованих за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015р., у складі податкового кредиту у сумі 26980313грн.

Відповідач ОСОБА_3 державна податкова інспекція з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (від 29.09.2015р. вхід.№24251/15), та доповненнях до заперечень (від 07.12.2016р. вхід.№32913/16), наголошуючи, зокрема, на правомірності винесення оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900, оскільки під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» з питання підтвердження взаємовідносин з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», та усунення сум розбіжностей, які встановлено згідно з даними Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту за вказаними контрагентами у березні 2015р., фахівцями контролюючого органу зясовано, що ТОВ Ромпетрол Україна не підтверджено залишки нафтопродуктів по контрагентам ТОВ Інтерім Сервіс, ПАТ Пласке, ТОВ Петрол Інвест, ТОВ Кронус Ойл, ТОВРостислав, ТОВ Укрспецтранс, ТОВ Юніол, ТОВ Агенство Трайтон Сервіс Україна, ТОВ ТАУ-Поділля, ТОВ Миконт, ТОВ Веста Сервіс, у звязку з чим, та беручи до уваги те, що ТОВ База Оризонт і ТОВ Брендейд Нетворк у податкових деклараціях з податку на додану вартість задекларовано податковий кредит, тоді як ТОВ Ромпетрол Україна не задекларовано податкових зобовязань по податку на додану вартість, перевіряючі дійшли висновку щодо заниження ТОВ Ромпетрол Україна податку на додану вартість за березень 2015року у сумі 4802201грн., внаслідок чого порушено вимоги п.п.20.1.9 п.20.1 ст.20, п.44.6 ст.44, п.189.1 ст.189, п.198.5 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, ст.ст.3, 4, 9, 10 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні; завищення рядка 24 Декларації з податку на додану вартість за березень 2015р.- сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 27462502грн., що призвело до порушення приписів п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, розділу V Наказу Міністерства фінансів України від 23.09.2014року №966 Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, податкового законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, у період з 29.04.2015р. по 08.06.2015р. на підставі Наказу СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ Міндоходів від 29.04.2015р. №141, з урахуванням Наказу СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ ДФС від 22.05.2015р. №16 щодо продовження термінів перевірки, головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ ДФС ОСОБА_6; головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ ДФС ОСОБА_7; головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств транспорту та звязку СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ ДФС ОСОБА_8; головним державним ревізор-інспектором відділу погашення заборгованості СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ ДФС ОСОБА_9, згідно з п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.78, п.82.2 ст.82, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79 Податкового кодексу України, проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Ромпетрол Україна» з питання підтвердження взаємовідносин з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», та усунення сум розбіжностей, які встановлено згідно з даними Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту за вказаними контрагентами у березні 2015р.

За наслідками вказаної перевірки ОСОБА_3 державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС складено ОСОБА_5 №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р. «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ Ромпетрол Україна з питання взаємовідносин з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», та усунення сум розбіжностей у березні 2015р.», у висновках якого наголошено, що ТОВ Ромпетрол Україна занижено податок на додану вартість за березень 2015року у сумі 4802201грн., внаслідок чого порушено вимоги п.п.20.1.9 п.20.1 ст.20, п.44.6 ст.44, п.189.1 ст.189, п.198.5 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, ст.ст.3, 4, 9, 10 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні; завищено рядок 24 Декларації з податку на додану вартість за березень 2015р. - сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 27462502грн., що призвело до порушення положень п.200.1, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, розділу V Наказу Міністерства фінансів України від 23.09.2014року №966 Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

На підставі складеного ОСОБА_5 перевірки №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р. ОСОБА_3 державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС 25.06.2015р. винесено податкові повідомлення-рішення №0000163900, №0000173900.

Не погодившись із означеними податковими повідомленнями-рішеннями від 25.06.2015р. №0000163900, №0000173900, позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою про їх скасування.

