Справа № 387/210/17
Номер провадження по справі 2-а/387/10/17
У Х В А Л А
27 березня 2017 року смт Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду, Кіровоградської області ОСОБА_1.
розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Добровеличківського об'єднаного управління пенсійного фонду Кіровоградської області про здійснення перерахунку пенсії,-
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За результатами розгляду позовної заяви, судом з'ясовано її невідповідність вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до п. 4 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною четвертою 4. ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Суд зазначає, що позовні вимоги позивача не відповідають положенням вищезазначеної статті, оскільки під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу.
Частиною 2 ст. 2 КАС України визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Враховуючи вищевикладене позивачу належить визначити позовні вимоги до відповідача із зазначенням, які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень оскаржуються.
Крім того суд звертає увагу позивача, що відповідно до п.4 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, надання, одержання пенсійних виплат, виплат за загальнообов'язковим соціальним страхуванням.
Відповідно до ч. 3. ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст. 87 КАС України судові втрати складаються із судового збору та витрат пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч.1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою підприємцем - 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; адмінпозову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного суд залишає подану позовну заяву без руху та пропонує позивачу усунути зазначені недоліки.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Добровеличківського об'єднаного управління пенсійного фонду Кіровоградської області про здійснення перерахунку пенсії - залишити без руху, надавши строк, який не може первищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали для усунення наступних недоліків:
- сформулювати позовні вимоги відповідно до положень п.4 ст.105 КАС України, оскільки під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу;
- визначити позовні вимоги до відповідача із зазначенням, які саме рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень оскаржуються;
- сплатити судовий збір у належному розмірі за кожну позовну вимогу виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку в 5-денний строк з дня отримання її копії , шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.
Суддя Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1