Постанова № 65526817, 16.03.2017, Калинівський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
16.03.2017
Номер справи
132/3610/16-а
Номер документу
65526817
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Калинівський районний суд Вінницької області

132/3610/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.03.2017

Калинівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого Аліменко Ю.О.

при секретарі Безулій К.В.

розглянувши у судовому засіданні в місті Калинівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - ТОВ «Калинівський ЄЗДМ», ДП «45Експерементальний завод», ПАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод» про визнання дій протиправними та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області, третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - ТОВ «Калинівський ЄЗДМ», ДП «45Експерементальний завод», ПАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод» про визнання дій протиправними та зобов'язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах.

Позов мотивований тим, що позивач ОСОБА_1, в період з 16.11.1984 року по 01.04.1990 року працював електрозварником в ТОВ «Калинівський ЄЗДМ»; з 23.10.1981 року по 19.03.1984 року працював електрозварником в ДП «45Експерементальний завод»; з 04.08.2014 року по 03.10.2016 року працював електрогазозварником в ПАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод», що підтверджується записами в трудовій книжці серії НОМЕР_1. Трудовий стаж позивача, що дає право на пільгову пенсію, становить 9 років 8 місяців. Загальний стаж роботи позивача складає понад 25 років.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам.

Тому, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» позивач має право на пенсію за віком на пільгових умовах. Право на пенсію згідно з п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці - Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України і за результатами атестації робочих місць, зокрема чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах. Позивач звернувся за призначенням пенсії до управління Пенсійного фонду України в Калиніському районі Вінницької області. Загальний трудовий стаж становить понад 25 років, стаж роботи на посадах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 становить 9 років 8 місяців. Однак, відповідач всупереч вимогам вищевказаного Закону незаконно відмовив позивачу у призначенні пільгової пенсії, посилаючись на те, що він не надав пільгову довідку з ТОВ «Калинівський ЄЗДМ». Тому період роботи ОСОБА_1 з 16.11.1984 року по 01.04.1990 року електрозварником в ТОВ «Калинівський ЄЗДМ» неможливо зарахувати до пільгового стажу, який дає право на пільгову пенсію.

Таким чином, можна прийти до висновку, що відмова відповідача є неправомірною, не відповідає чинному законодавству України, та порушує права позивача на пенсійне забезпечення, а тому має бути визнана незаконною.

Позивач просить: визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову у призначені йому пенсії на пільгових умовах; зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області призначити йому пенсію за віком на пільгових умовах з 03.10.2016 року та виплачувати її; стягнути з Державного бюджету України на його користь сплачений судовий збір.

Позивач ОСОБА_1, до розгляду справи по суті в судовому засіданні, подав заяву, в якій просить розгляд по справі проводити в його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Згідно поданого заперечення № 17/06-44/09 від 10.01.2017 року відповідач просить відмовити ОСОБА_1 в задоволені позовних вимог та справу розглянути без участі представника управління. Так в своєму запереченні відповідач посилається на те, що позивач ОСОБА_1 надав довідку № 92 від вересня 2015 року, видану ДП «45Експерементальний завод» про те, що працював у період з 23.10.1981 року по 19.03.1984 року - на посаді електрозварника. За даний період зараховано до пільгового стажу роботи 2 роки 4 місяці 9 днів, решта відпустки без збереження заробітної плати.

Також, позивачем надана довідка за період роботи з 04.08.2014 року по 03.10.2016 року на посаді електрогазозварника в ПАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод».

По вказаних довідках позивачу зараховано до пільгового стажу роботи 4 роки 3 місяці 24 дні по результатах атестації робочих місць, яка проводиться один раз на 5 років згідно п. 4 Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, професій посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженого наказом № 383 від 18.11.2015 року та зареєстрованого в Мінюсті 01.12.2005 року за № 1451/11731.

За інші періоди роботи ОСОБА_1 необхідних довідок не надав.

В зв'язку з викладеним визначити право позивача на пенсію за віком на пільгових умовах не можливо.

Крім цього, у п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» зазначено, що однією з обов'язкових умов для призначення пенсії на пільгових умовах є результати атестації робочих місць. Таку ж позицію висловив Верховний Суд України у постанові від 25.11.2014 року за позовом ОСОБА_2 до УПФУ в Сокальському районі Львівської області. Зокрема в ній зазначається, що комплексний аналіз норм Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442 дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.

Оскільки позивачем ОСОБА_1 до управління не надано належних документів, то розглядати питання щодо зарахування позивачу пільгового стажу і виникнення права на пенсію за віком на пільгових умовах не можливо.

Представник ТОВ «Калинівський ЄЗДМ» в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не повідомив.

Представник ДП «45Експерементальний завод» в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, причин неявки до суду не повідомив.

Представник ПАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод» в судове засідання не з'явився, однак до суду надійшла заява відповідно до якої адміністрація ПрАТ «КОМКЗ» просить розглянути справу у відсутність іх представника. Позовні вимоги позивача підтримує.

Відповідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи в її відсутність. Відповідно судовий розгляд справи при таких обставинах здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, в період з 16.11.1984 року по 01.04.1990 року працював електрозварником в ТОВ «Калинівський ЄЗДМ»; з 23.10.1981 року по 19.03.1984 року працював електрозварником в ДП «45Експерементальний завод»; з 04.08.2014 року по 03.10.2016 року працював електрогазозварником в ПАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод», що підтверджується записами в трудовій книжці серії НОМЕР_1. Трудовий стаж позивача, що дає право на пільгову пенсію, становить 9 років 8 місяців. Загальний стаж роботи позивача складає понад 25 років.

