Постанова № 65522656, 22.03.2017, Київський районний суд м. Полтави

Дата ухвалення
22.03.2017
Номер справи
552/751/17
Номер документу
65522656
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №552/751/17

Провадження № 2-а/552/60/17

П О С Т А Н О В А

іменем України

22 березня 2017 року Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді Яковенко Н.Л.,

при секретарі Кондра Ю.Ю.,

за участю

позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

представника відповідача Танчик В.М.,

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради про визнання дій неправомірними, скасування рішення, зобов'язання призначити, нарахувати та виплатити допомогу, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_1 09 лютого 2017 року звернулася в Київський районний суд м. Полтави з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради про визнання дій неправомірними, скасування рішення, зобов'язання призначити, нарахувати та виплатити допомогу.

Посилалася на те, що вона в вересні 2014 року у зв'язку з проведенням антитерористичної операції була вимушена покинути своє місце проживання та переселитися до м. Полтава, Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради взята на обліку як внутрішньо переміщена особа.

Також позивач вказувала, що 26 січня 2015 року звернулася до відповідача з заявою про отримання грошової допомоги, яка була призначена, нараховувалася та виплачувалася до травня 2015 року включно. З червня 2015 року виплата допомоги була припинена.

Також позивач зазначала, що 04 жовтня 2016 року знову звернулася до відповідача із заявою про призначення соціальних виплат, але рішенням від 10 жовтня 2016 року у призначенні грошової допомоги було відмовлено.

В своїй позовній заяві просила суд визнати неправомірними дії Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради щодо відмови в призначенні виплат згідно заяви від 04 жовтня 2016 року. Просила також суд скасувати рішення відповідача від 10 жовтня 2016 року про відмову в призначенні їй виплат та зобов'язати Управляння соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради призначити, нарахувати та виплатити їй щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання згідно заяви від 04 жовтня 2016 року починаючи з дати подання заяви.

В судовому засіданні позивач повністю підтримала подану до суду позовну заяву, посилаючись на викладені в ній обставини.

Представники відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позовних вимог заперечували, посилаючись на те, що відмова у призначенні ОСОБА_1 допомоги є правомірною, а адміністративний позов - безпідставним.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані в справі докази та оцінивши повідомлені обставини, вирішуючи справу в межах заявлених позовних вимог, приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 26 січня 2015 року Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради взята на облік як особа, яка переміщена з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Також встановлено, що позивач ОСОБА_1 26 січня 2015 року зверталася до відповідача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та рішенням відповідача від 27 січня 2015 року їй була призначена допомога як переміщеній особі, яка нараховувалася та виплачувалася по травень 2015 року включно.

Згідно з рішенням відповідача від 26 травня 2015 року виплата позивачу допомоги була припинена.

Зазначене рішення відповідача Управління соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради від 26 травня 2016 року про припинення виплати позивачу щомісячної адресної допомоги не оскаржувалося та не є предметом судового розгляду в даній справі.

Також судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 04 жовтня 2016 року звернулася до відповідача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам № 17 від 10 жовтня 2016 року позивачу ОСОБА_1 відмовлено у виплаті такої допомоги.

Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога) визначає Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 505, із наступними змінами (далі - Порядок).

Так, згідно з п. 2 зазначеного Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Пунктом 7. зазначеного Порядку передбачено, що якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку, які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Згідно з пунктом 3 Порядку особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається.

Отже, згідно з вимогами Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 505, грошова допомога на наступний строк не призначається особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку.

Як встановлено дослідженими в справі доказами, позивач ОСОБА_1 є особою працездатного віку, якій рішенням управління від 26 травня 2015 року виплата допомоги була припинена в відповідно до п. 7 Порядку.

За таких обставин, в силу вимог Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 505 (пункт 3.) позивачу ОСОБА_1 грошова допомога на наступний строк не призначається.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи згідно зі статтею 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На підставі викладеного, враховуючи, що в силу Положення позивач є особою, якій допомога на наступний строк не призначається, відповідач, діючи в межах наданих йому повноважень, в спосіб, визначений зазначеним вище Порядком, правомірно відмовив позивачу в призначенні такої допомоги.

Тому позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого мотету Київської районної в м. Полтаві ради про визнання дій неправомірними, скасування рішення, зобов'язання призначити, нарахувати та виплатити допомогу є безпідставними та не підлягають задоволенню.

У зв'язку з відмовою в задоволенні позовних вимог понесені позивачем судові витрати не підлягають їй відшкодуванню.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 158, 159, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради про визнання дій неправомірними, скасування рішення, зобов'язання призначити, нарахувати та виплатити допомогу відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя /підпис/ Н.Л.Яковенко

22.03.2017