Постанова № 65546254, 23.03.2017, Ямпільський районний суд Сумської області

Дата ухвалення
23.03.2017
Номер справи
590/285/17
Номер документу
65546254
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 590/285/17

Провадження № 2-а/590/1/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2017 року Ямпільський районний суд

Сумської області

у складі: головуючого судді - Бондарчука Я.П.

при секретарі - Романенко О.П

за участю представника прокуратури: - Кривошап О.А..

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду смт. Ямпіль адміністративну справу за позовом заступника керівника Шосткинської місцевої прокуратури до Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області, про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Шосткинської місцевої прокуратури звернувся до суду із позовом до Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить винести рішення яким визнати незаконною бездіяльність Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області з питань незабезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»», на ділянці дороги по вул. Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області та зобов'язати Свеську селищну раду Ямпільського району Сумської області обладнати прилеглу до навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»» ділянку дороги по вул. Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області дорожніми знаками 1.33 «Діти» у напрямку вул. Заводська та 5.35.1, 5.35.2 «Пішохідний перехід» у обох напрямках, нанести дорожню розмітку 1.14.1. Свої вимоги мотивував тим, відповідачем порушено Правила дорожнього руху України та не встановлено вказані знаки на прилеглих до школи території, що являється незабезпеченням безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів, відповідачем не виконано вимогу (припис) Шосткинського ВП (м. Шостка) ГУ Національної поліції в Сумській області № 18 від 28.02.2017 року щодо встановлення дорожніх знаків з обох сторін 1.33 (Діти), 5.35.1, 5.35.2 ПДР (пішохідний перехід) біля навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»» на ділянці дороги по вул. Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області та поновлення пішохідної розмітки, чим порушив вимоги ДСТУ 307.

В судовому засіданні прокурор підтримав вимоги позову та просить їх задовольнити в повному обсязі.

Позивач на розгляд справи не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги адміністративного позову визнав в повному обсязі (а.с.18).

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні матеріали справи суд встановив наступне.

Старшим інспектором дорожнього нагляду сектору превенції Шосткинським ВП ГУНП в Сумській області за участю голови Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області проведено обстеження ділянки вулиці Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області у місці виходу території навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»», в ході якого встановлено, що ділянка вулиці Центральна, прилегла до навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»», що розташована за адресою: вул. Центральна, 8, смт. Свеса, не обладнана дорожніми знаками 1.33 «Діти» у напрямку вул. Заводська та 5.35.1, 5.35.2 «Пішохідний перехід» у обох напрямках, відсутня дорожня розмітка 1.14.1. Коло встановлених недоліків було відображено в актах обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 28.02.2017 року та від 09.03.2017 року (а.с.7,10).

З метою усунення недоліків та забезпечення безпеки дорожнього руху на ім'я голови Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області вимогу (припис) Шосткинського ВП (м. Шостка) ГУ Національної поліції в Сумській області № 18 від 28.02.2017 року щодо встановлення дорожніх знаків з обох сторін 1.33 (Діти), 5.35.1, 5.35.2 ПДР (пішохідний перехід) біля навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»» на ділянці дороги по вул. Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області та поновлення пішохідної розмітки (а.с.9).

Згідно ст.16 Закону України «Про автомобільні дороги» вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Згідно пп.1 п. а) ч.1 ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження: організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Згідно ст.19 Закону України «Про автомобільні дороги» основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є: забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.

Згідно ст.7 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції сільських, селищних рад, їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів виконавчої влади з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; створення позабюджетних фондів для додаткового фінансування заходів щодо безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння створенню на території відповідного населеного пункту підприємств і організацій для надання платних послуг, пов'язаних з підготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв, технічним обслуговуванням і ремонтом транспортних засобів; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; прийняття рішень про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів та стоянок таксі на вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування; сприяння організації та здійсненню медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах та інших заходів щодо медичного забезпечення безпеки дорожнього руху; проведення серед різних соціально-вікових груп населення профілактичних заходів щодо безпеки дорожнього руху; навчання населення Правил дорожнього руху; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Відповідно до пп. 1.3 п.1 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету міністрів України №1306 від 10.10.2001 та п.10.3.34 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знак 1.33 «Діти» повинен установлюватись перед ділянками доріг, на які є вихід з території дитячих закладів (дошкільних закладів, шкіл, дитячих таборів тощо), що прилягають безпосередньо до даної дороги. Знак 1.33 повинен повторюватись. Перший знак повинен бути установлений на відстані 100 м, а другий - не меншій ніж 50 від початку небезпечної ділянки. З повторним знаком повинна застосовуватись табличка 7.2.1, на які зазначають довжину ділянки дороги, що прилягає безпосередньо до території дитячого закладу.

Згідно пп.5.35.1-5.35.2 п.5 розділу 33 (Дорожні знаки) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001 та п.10.7.33 ДСТУ 4100-2002 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», знаки 5.35.1 і 5.35.2 «Пішохідний перехід» повинні застосовуватися для позначення місць, призначених для організованого переходу пішоходів через проїзну частину, якщо інтенсивність руху автотранспорту перевищує 300 авт/год в обох напрямках та більше 100 пішоходів перетинають проїзну частину хоча б одну годину будь-якого тижня. Знак 5.35.1 повинен установлюватись праворуч від дороги, знак 5.35.2 -ліворуч. Для позначення нерегульованого пішохідного переходу застосується дорожня розмітка 1.14.1, що передбачено вимогами ДСТУ 2587, ДСТУ 3587.

Згідно ст.5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

В Декларації прав дитини, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, закріплено, що дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості, потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження.

Згідно ч.2 ст.3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Україною 27 лютого 1991 року, держави учасниці Конвенції зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Таким чином, враховуючи, законодавчо встановлений обов'язок відповідача по забезпеченню безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст (селищ, сіл), утримання вулиць і доріг міст (селищ, сіл) покладений виключно на органи місцевого самоврядування, суд вважає за необхідне позов задовольнити та зобов'язати Свеську селищну раду Ямпільського району Сумської області вжити заходів відносно забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглих до території навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»».

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З приписів ст.ст.71, 86 КАС України вбачається, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 158-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву заступника керівника Шосткинської місцевої прокуратури до Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області, про визнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати незаконною бездіяльність Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області з питань незабезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на прилеглій до навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»», на ділянці дороги по вул. Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області.

Зобов'язати Свеську селищну раду Ямпільського району Сумської області обладнати прилеглу до навчального закладу «Свеська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 «ліцей»» ділянку дороги по вул. Центральна в смт. Свеса, Ямпільського району, Сумської області дорожніми знаками 1.33 «Діти» у напрямку вул. Заводська та 5.35.1, 5.35.2 «Пішохідний перехід» у обох напрямках, нанести дорожню розмітку 1.14.1.

Стягнути з відповідача - Свеської селищної ради Ямпільського району Сумської області (41226, Сумська область, Ямпільський район, смт. Свеса, вул. Грушевського, 31, ЄРДПОУ 04390133) на користь прокуратури Сумської області (40000, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 33, код ЄДРПОУ 03527891, розрахунковий рахунок 35214005002983, МФО 820172, банк Держказначейська служба України м. Київ) понесені витрати на сплату судового збору в розмірі 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп..

Постанова суду може бути оскаржена до Харківського адміністративного апеляційного суду через Ямпільський районний суд Сумської області шляхом подачі у 10-денний строк з дня її проголошення.

Суддя Ямпільського районного суду

Сумської області Я.П. Бондарчук