Так, на думку суду, оскаржувані позивачем податкові повідомлення-рішення ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС від 25.06.2015р. №0000163900, №0000173900, винесено контролюючим органом неправомірно, безпідставно, та у порушення положень чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, податкового законодавства України, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, 23.04.2015р. ОСОБА_3 державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Міндоходів на адресу ТОВ Ромпетрол Україна надіслано ОСОБА_3 «Про надання інформації та її документального підтвердження» №2312/10/28-08-39, за підписом голови комісії з реорганізації Інспекції ОСОБА_10, щодо надання пояснень та копій документів, у звязку з виявленням, згідно Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів та показників декларацій з ПДВ за березень 2015року, розбіжностей в межах фінансово-господарських правовідносин з контрагентами - ТОВ База Оризонт, та ТОВ Брендейд Нетворк, а саме: означеними Товариствами задекларовано податковий кредит, тоді як ТОВ Ромпетрол Україна, податкові зобовязання не задекларовано.

Судом зясовано, що за результатами розгляду вищеозначеного ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Міндоходів «Про надання інформації та її документального підтвердження» №2312/10/28-08-39 від 23.04.2015р., ТОВ Ромпетрол Україна на ім»я голови комісії з реорганізації ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби ОСОБА_10 надіслано ОСОБА_3 №173, за підписом генерального директора Товариства ОСОБА_11, яким адресата повідомлено, що у березні 2015р. між ТОВ Ромпетрол Україна та ТОВ База Оризонт, ТОВ Брендейд Нетворк будь-які фінансово-господарські взаємовідносини були відсутні, будь-які угоди не укладалися, операції з постачання товарів, та розрахунки не здійснювались.

У зв'язку з ненаданням ТОВ «Ромпетрол Україна» підтверджуючих документів щодо відсутності взаємовідносин з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», на підставі доповідної записки начальника відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі ОСОБА_12 від 28.04.2015р. №149/28-08-39-0, з урахуванням п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, ОСОБА_3 державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Міндоходів винесено Наказ «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» від 29.04.2015р. №141, пунктом 1 якого начальнику відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі ОСОБА_12 наказано забезпечити проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» з питання достовірності формування податкових зобов'язань з податку на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», за період з 01.03.2015року по 31.03.2015року, наступними працівниками структурних підрозділів СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі МГУ Міндоходів, а саме: головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі ОСОБА_6 (відповідальна за наповнення «Паспорту перевірки» в АІС «Податковий блок»); головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі ОСОБА_7; головним державним ревізор-інспектором відділу податкового супроводження підприємств транспорту та звязку ОСОБА_8; головним державним ревізор-інспектором відділу погашення заборгованості ОСОБА_9.

З матеріалів справи вбачається, що 22.05.2015р. з урахуванням доповідної записки начальника відділу податкового супроводження підприємств оптової та роздрібної торгівлі ОСОБА_12 від 21.05.2015р. №39-0/184 щодо необхідності продовження терміну проведення виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна, відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, ст.78, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України, ОСОБА_3 державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС винесено Наказ «Про продовження терміну проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» №16, згідно з пунктом 1 якого продовжено термін проведення вказаної позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ Ромпетрол Україна на 10 робочих днів з 25.05.2015р.

Як встановлено судом, та зазначено вище у період з 29.04.2015р. по 08.06.2015р. фахівцями СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ Міндоходів проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Ромпетрол Україна» з питання підтвердження взаємовідносин з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», та усунення сум розбіжностей, які встановлено згідно з даними Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту за вказаними контрагентами у березні 2015р., за результатами якої складено ОСОБА_5 перевірки №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р., у якому зазначено, що під час проведення перевірки фахівцями СДПІ з обслуговування ВП у м.Одеси МГУ Міндоходів здійснено перевірку залишків у ТОВ «Ромпетрол Україна» нафтопродуктів, які рахуються по наступним контрагентам, а саме: ТОВ Світанок Ойл Трейд, ТОВ Кворум-Нафта, ТОВ Інтерім Сервіс, ПАТ Пласке, ЗАТ Рур ОСОБА_13А., ТОВ Строй Центр, ТОВ Петрол Інвест, ТОВ Кронус Ойл, ТОВ Ростислав, ТОВ Укрспецтранс, ТОВ Юніол, ТОВ Агентство Трайтон Сервіс Україна, ТОВ ТАУ-Поділля, ТОВ Миконт, ТОВ Веста Сервіс, за наслідками якої встановлено, що станом на 31.03.2015року не підтверджуються залишки нафтопродуктів, які згідно даних оборотно-сальдових відомостей рахуються по наступним контрагентам: ПАТ Пласке, ТОВ Петрол Інвест, ТОВ Кронус Ойл, ТОВ Ростислав, ТОВ Укрспецтранс, ТОВ Юніол, ТОВ Агентство Трайтон Сервіс Україна, ТОВ ТАУ-Поділля, ТОВ Миконт, ТОВ Веста Сервіс.

Зокрема, контролюючим органом встановлено відхилення між даними бухгалтерського та податкового обліку по контрагенту ТОВ Інтерім Сервіс, а саме згідно податкових накладних реалізовано нафтопродуктів на загальну суму 235700грн., водночас згідно бухгалтерського обліку та первинних документів реалізовано на загальну суму 110229,09грн.

Також, фахівцями СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ Міндоходів в ОСОБА_5 перевірки зазначено, що проведеним аналізом даних з інформаційної системи Податковий блок, перевіркою первинних документів, які були надані підприємством ТОВ Ромпетрол Україна, та з урахуванням отриманої податкової інформації від ПрАТ Херсонський нафтопереробний завод, Голландсько-британського підприємств з іноземними інвестиціями ТОВ БРП встановлено, що підприємство ТОВ Петрол Інвест у березні 2015року не надавало ТОВ «Ромпетрол Україна» послуги зберігання за адресою Херсонський нафтопереробний завод, Херсонська нафтобаза, м.Херсон, вул.Нафтовиків,52, та за адресою м.Кіровоград, пр.Промисловий,9а, як і ТОВ Кронус Ойл не надавало послуги зберігання за адресою: Херсонський нафтопереробний завод, Херсонська нафтобаза, м.Херсон, вул.Нафтовиків,52.

Крім того, у ОСОБА_5 перевірки №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р. зазначено, що ТОВ Ромпетрол Україна до перевірки не надано жодного документа, який підтверджував би наявність залишків нафтопродуктів по контрагентам: ТОВ Ростислав, ТОВ Укрспецтранс, ТОВ Юніол, ТОВ Агентство Трайтон Сервіс Україна, ТОВ ТАУ-Поділля, ТОВ Миконт, ТОВ Веста Сервіс.

У звязку з чим, приймаючи до уваги те, що під час проведення перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» не підтверджено залишків нафтопродуктів, а також з урахуванням того, що згідно Аналітичної системи співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту ІС Податковий блок за березень 2015року по підприємству ТОВ Ромпетрол Україна рахуються розбіжності по ТОВ База Оризонт та ТОВ Брендейд Нетворк (а саме контрагентами задекларовано податковий кредит при відсутності податкових зобовязань у ТОВ Ромпетрол Україна), перевіряючі дійшли висновку щодо порушення ТОВ «Ромпетрол Україна» вимог Податкового кодексу України в частині заниження суми податкових зобовязань за період березень 2015року.

Між тим, суд не погоджується з означеною позицією податкового органу, з урахуванням наступного.

Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Відповідно до ст.83 Податкового кодексу України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.

Пунктом 85.2 статті 85 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

У свою чергу, з вищевказаним обовязком платника податків щодо надання усіх документів, що належать або пов'язані з предметом перевірки, кореспондується право посадової (службової) особи контролюючого органу, яка проводить перевірку, у випадках, передбачених Податковим кодексом України, отримувати від платника податків або його законних представників копії документів, що належать до предмета перевірки.

Згідно з п.85.1 ст.85 Податкового кодексу України забороняється витребування документів від платника податків будь-якими посадовими (службовими) особами контролюючих органів у випадках, не передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п.86.1 ст.86 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Відповідно до пункту 6 розділу І Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України від 22.12.2010р. №984 (чинного на момент складення ОСОБА_5 перевірки №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р.) факти виявлених порушень податкового валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, викладаються в акті документальної перевірки чітко, обєктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, предметом проведеної фахівцями СДПІ з обслуговування великих платників у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» було підтвердження взаємовідносин з ТОВ «База Оризонт», та ТОВ «Брендейд Нетворк», та усунення сум розбіжностей, котрі встановлено згідно з даними Системи автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту за вказаними контрагентами у березні 2015р.

Водночас, судом зясовано, що під час проведення вищеозначеної перевірки Товариства позивача фахівцями СДПІ з обслуговування ВП у м.Одеси МГУ Міндоходів здійснено перевірку залишків у ТОВ «Ромпетрол Україна» нафтопродуктів, які рахуються по наступним контрагентам, а саме: ТОВ Світанок Ойл Трейд, ТОВ Кворум-Нафта, ТОВ Інтерім Сервіс, ПАТ Пласке, ЗАТ Рур ОСОБА_13А., ТОВ Строй Центр, ТОВ Петрол Інвест, ТОВ Кронус Ойл, ТОВ Ростислав, ТОВ Укрспецтранс, ТОВ Юніол, ТОВ Агентство Трайтон Сервіс Україна, ТОВ ТАУ-Поділля, ТОВ Миконт, ТОВ Веста Сервіс, що відповідно свідчить про те, що під час проведення перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» фахівці контролюючого органу вийшли за межі предмета перевірки, досліджуючи, серед іншого, фінансово-господарські правовідносини з ТОВ Світанок Ойл Трейд, ТОВ Кворум-Нафта, ТОВ Інтерім Сервіс, ПАТ Пласке, ЗАТ Рур ОСОБА_13А., ТОВ Строй Центр, ТОВ Петрол Інвест, ТОВ Кронус Ойл, ТОВ Ростислав, ТОВ Укрспецтранс, ТОВ Юніол, ТОВ Агентство Трайтон Сервіс Україна, ТОВ ТАУ-Поділля, ТОВ Миконт, ТОВ Веста Сервіс.

Також, судом зясовано, що у ОСОБА_5 перевірки №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р. контролюючий орган наголошує на ненадання ТОВ «Ромпетрол Україна» жодного документа бухгалтерського обліку, який би підтверджував факт відсутності взаємовідносин з ТОВ База Оризонт та ТОВ Брендейд Нетворк.

Водночас, відповідно до п.п.20.1.9 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право вимагати під час проведення перевірок від платників податків, що перевіряються, проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки.

Згідно з п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Відповідно до п.189.1 ст.189 Податкового кодексу України у разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.

Пунктом 198.5 статті 198 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання починають використовуватися: а) в операціях, що не є обєктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу); б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу); в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобовязань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Зокрема, як встановлено судом, та зазначено у ОСОБА_5 перевірки №8/28-0-39-0/34553505/14 від 15.06.2015р. ТОВ Ромпетрол України до перевірки надано оборотно-сальдові відомості по бухгалтерському рахунку 281 Товари на складі, договори з підприємствами, які надають послуги із зберігання нафтопродуктів, акти звірок, акти виконаних послуг, покупцями, 301 Каса, 311 Поточні рахунки в національній валюті, виписні податкові банківські виписки, оборотно-сальдові відомості по бухгалтерським рахунками 361 Розрахунки з вітчизняними накладні, акти звірок з контрагентами, з якими укладено договори зберігання нафтопродуктів, та по яким у бухгалтерському обліку рахуються залишки нафтопродуктів.

Відповідно до ст.3 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Отже, судом встановлено, що ТОВ «Ромпетрол Україна» виконано, встановлений п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України обовязок, та надано посадовим (службовим) особам контролюючого органу у повному обсязі необхідні відомості, та документи.

