Копія
Справа № 326/360/17 р.
Провадження № 3/326/124/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2017 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали обєднаної адміністративної справи, які надійшли з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, який народився 23 травня 1969 року в с.Вячеславка Приморського району Запорізької області, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, одруженого, фізичної особи-підприємця, депутата Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням № 01 Вячеславської сільської ради сьомого скликання від 04.11.2015 «Про визнання повноважень депутатів Вячеславської сільської ради» визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата Вячеславської сільської ради сьомого скликання. Тому він, будучи депутатом Вячеславської сільської ради, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення.
17.02.2016 Вячеславським сільським головою ОСОБА_2 при підготовці порядку денного до п`ятої сесії сьомого скликання та розгляді заяви ОСОБА_1 від 11.02.2016 включив до нього питання про надання дозволу останньому на виготовлення технічної документації зі встановленням (відновленням) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Відповідно до протоколу засідання Вячеславської сільської ради від 17.02.2016 участь у роботі п`ятої сесії сьомого скликання брало 13 депутатів, в тому числі депутат ОСОБА_1
17.02.2016 на засіданні чергової сесії Вячеславської сільської ради ОСОБА_1, діючи як депутат, голосував за прийняття або не прийняття певних рішень по питаннях, які були винесені на чергову сесію сільської ради. Проведеним голосуванням депутатів Вячеславської сільської ради з вказаного питання, яке відбулось у денний час у приміщенні Вячеславської сільської ради, розташованої за адресою: Запорізька область, Приморський район, с.Вячеславка, вул.Миру, 59 та у якому приймав участь і ОСОБА_1, «за» проголосувало усі 13 присутніх на сесії депутатів. За результатами голосування прийнято рішення № 4 від 17.02.2016 про надання згоди ОСОБА_1 на виготовлення технічної документації зі встановленням (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за адресою: вул.Миру, 94 в с.Вячеславка Приморського району Запорізької області, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд загальною площею 0,2500 га із земель житлової та громадської забудови.
При цьому, під час засідання Вячеславської сільської ради 17.02.2016 перед проведенням голосування та прийняттям рішення № 4 ОСОБА_1 не здійснено самостійного публічного оголошення, не повідомлено сільську раду, сільського голову про наявність у нього реального конфлікту інтересів, що під час голосування впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішення, оскільки воно стосувалось надання йому особисто дозволу на виготовлення технічної документації зі встановленням (відновленням) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Крім того, під час засідання Вячеславської сільської ради 17.02.2016 ОСОБА_1 проголосував за вказане рішення, діючи у своїх майнових інтересах, оскільки воно стосувалось надання йому особисто дозволу на виготовлення технічної документації зі встановленням (відновленням) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги ч.1 ст.28, ч.1 ст.35 Закону України «Про запобігання корупції» та ч.1 ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративні порушення, передбачені ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП.
У судовому засіданні прокурор підтримав обставини, викладені у протоколах про вчинення ОСОБА_1 адміністративних корупційних правопорушень, зазначивши про наявність в його діях ознак діянь, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, просив суд врахувати, що ОСОБА_1 повністю визнав свою вину, щиро розкаюється у скоєному та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що він є депутатом Вячеславської сільської ради 7 скликання від виборчого округу № 5 відповідно до рішення № 1 першої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради від 04.11.2015. 17.02.2016 проходила 5 сесія 7 скликання Вячеславської сільської ради, на якій він був присутнім в якості депутата сільської ради. Четвертим питанням, яке винесла на сесію секретар сільської ради ОСОБА_3 за його заявою від 11.02.2016, було питання про надання йому дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за адресою: Запорізька область, Приморський район, с.Вячеславка, вул.Леніна, 94 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд загальною площею 0,2500 га, із земель житлової та громадської забудови. На сесії були присутніми 13 депутатів, він в тому числі приймав участь в голосуванні по питанням, які розглядались на сесії. По питанню № 4 проходило голосування, за його результатами «за» проголосувало 13 депутатів. На підставі рішення № 4 Вячеславської сільської ради йому надано дозвіл на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж вказаної земельної ділянки в натурі (на місцевості). На сесії він не довів до відома депутатів про наявність у нього конфлікту інтересів про надання йому дозволу на виготовлення технічної документації, голосував за вказане питання.
Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені статтею 268 КУпАП, вимоги ст.63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Рішенням першої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради від 04 листопада 2015 року № 1 обрано депутатом Вячеславської сільської ради від виборчого округу № 5 ОСОБА_1, усього обрано 14 депутатів (а.с.8).
У протоколі засідання п`ятої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради від 17 лютого 2016 року на сесії були присутні 13 депутатів. У порядку денному четвертим питанням значиться питання про надання дозволу на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). За результатами голосування по даному питанню «за» - проголосувало 13, «проти» - не має, «утрималось» - не має (а.с.9). Згідно з списком депутатів присутніх на сесії 17.02.2016 присутні 13 депутатів, відсутній ОСОБА_4 (а.с.10).
Рішенням п`ятої сесії сьомого скликання Вячеславської сільської ради від 17 лютого 2016 року надано дозвіл на виготовлення технічної документації зі встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за адресою: Запорізька область, Приморський район, с.Вячеславка, вул.Леніна,94 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд загальною площею 0,2500 га, із земель житлової та громадської забудови (а.с. 11).
11.02.2016 від ОСОБА_1 на сесію подано заяву про надання дозволу на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки площею 0,2500 га в натурі (на місцевості) за адресою: с.Вячеславка, вул.Леніна,94 (а.с.12).
Згідно з довідкою № 49 Вячеславської сільської ради Приморського району Запорізької області від 13.02.2017 з 26.04.2015 по теперішній час до Вячеславської сільської ради звернень згідно ЗУ «Про запобігання корупції», а саме конфліктів інтересів, не надходило (а.с.13).
Частиною 1 статті 172-7 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною 2 статті 172-7 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до підпунктів «б» та «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови; державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.28 указаного Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані: повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Відповідно до ст.41 зазначеного Закону особи, вказані у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
За наведених обставин, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП, - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів; ч.2 ст.172-7 КУпАП - вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Обставинами, що помякшують відповідальність правопорушника є щире каяття.
Обставин, що обтяжують його відповідальність судом не встановлено.
Вирішуючи питання щодо розміру адміністративного стягнення слід врахувати особу правопорушника, його ставлення до правопорушення, наявність обставин, що помякшують відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, що він раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.
Враховуючи всі обставини, суд вважає можливим накласти адміністративне стягнення не в максимальному розмірі, передбаченому санкцією статті Особливої частини Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір.
Керуючись: ч.2 ст.172-7, ст.ст.283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчинені адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 за сукупністю вчиненого адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двохсот десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 570 (три тисячі п`ятсот сімдесят) грн. (отримувач коштів УК у Печерському районі 21081000, код за ЄДРПОУ: 38004897; банк отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31110106700007; код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 320 грн. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У разі несплати добровільно суми штрафу в строк 15 діб з дати набрання чинності постановою, штраф стягується в двократному розмірі .
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути в Апеляційний суд Запорізької області через Приморський районний суд Запорізької області.
Суддя: підпис ОСОБА_5
Копія вірна: суддя Т.В. Стріжакова
Постанова набрала чинності «_____» ____ 2017 рік
Термін пред'явлення постанови до виконання «_____» ____ 2017 рік
27.03.17