___________________
Справа № 520/2935/17
Провадження № 2-а/520/451/17
УХВАЛА
24.03.2017 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Калініченко Л.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_3, про зобовязання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
10.03.2017 року до Київського районного суду міста Одеси надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_3, про зобовязання вчинити певні дії, в якому позивач просить суд зобовязати ОСОБА_2 надання адміністративних послуг Одеської міської ради зареєструвати місце проживання ОСОБА_1 за адресою: м. Одеса, вул. Толбухіна, 33.
За правилами загальної територіальної підсудності, встановленими ч. 1ст. 19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Також відповідно до ч. 2ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Стаття 19 КАС Українивстановлює правила альтернативної підсудності, зокрема у разі невизначеності цим Кодексом територіальної підсудності адміністративної справи така справа розглядається місцевим адміністративним судом за вибором позивача.
Тобто адміністративні позови, які підпадають під дію вимогст. 19 КАС України, можуть бути подані до суду за вибором позивача.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що спір виник з приводу зобов'язання вчинити певні дії.
При цьому, звертаючись до суду з позовом, в адміністративному позові позивач вказує адресу відповідача ОСОБА_2 надання адміністративних послуг Одеської міської ради: м. Одеса, вул. Преображенська, 21, що територіально відносить до Приморського району міста Одеси.
Окрім того, позивач зазначив своє місце мешкання: м. Одеса, вул. Толбухана, 33.
Згідно з отриманою довідкою з відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області: ОСОБА_1, 13.05.2014 року знятий з обліку, реєстрацій не має.
Крім того, позивач у позові також зазначив, що його дружина третя особа ОСОБА_3 також мешкає за адресою: м. Одеса, вул. Толбухіна, 33.
Однак, відповідно до даних з паспорту громадянина України ОСОБА_3, вона зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначений термін місце перебування як адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік.
Реєстрації підлягає, як місце проживання так і місце перебування.
Порядок реєстрації визначений Порядком реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, який затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 №1077 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за №2109/22421 (далі - Порядок).
З урахуванням вищевикладеного, оскільки зареєстроване місце проживання позивача не відомо, визначення підсудності цього адміністративного позову підлягає за місцезнаходженням відповідача по справі, який територіально розташований в Приморському районі міста Одеси.
У звязку з чим, суддя приходить до висновку, що підстави для предявлення позовної заяви до Київського районного суду міста Одеси, як адміністративного, відсутні, справа цьому суду не підсудна.
Відповідно дост. 108 КАС України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала.
Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Пунктом 6 частини 2ст. 108 ЦПК Українивизначено, що заява повертається у випадку, коли справа не підсудна цьому суду.
Керуючисьп.6 ч.2 ст.108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 надання адміністративних послуг Одеської міської ради, третя особа ОСОБА_3, про зобовязання вчинити певні дії повернути позивачеві.
Розяснити позивачеві його право на звернення з цим адміністративним позовом до Приморського районного суду міста Одеси.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси апеляційної скарги на ухвалупротягом п'яти днів з дня її отримання.
Суддя Калініченко Л. В.