Згідно зі статтею 10 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов'язані проводити інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їх наявність, стан і оцінка. Об'єкти і періодичність проведення інвентаризації визначаються власником (керівником) підприємства, крім випадків, коли її проведення є обов'язковим згідно з законодавством.

Таким чином, судом відхиляються, та не приймаються до уваги посилання СДПІ з обслуговування великих платників у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС на наявність у ТОВ «Ромпетрол Україна» порушень вимог податкового законодавства щодо не проведення інвентаризації фактичних залишків нафтопродуктів, по взаємовідносинам із контрагентами, фінансово-господарські операції з якими не входили до предмета перевірки.

Також, в ході з»ясування фактичних обставин справи судом встановлено, що контролюючим органом, у порушення приписів ч.2 ст.71 КАС України, не доведено факт здійснення ТОВ «Ромпетрол Україна» будь-яких фінансово-господарських взаємовідносин з такими контрагентами як ТОВ База Оризонт, та ТОВ Брендейд Нетворк, як і не підтверджено обсяг здійснюваних Товариством позивача із вказаними контрагентами операцій, не досліджено правомірність формування означеними контрагентами податкового кредиту, не зясовано повноти відображення ними в обліку операцій по ТОВ «Ромпетрол Україна», не здійснено співставлення первинних документів з даними податкового та бухгалтерського обліку, а також не надано жодних доказів на підтвердження того, з яких саме складів, на думку податкового органу, була здійснена реалізація ТОВ «Ромпетрол Україна» паливно-мастильних матеріалів на користь ТОВ База Оризонт, та ТОВ Брендейд Нетворк.

Підтвердженням реального здійснення господарської операції є первинні документи, які свідчать про фактичне надання послуг, здійснення поставки товарів, та їх отримання іншою стороною, а також документи, котрі підтверджують використання вказаних товарів у власній господарській діяльності.

Недобросовісність платника має бути встановлена безумовними та однозначно розтлумаченими доказами, водночас такі докази, у порушення вимог частин 1,2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, податковим органом суду не надано, реальність здійснення між ТОВ «Ромпетрол Україна» та ТОВ База Оризонт, ТОВ Брендейд Нетворк господарських операцій не доведено.

Між тим, суд вважає за доцільне наголосити, що юридична відповідальність згідно з діючим законодавством України є індивідуальною.

Згідно з пунктами 36.1, 36.5 статті 36, пунктом 38.1 статті 38, пунктом 44.1 статті 44, пунктом 47.1 статті 47, пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України, обчислення, декларування та/або сплата суми податку та збору є персональним податковим обов'язком кожного окремого платника податків, який і несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку. Тобто, платник податку несе самостійну відповідальність за порушення ним правил ведення податкового обліку. Зазначена відповідальність стосується кожного окремого платника податку, та не може автоматично поширюватись на третіх осіб, в тому числі, й на його контрагентів.

Таким чином, беручи до уваги вищенаведене, а також, те що СДПІ з обслуговування великих платників у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС не доведено факт здійснення між ТОВ «Ромпетрол Україна» та ТОВ База Оризонт, та ТОВ Брендейд Нетворк фінансово-господарських взаємовідносин, суд дійшов висновку щодо необґрунтованості, та безпідставності посилань податкового органу на наявність, згідно аналітичної системи співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту ІС податковий блок, у ТОВ Ромпетрол Україна будь-яких розбіжностей, у звязку з декларуванням ТОВ База Оризонт та ТОВ Брендейд Нетворк податкового кредиту.

Також, судом встановлено, що під час проведення перевірки ТОВ «Ромпетрол Україна» фахівцями контролюючого органу встановлено завищення Товариством позивача рядка 24 податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2015р. сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 27462502грн.

Зокрема, згідно податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2015р. (від 20.04.2015р. №9073985149), наданої ТОВ «Ромпетрол Україна» до СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ Міндоходів, платником податку задекларовано наступні показники: податкові зобовязання всього в сумі (-) 70054грн.; податковий кредит всього в сумі 412135грн.; відємне значення між сумою податкового зобовязання та податкового кредиту в розмірі 482189грн.

Окрім того, Товариством у розділі ІІІ Розрахунки з бюджетом Декларації з ПДВ за березень 2015року у рядку 20 Відємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду задекларовано суму 26980313грн. Даний показник перенесено з декларації з ПДВ за лютий 2015року з розділу ІV Погашення залишків суми відємного значення звітних (податкових) періодів до 01.02.2015року рядок 26 Сума залишку відємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на початок поточного звітного (податкового) періоду у сумі 26980313грн.

У свою чергу, рядок 26 Сума залишку відємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на початок поточного звітного (податкового) періоду Декларації з ПДВ за лютий 2015року перенесено з графи 6 таблиці 1 Додатку 2, та складається з: 14684222,35грн., які визначено у графі 2 таблиці 1 Додатку 2 Відємне значення, що підлягає зарахуванню до податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 20.2 декларації за січень 2015року) (у декларації за січень 215року рядок 20.2 дорівнює 0; 12296091грн., які визначено у графі 4 таблиці 1 Додатку 2 суми задекларовані до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобовязань з податку наступних звітних (податкових) періодів, які залишились непогашеними станом на 01.02.2015року. Вказану суму задекларовано до відшкодування в рахунок зменшення податку у наступних періодах, а саме, рядок 23.2 декларації з ПДВ за грудень 2014року.

Отже, під час проведення перевірки фахівцями податкового органу встановлено, що ТОВ «Ромпетрол Україна» у рядок 20 Відємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду декларації з податку на додану вартість за березень 2015року необґрунтовано перенесено суму 14684222,35грн., у звязку з чим завищено рядок 24 сума відємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 27462502 грн., оскільки відповідно до розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014р. №966 у графі 2 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за лютий 2015року вказується сума відємного значення, що підлягає зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (показник рядка 20.2 декларації за січень 2015року), зменшена на суму, зазначену в рядку 20.1 декларації за лютий 2015року.

Між тим, з означеною позицією контролюючого органу неможливо погодитися, виходячи з наступного.

Відповідно до п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу;

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації; в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України за вибором платника податку, який він відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації, непогашені залишки сум податку на додану вартість, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларовані до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних звітних (податкових) періодів, від'ємне значення суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 статті 200 цього Кодексу, та залишок від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларовані платниками податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року: а)або без проведення перевірок, передбачених статтею 200 цього Кодексу, збільшують розмір суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену пунктом 200 1.3 статті 200 1 цього Кодексу, з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення. Суми такого від'ємного значення та/або бюджетного відшкодування можуть бути перевірені контролюючим органом у загальновстановленому порядку; б) або підлягають поверненню платнику у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу у редакції, що діяла станом на 31 січня 2014 року.

Відповідно до пункту 5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014року №966 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) рядок 20.2 передбачений для відображення суми залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку збільшено розмір суми податку, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Рядок 20.2 заповнюється в звітному (податковому) періоді, в якому було здійснено таке збільшення. Значення рядка 20.2 відповідає значенню рядка 27.

Так, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, ТОВ Ромпетрол Україна у додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2015року «Розрахунок суми залишку від»ємного значення попередніх податкових періодів до 01 лютого 2015р. (Д2)», згідно з підпунктом «а» пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, викладено заяву щодо збільшення суми залишку відємного значення попередніх звітних періодів у розмірі 26980313грн.

При цьому, судом з»ясовано, що за наслідками проведення камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2015року, наданої ТОВ «Ромпетрол Україна» до СДПІ з обслуговування ВП у м.Одесі Межрегіонального ГУ Міндоходів, податковим органом визнано її вірною, у звязку з чим збільшено суму ПДВ у розмірі 26980313грн., на яку ТОВ Ромпетрол Україна мало право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, та яку мало включити до складу податкового кредиту декларації за березень 2015року, про що свідчить наявний у матеріалах справи ОСОБА_10 з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних від 18.05.2015р. №2.

Таким чином, судом встановлено, що саме у березні 2015року ТОВ «Ромпетрол Україна» збільшено суму ПДВ в автоматичному режимі, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, та яку необхідно включити до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за березень 2015року у розмірі 26980313грн., що, у тому числі, підтверджується наявними у матеріалах справи квитанцією №2 про прийняття пакету електронного звіту 20.03.2015р. о 10:41:45, та витягом з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних №2 від 18.05.2015року.

Відповідно до пункту 5 розділу IV Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014року №966 у таблиці 1 (Д2) (додаток 2) зазначаються: у графі 1 - звітний (податковий) період, у якому виникла сума від'ємного значення; у графах 2 - 6 - суми залишку від'ємного значення податку попередніх податкових періодів станом на початок поточного звітного періоду в розрізі виду такого від'ємного значення. У графах 2 - 6 (Д2) (додаток 2) за лютий 2015 року (I квартал 2015 року) зазначаються суми від'ємного значення, що підлягають зарахуванню до звітного (податкового) кредиту наступного звітного періоду (рядок 20.2 декларації за січень 2015 року / IV квартал 2014 року); суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24 декларації за січень 2015 року / IV квартал 2014 року); суми, задекларовані до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, які залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року; залишки сум податку, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування та залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року.

Зокрема, судом встановлено, що спірну суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду у розмірі 27462502грн. ТОВ «Ромпетрол Україна» у декларації з податку на додану вартість за березень 2015р. визначено наступним чином: Рядок 24 «Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» розраховано як суму рядків 22.1, 23.3, та перенесено до рядка 20.1 наступного звітного (податкового) періоду (п.п.7 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 482189грн. (р.22.1) + 26980313 (р.23.3) = 27462502грн. (р. 24); Рядок 23 «Сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації» розраховано як різницю рядків 22, та 22.1 (п.п.5 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 27462502грн. (р.22) 482189грн. (р.22.1) = 26980313грн. (р.23.3); Рядок 23.3 "Сума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» розраховано як різницю рядків 23, 23.1 та 23.2; Рядок 22.1 «з рядка 22 визначається сума перевищення від'ємного значення над сумою, обчисленою відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 розділу V на момент подання податкової декларації» розраховано як різницю рядків 22, та 21. (п.п.4 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 27462502грн. (р.22) 26980313грн. (р.21) = 482189грн. (р.22.1); Рядок 22 «Сума від'ємного значення поточного звітного (податкового) періоду та від'ємного значення, що включається до складу податкового кредиту поточного періоду» розраховано як сума рядків 19 та 21 (п.п.4 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 482189грн. (р.19) + 26980313 (р.21) = 27462502грн. (р.22); Рядок 19 «Від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного періоду» розраховано як різницю рядків 17 та 9, оскільки в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту отримано від'ємне значення (п.п.2 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 412135грн. (р.17) - (-70054грн.) (р.9) = 482189грн. (р.19); Рядок 21 "Від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, за вирахуванням позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» розраховано як різницю рядків 20 та 18 (п.п.3 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 26980313грн. (р.20) 0грн. (р.18) = 26980313грн. (р.21); Рядок 20 "Від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду» дорівнює рядку 20.2, а сааме: 26980313 (р.20.2); Рядок 20.2 передбачено для відображення суми від'ємного значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного(податкового) періоду у сумі залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів, на яку збільшено розмір суми податку, визначеної пунктом 200-1.3 статті 200-1 розділу V Кодексу, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у звязку з чим до рядко 20.2 поточного періоду включаються значення рядка 27 поточного періоду (п.п.8 п.5 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а сааме: 26980313грн. (р.27); у рядку 26 (додаток 2 ) "Сума залишку від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на початок поточного звітного (податкового) періоду (рядок "Усього, в т. ч.: "графи 6 таблиці 1 Д2)" вказано суму значення рядка 31 декларації за лютий 2015р. (п.п.3 п.6 р.V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість), а саме: 26980313грн. (р.31 декларації за лютий 2015р.).