Після досягнення 55-ти річного віку позивач ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду в Калинівському районі Вінницької області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Для призначення пенсії ним були подані відповідні документи. Листом управління Пенсійного фонду України в Калинівському районі Вінницької області № 257/08-18 від 02.11.2016 року, йому було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах, у зв'язку з тим, що відсутні умови п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", а саме неможливо підтвердити стаж роботи позивача, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, оскільки на підприємстві не проводилась атестація робочих місць та позивачем не надано пільгової довідки з ТОВ «Калинівський ЄЗДМ».

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-XII «громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом».

Стаття 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-XII право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.

Відповідно до п. б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" право на пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівники, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Застосування Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженого, наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2005 року за №1451/1 1731, при визначені права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи.

Згідно вимог ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 10 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року за № 383 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 року за № 1451/11731 (далі - Порядок), визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМ України від 12.08.1993 року № 637 (із змінами, внесеними згідно з постановою КМ України № 920 від 05.07.2006 року.

Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Отже, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. Таким чином, збирання уточнюючих довідок повинно здійснюватись в випадках неправильного або нечіткого заповнення трудової книжки, що робить незрозумілим зроблений запис.

Разом з тим, судом встановлено, що трудова книжка позивача НОМЕР_1 від 20.02.1980 року містить всі необхідні записи про період роботи з 16.11.1984 року по 01.04.1990 рік та підпадає під дію Списків 1956 року.

Згідно Списку №2 виробництв, цехів, професій і посад з тяжкими умовами праці, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільговому розмірі, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173 передбачені газозварники та їх підручні, а також електрозварники та їх підручні.

Відповідно до Порядку застосування Списків №1 і Списків №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики № 383 від 18.11.2005 року, передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до списків за умовами підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.

Таким чином, суд визнає, що робота позивача електрозварника в ТОВ «Калинівський ЄЗДМ», була віднесена до пільгового стажу за Списком №2 1956 року, а тому до пільгового стажу позивача зараховується весь період роботи на цій посаді з 16.11.1984 року по 01.04.1990 рік.

Стаж роботи позивача на вказаній посаді, підтверджується копією трудової книжки НОМЕР_1 від 20.02.1980 року, записи № 11-15. (а.с. 17-19).

Крім того, з огляду на положення ч. 2 п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 01.08.1992 року № 442, суд дійшов висновку, що обов'язок проведення атестації робочих місць покладено на керівників підприємств, а у випадку її не проведення або неякісного проведення, або не передачі матеріалів атестації робочих на зберігання до архіву - відповідальність несуть керівники таких підприємств, установ організацій, а не особи, що на них працюють (працювали). Для призначення пенсії має значення лише стаж роботи та факт того, що особа займала конкретні посади

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації та розробленими на виконання постанови № 442 Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці України (далі - Мінпраці) від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації).

Основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.

У пункті 4 зазначеного Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18 листопада 2005 року № 383 йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.

Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.

Непроведення атестації робочих місць з вини адміністрації чи відсутність даних про атестацію робочого місця не може бути підставою для позбавлення позивача права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2.

Таким чином посилання відповідача на те, що ненадання пільгової довідки та не проведення атестації робочих місць є підставою для не зарахування періоду роботи позивача до пільгового стажу є неправомірним та не ґрунтується на вимогах закону, оскільки ненадання пільгової довідки та не проведення атестації не є виною працівника, а для призначення пенсії має значення лише стаж роботи та факт того, що особа займала конкретні посади.

За правилами ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які працювати до введення в дію цього Закону на роботах, передбачених Списками згідно постанови Ради Міністрів СРСР № 1173 від 22.08.1956 року, пенсія за віком на пільгових умовах призначається відповідно до вимог, встановлених раніше діючим законодавством.

Оскільки ОСОБА_1, який народився 13 вересня 1959 року, має загальний трудовий стаж понад 25 років, з них пільговий стаж по Списку № 2 становить більше 9 років і 8 місяців, то відповідно позивач має право на пенсію за віком на пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку.

Вирішуючи позовні вимоги за позовом до суб'єкта владних повноважень, суд виходить із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені ст. 1, 3, ч. 2 ст. 6, ст. 8, ч. 2 ст. 19, ст. 22, 23, ч. 1 ст. 24, ст. 46 Конституції України, з неможливості скасування та звуження права на пенсійне забезпечення. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленого ст.8 Конституцією України.

Згідно ч.1 ст. 83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» - пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку: а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності; б) пенсії у разі втрати годувальника призначаються з дня виникнення права на пенсію, але не більш як за 12 місяців перед зверненням за пенсією. Переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання відповідної заяви з усіма необхідними документами.

Враховуючи викладене та аналізуючи приведені норми матеріального права, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України на користь позивача за рахунок коштів Державного бюджету України підлягають стягненню документально підтверджені судові витрати в сумі 551,20 грн.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 71, 94, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст. 46 Конституції України, п. "б" ч. 1 ст. 13, ст. ст. 62, 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення", суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову у призначені ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах з 03.10.2016 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 Андрійовча сплачений ним судовий збір в розмірі 551,20 грн.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Калинівський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СУДДЯ: