ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 березня 2017 року м. Київ К/800/8542/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації про визнання відмови протиправною, зобов'язання встановити статус інваліда війни та видати посвідчення,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся до Фастівського міськрайонного суду Київської області з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що брав участь у виконанні робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі формувань Цивільної оборони, став інвалідом внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, а тому, на його думку, належить до інвалідів війни відповідно до пункту 9 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Звернувшись до управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації із заявою про встановлення йому статусу інваліда війни та видачу відповідного посвідчення, отримав відмову, обґрунтовану посиланням на те, що у наданій ним довідці від 12 травня 1993 року №10, виданої трестом «Сільбуд» Хмельницького автотранспортного підприємства 2263 відсутні підтвердження факту його особистої участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС у складі формувань Цивільної оборони. Вважаючи, що такі дії відповідача порушують його права, просив визнати неправомірними дії управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації щодо відмови у встановленні йому статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни; зобов'язати встановити статус інваліда війни і видати відповідне посвідчення.
Постановою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 25 листопада 2016 року визнано протиправною відмову управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації щодо встановлення ОСОБА_1 статусу інваліда війни та видачі посвідчення інваліда війни; зобов'язано управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації встановити ОСОБА_1 статус інваліда війни та видати посвідчення інваліда війни.
Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2017 року рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог.
Не погоджуючись з рішенням апеляційного суду, позивач подав касаційну скаргу, в якій просив його скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Разом з тим, дослідивши касаційну скаргу та додані до неї матеріали, у відкритті провадження за касаційною скаргою необхідно відмовити з наступних підстав.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що громадяни України, які виконували роботи по ліквідації Чорнобильської катастрофи (аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків) залучались до виконання цих робіт саме у складі формувань Цивільної оборони, а тому позивач має право на присвоєння статусу інваліда війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видачу відповідного посвідчення на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції та відмовляючи у задоволенні позовних вимог, апеляційний суд зазначав, що відповідно до пункту 9 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни належать також інваліди з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Таким чином, обов'язковими умовами, за якими особу можна віднести до інвалідів війни згідно пункту 9 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», є наявність у особи інвалідності, наявність доказів залучення такої особи до складу формувань Цивільної оборони та отримання інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Водночас, у поданих позивачем до управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації документах відсутні відомості про те, що трест «Сільбуд» Хмельницького автотранспортного підприємство 2263, на якому він працював водієм, входив до складу формувань Цивільної оборони, а також відсутні відомості, які б підтверджувала факт особистої участі ОСОБА_1 у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС саме у складі формувань Цивільної оборони, а тому, зважаючи на те, що позивач документально не підтвердив своєї участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у складі формувань Цивільної оброни, що є однією з обов'язкових умов для отримання статусу інваліда війни відповідно до пункту 9 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відмова відповідача у наданні йому статусу інваліда війни, та, відповідно, видачі посвідчення не суперечить нормам закону.
Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, зокрема, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (а у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи із змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, дана касаційна скарга є необґрунтованою, оскільки не містить належних доводів в підтвердження незаконності прийнятого судом апеляційної інстанції рішень, а тому, з врахуванням наведених приписів пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, не викликає необхідності перевірки судом касаційної інстанції матеріалів справи, що в свою чергу, є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у справі.
Керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Кам'янець-Подільської районної державної адміністрації про визнання відмови протиправною, зобов'язання встановити статус інваліда війни та видати посвідчення.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути особі, яка подала касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України С.С. Пасічник