Отже, у рядку 27 розділу IV податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2015року, у графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за березень 2015року, та рядку 20.2 розділу ІІІ декларації з ПДВ за березень 2015року ТОВ «Ромпетрол Україна» задекларовано залишки відємного значення, які виникли у звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015року, та на які, згідно з поданою ТОВ «Ромпетрол Україна», з урахуванням підпункту а пункту 33 підрозділу 2 Розділу ХХ Податкового кодексу України, у березні 2015року заявою збільшено розмір суми залишку відємного значення попередніх звітних періодів на 26980313грн.

Крім того, як зазначено у ОСОБА_3 ДФС України «Про податок на додану вартість» від 06.03.2015р. №7796/7/99-99-19-03-02-17, надісланому на адресу ГУ ДФС в областях, м.Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС - Центральному офісу з обслуговування великих платників, до рядка 20.2 розділу ІІІ декларації переносяться з рядка 27 розділу IV декларації та графи 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації залишки від'ємного значення, які виникли (були задекларовані) в звітних (податкових) періодах до 1 лютого 2015 року та на які згідно із задекларованим платником бажанням відповідно до підпункту "а" пункту 33 підрозділу 2 розділу XX Кодексу в поточному звітному (податковому) періоді було збільшено розмір реєстраційної суми з одночасним збільшенням розміру суми податкового кредиту у податковій декларації за звітний (податковий) період, в якому було здійснено таке збільшення. Наприклад, платник задекларував бажання збільшити реєстраційну суму на 10тис.грн. у декларації за лютий 2015року, яку подав до контролюючого органу 10.03.2015р. Реєстраційну суму збільшено 23.03.2015р. У такому випадку сума 10тис.грн. має бути зазначена платником у рядку 27 розділу IV декларації за березень 2015року, в графі 7 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації за березень 2015року та перенесена до рядка 20.2 розділу ІІІ такої декларації».

Таким чином, з урахуванням наведеного, судом зясовано, що ТОВ Ромпетрол Україна у податковій декларації з ПДВ за березень 2015року показники відображено відповідно до вимог чинного, на час виникнення спірних правовідносин, податкового законодавства, а тому завищення від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на суму 27462502грн., з боку ТОВ «Ромпетрол Україна» відсутнє.

Відтак, з урахуванням наведено, суд дійшов висновку щодо правомірності, та обґрунтованості позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна, та відповідно наявності законодавчо передбачених підстав для скасування податкових повідомлень-рішень ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900.

Вищевикладене спростовує твердження відповідача, наведені у письмових запереченнях на адміністративний позов, та викладені повноважними представниками усно в ході судового розгляду справи по суті.

Відповідно до приписів ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Натомість, ОСОБА_3 державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління ДФС не надано суду жодних належних доказів на підтвердження та обґрунтування правомірності винесення оскаржуваних позивачем податкових повідомлень-рішень від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900.

Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а згідно ч.3 ст. 105 КАС України позивач має право, у тому числі, вимагати скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна правомірні, документально підтверджені та обґрунтовані, базуються на положеннях чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, податкового законодавства, отже підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, 94, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна до ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби про скасування податкових повідомлень-рішень від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900, задовольнити.

2. Скасувати податкові повідомлення-рішення ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби від 25.06.2015р. №0000163900, від 25.06.2015р. №0000173900.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ОСОБА_3 державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Одесі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби (65058, м.Одеса, просп.Шевченко,15/1, код ЄДРПОУ 39722244) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Ромпетрол Україна (65009, м.Одеса, вул.Сонячна,5, код ЄДРПОУ 34553505) судові витрати по сплаті судового збору у загальному розмірі 487(чотириста вісімдесят сім)грн. 20коп.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано судом « 27» березня 2017року.

Суддя Харченко Ю.В.

.