12.2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 березня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/467/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до головного управління Національної поліції в Луганській області, третя особа - поліцейська комісія головного управління Національної поліції в Луганській області, про визнання протиправним та скасування рішення щодо зайняття вакантної посади,
ВСТАНОВИВ:
27 березня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з наступних підстав.
В прохальній частині адміністративного позову заявлені позивачем вимоги є неконкретизованими. Так, в адміністративному позові позивачем вказано відповідача та третю особу, проте в порушення частини третьої статті 106 КАС України не додано копії документів для третьої особи.
Крім того, позивачем не обгрунтовано необхідність залучення до участі у справі третьої особи, не визначено статус третьої особи (особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, чи особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору) не вказано на чиїй на стороні необхідно залучити третю особу, а саме на стороні позивача чи відповідача.
Згідно позовної заяви позивач, просить суд визнати протиправним та скасувати рішення поліцейської комісії ГУНП в Луганській області від 28.02.2017 по результатам конкурсу щодо кандидата ОСОБА_1, в частині визнання ОСОБА_1 не рекомендованим на зайняття вакантної посади «поліцейський батальйону патрульної поліції особливого призначення «Луганськ-1», зобов'язати поліцейську комісію провести повторну співбесіду на підставі якої, з урахуванням результатів проходження інших етапів конкурсу та прийняти рішення щодо позивача, а також за результатами співбесіди начальнику ГУНП прийняти рішення у відношенні ОСОБА_1 на власний розсуд з урахуванням наявних вакантних посад.
Тобто, позивачем оскаржується рішення поліцейської комісії ГУНП в Луганській області, заявлено вимогу про вчинення дій вказаною комісією та вимога про зобов'язання вчинити певні дії начальником ГУНП.
Однак, відповідачем у справі визначено лише ГУНП в Луганській області.
Відповідно до частини другої статті 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу. Отже, законодавець визначив право формувати позовні вимоги саме за позивачем.
Таким чином позивачу слід надати суду уточнений адміністративний позов оформлений у відповідності до вимог, встановлених статтею 106 КАС України із зазначенням позовних вимог до особи, вказаної у позові у якості відповідача.
Крім того, правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674).
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 4 Закону № 3674-VI зі змінами за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, а згідно ст. 6 цього Закону судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру окремо.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено на 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Таким чином, за подання до адміністративного суду у 2017 році адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, встановлена ставка судового збору становить 640,00 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України № 3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви, яка має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, а у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З позовної заяви вбачається, що позивач, просить суд визнати протиправним та скасувати рішення поліцейської комісії головного управління Національної поліції в Луганській області від 28.02.2017 по результатам конкурсу щодо кандидата ОСОБА_1, в частині визнання ОСОБА_1 не рекомендованим на зайняття вакантної посади «поліцейський батальйону патрульної поліції особливого призначення «Луганськ-1», зобов'язати поліцейську комісію провести повторну співбесіду на підставі якої, з урахуванням результатів проходження інших етапів конкурсу та прийняти рішення щодо позивача, а також за результатами співбесіди начальнику ГУНП прийняти рішення у відношенні ОСОБА_1 на власний розсуд з урахуванням наявних вакантних посад.
Тобто, позивачем в позовній заяві заявлено три вимоги немайнового характеру, таким чином, позивачем не сплачено судовий збір за три немайнові позовні вимоги у сумі 1920,00 грн (640,00 грн х 3 = 1920,00 грн).
Таким чином, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674 за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має немайновий характер, слід надати суду оригінал документу про сплату судового збору в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача ГУДКСУ в Луганській області, код банку отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
У зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний ОСОБА_1 до головного управління Національної поліції в Луганській області, третя особа - поліцейська комісія головного управління Національної поліції в Луганській області, про визнання протиправним та скасування рішення щодо зайняття вакантної посади залишити без руху.
Запропонувати позивачу впродовж 5-ти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки адміністративного позову, шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову, оформленого у відповідності до вимог, встановлених статтею 106 КАС України, та його копії відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, у разі необхідності клопотання про залучення третьої особи із визначенням її статусу, а також документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
У разі не усунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.В. Смішлива