копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2016 р. Справа № 804/2638/16 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Захарчук - Борисенко Н.В.
при секретарі - Музиці Я.І.
за участю:
представника позивача -Копань А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Державної фіскальної служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тірс-КР" про стягнення штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
11 травня 2016 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фіскальної служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тірс-КР» про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР), відповідач має заборгованість зі сплати фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. Сума боргу не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
Представник позивача у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, надав письмові заперечення, в яких у задоволенні позовних вимог просив відмовити в повному обсязі та зазначив, що відкрито кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32014040230000015 03.06.2014, а також 01.04.2015 було пред'явлено підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.204 та ч.1 ст.199 КК України ОСОБА_2. В даному документі чітко вказано, що особа самостійно організувала виробництво даного товару та зберігав його на території заводу незаконно, а тому дані події жодним чином не пов'язані з діяльністю ТОВ «Тірс-КР». З огляду на викладене, представник відповідача вважає. що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити. Також надав клопотання про розгляд справи без участі представника.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідно до висновку, зазначеного листом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області ід 14.08.2015 №5658/8/04-36-21-01-16 встановлено порушення ТОВ «Тірс-КР» вимог Закону України № 481/95-ВР, а саме: несвоєчасне подання звіту за формою 2-РС про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за липень 2015 року. Даний факт порушення підтверджується звітом про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв ТОВ «Тірс-КР» про що свідчить штемпель Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 10.07.2015 №12449/10).
Відповідно до Закону України № 481/95-ВР та Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790, Державною фіскальною службою України було прийнято рішення від 15.12.2015 № 000490 про застосування фінансових санкцій до ТОВ «Тірс-КР» у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. за порушення вимог законодавства у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, а саме: несвоєчасне подання звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за липень 2015 року.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, сиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України встановленні Законом № 481/95-ВР.
Частиною першою статті 16 Закону № 481/95-ВР передбачено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Згідно з частиною третьою статті 16 Закону № 481/95-ВР суб'єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
Підпунктом 51 пункту 4 Положення про ДФС України передбачено, що ДФС України відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та забезпечує міжгалузеву координацію у цій сфері.
Частиною другою статті 17 Закону № 481/95-ВР передбачено фінансові санкції у вигляді штрафу, які застосовуються до суб'єктів господарювання за порушення норм цього Закону.
Згідно з частиною четвертою статті 17 Закону № 481/95-ВР рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.
Підпунктом 20.1.19 пункту 20.1.статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 13 жовтня 2005 року № 449 (далі Наказ № 449) «Про затвердження форм звітів щодо обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2005 року за № 1311/11591, затверджено Інструкцію щодо заповнення форми звіту № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв».
Відповідно до вказаної Інструкції звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв подають суб'єкти господарювання, незалежно від форм власності, які виробляють алкогольні напої. Інформація подається за видами алкогольних напоїв, перелік яких зазначено в додатку до ліцензії.
Згідно з додатком до Наказу № 449 суб'єкти господарювання усіх форм власності, які виробляють та реалізують алкогольні напої, подають звіт до органу державної податкової служби за місцем реєстрації до 10 числа місяця, що настає за звітним.
Відповідно до абзацу 18 статті 17 Закону № 481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, - у розмірі 17 000 гривень.
Відповідно до пункту 49.5 ст. ст. 49 Податкового кодексу України у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Суб'єкти господарювання, які здійснюють виробництво та торгівлю алкогольними напоями, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення, нести відповідальність, передбачену Законом № 481/95-ВР.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону № 481/95-ВР у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
На час судового розгляду справи відповідач доказів оскарження рішення про застосування фінансових санкцій, а також сплати фінансової санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн. не надав, доводів позивача не спростував.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної фіскальної служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тірс-КР" про стягнення штрафних санкцій - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тірс-КР" за рішенням ДФС України від 15.12.2016 №000490 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000, 00 грн. (р/р 31116106700026, МФО 805012, ЄДРПОУ 38032222, ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Повний текст постанови складено 25 жовтня 2016 року.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 25.10.2016 р. Суддя З оригіналом згідно Помічник судді Н.В. Захарчук-Борисенко Н.В. Захарчук-Борисенко В.В.Кухар