У Х В А Л А
24 березня 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., розглянувши заяву Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (далі -Управління) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 грудня 2016 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління, третя особа - відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, про визнання незаконним та скасування наказу про застосування заходів дисциплінарного впливу,
в с т а н о в и в:
Управління подало заяву про перегляд Верховним Судом України з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 грудня 2016 року у вищезазначеній справі.
Підстави для подання заяви про перегляд судових рішень зазначені в статті 237 КАС.
У статтях 239, 2391 КАС визначено вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання.
Проте заява не відповідає вимогам закону, оскільки у ній заявник просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і ухвалити нове рішення про відмову в задоволення позову, однак заява не містить вимог щодо оскаржуваного рішення суду касаційної інстанції.
Крім того, до заяви не додано документ про сплату судового збору.
Разом із тим Управління заявило клопотання про відстрочення сплати судового збору, у якому посилається на обмеженість державного фінансування установи.
Такі доводи заявника не заслуговують на увагу, оскільки пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», яким серед іншого скасовано встановлені раніше для органів державної фіскальної служби пільги щодо його сплати, Кабінет Міністрів України було зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів.
Отже, підстав для відстрочення Управлінню сплати судового збору немає, тому в задоволенні його клопотання слід відмовити.
Відповідно до підпункту 4 підпункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» який набрав чинності з 1 вересня 2015 року), ставка судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України встановлена у розмірі 130 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги.
Реквізити для справляння судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі, 2203002, р/о № 31213207700007; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходів бюджету - 22030102; код банку отримувача - 820019; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897 (у графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір (Верховний Суд України, 060)», символ звітності 207).
Крім того, відповідно до частини першої статті 238 КАС заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Згідно з частиною п'ятою статті 238 цього Кодексу у разі пропущення строку, встановленого частинами першою - четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява. Питання про поновлення строку вирішується колегією суддів під час вирішення питання про допуск справи до провадження.
З матеріалів вбачається, що заява Управління про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 грудня 2016 року подана заявником 16 березня 2017 року, тобто після встановленого частиною першою статті 238 КАС строку, що підтверджується відбитком штемпеля на конверті, та до заяви не додано клопотання про поновлення строку.
За таких обставин та відповідно до вимог частини другої статті 2392 КАС заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 2392 КАС).
Керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 239, 2391 , 2392 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Заяву Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 грудня 2016 року залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 20 квітня 2017 року.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліків протягом установленого строку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко