У Х В А Л А
27 березня 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., розглянувши заяву державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - Інспекція) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 9 листопада 2016 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в:
Інспекція подала до Верховного Суду України заяву про перегляд Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), ухвали Вищого адміністративного суду України від 9 листопада 2016 року у вищевказаній справі.
Ухвалою Верховного Суду України від 17 лютого 2017 року заяву Інспекції залишено без руху, оскільки додана до заяви копія судового рішення, яке просить переглянути заявник, роздрукована з Єдиного державного реєстру судових рішень і відповідно не містить інформації про позивача в справі, бо знеособлена, а також до заяви не додано документ про сплату судового збору у розмірі, передбаченому Законом України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір». Заявнику було надано строк для усунення недоліків заяви до 24 березня 2017 року.
На виконання ухвали Верховного Суду України від Інспекції надійшла заява про усунення недоліків та копія належно завіреного оскаржуваного рішення суду. Однак Інспекція так і не сплатила судовий збір, а подала клопотання про відстрочення або звільнення від сплати судового збору, посилаючись на обмежене фінансування державної установи.
Однак підстав для задоволення клопотання не вбачається, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для органів державної фіскальної служби пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Станом на 27 березня 2017 року Інспекція усунула недоліки заяви частково.
Таким чином, оскільки заяву подано без додержання вимог статей 239, 2391 КАС та заявник не усунув її недоліки протягом установленого Верховним Судом України строку, то заява відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 2392 цього Кодексу <http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/ed_2014_04_27/pravo1/T052747.html?pravo=1> підлягає поверненню заявнику.
Із урахуванням наведеного та керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтею 2392 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Верховного Суду України
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про відстрочення або звільнення від сплати судового збору відмовити.
Заяву державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 9 листопада 2016 року повернути заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко