Постанова № 65574559, 17.02.2017, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
17.02.2017
Номер справи
465/1168/16-а
Номер документу
65574559
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

465/1168/16-а

П О С Т А Н О В А

Іменем України

17.02.2017 року м.Львів

Франківський районний суд м. Львова,

у складі:

головуючого-судді Масендич В.В.

при секретарі Левицькому М.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, про скасування розпорядження органу місцевого самоврядування,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся в суд з позовом до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, про скасування розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради №490 від 29.09.2015р. «Про демонтаж самочинно встановленого обладнання для квартири АДРЕСА_1».

В обґрунтування позову вказує, що прийнятим розпорядженням його зобов'язано у місячний термін за власні кошти демонтувати самочинно прокладені водопровідні труби у вентиляційному каналі для квартири АДРЕСА_1 та звільнити вентиляційний канал. Демонтувати самочинно встановлені у підвальному приміщенні насос для підкачки води, розширювальний бак для води та бойлер для підігріву води. Позивач вважає дане розпорядження протиправним, оскільки він є власником квартири АДРЕСА_1. а відповідно Франківська районна адміністрація не вправі втручатися у здійснення власником права власності. Зазначене розпорядження було прийнято за результатами розгляду доповідної записки ЛКП «Затишне», висновку міжвідомчої комісії та на підставі ст. 152 ЖК України, рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 09.09.2011р. №835 «Про затвердження Положення про порядок врегулювання питань самочинного будівництва у м.Львові».

Так, п.1 Положення про порядок врегулювання питань самочинного будівництва у м.Львові, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №835 від 09.09.2011р., передбачено, що Положення про порядок врегулювання питань самочинного будівництва у м.Львові регулює процедуру вирішення питань, пов'язаних з самочинним будівництвом на території м.Львова, з метою визначення можливості збереження самочинно збудованих (реконструйованих) об'єктів містобудування та архітектури.

В порушення Положення про порядок врегулювання питань самочинного будівництва у м.Львові, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради №835 від 09.09.2011р. уповноваженою особою не було складено акту-попередження на момент виявлення правопорушення, в якому повинні були міститися пропоновані заходи усунення порушень з визначенням строку виконання та таким чином відповідачем порушено процедуру прийняття розпорядження. Просить позов задоволити.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутності, позов підтримує просить такий задоволити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, подав на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутності, проти позову заперечує та просить в такому відмовити.

Суд, дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, з'ясувавши дійсні обставини справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно ч. 3 та 4 ст. 8 Кодексу адміністративного судочинства України, звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Відповідно до ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні службові і посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено, що 29.09.2015 року Франківською районною адміністрацією Львівської міської ради винесено розпорядження № 490 «Про демонтаж самочинно встановленого обладнання для квартири АДРЕСА_1», п.2 якого ОСОБА_1 - власника квартири АДРЕСА_1 було зобов'язано у місячний термін за власні кошти демонтувати самочинно прокладені водопровідні труби у вентиляційному каналі для квартири АДРЕСА_1 та звільнити вентиляційний канал. Демонтувати самочинно встановлені у підвальному приміщенні насос для підкачки води, розширювальний бак для води та бойлер для підігріву води. Пунктом 4 цього Розпорядження контроль за виконанням розпорядження покладено на заступника голови районної адміністрації з питань житлово-комунального господарства.

В ході розгляду справи, позивачем подано постанову Залізничного районного суду м.Львова від 14.06.2016р., якою відмовлено в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 09.10.2015р. №212, якою накладено штраф в розмірі 51 грн. за самочинно влаштовані в підвальному приміщенні будинку АДРЕСА_1 насос для підкачки води, розширювальний бак для води, а також бойлер для підігріву води, у квартиру АДРЕСА_1 прокладено водяні труби через вентиляційний канал.

Постановою Львівського Апеляційного адміністративного суду від 22.08.2016р. постанову Залізничного районного суду м.Львова від 14.06.2016р. скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправною та скасовано постанову в справі про адміністративне правопорушення Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради №212 від 09.10.2015р.

Відтак, з урахуванням встановлених обставин справи, оскільки постанову Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради в справі про адміністративне правопорушення №212 від 09.10.2015р. визнано протиправною та скасовано, суд вважає, що дія розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради від 29.09.2015р. №490 року «Про демонтаж самочинно встановленого обладнання для квартири АДРЕСА_1» має бути припинена

Керуючись ст.ст. 2, 6, 7-14, 17, 18, 69-71, 99, 103-106, 112, 128, 158-163 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов ОСОБА_1 до Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, про скасування розпорядження органу місцевого самоврядування - задовольнити.

Скасувати Розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради № 490 від 29.09.2015 року «Про демонтаж самочинно встановленого обладнання для квартири АДРЕСА_1».

Стягнути з Франківської районної адміністрації Львівської міської ради (м.Львів, вул. Генерала Чупринки, 85) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) сплачений судовий збір в розмірі 487,20 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Франківський районний суд міста Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Масендич В.В.