Ухвала суду № 65515717, 27.03.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2017
Номер справи
813/324/16
Номер документу
65515717
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

27 березня 2017 року

№ 876/4194/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Багрій В. М., перевіривши апеляційну скаргу Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (правонаступника Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області) на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТС-Україна" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 28 березня 2016 року задоволено повністю позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТС-Україна" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень .

Не погодившись із даною постановою, Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області (правонаступник Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області) подала апеляційну скаргу.

Згідно з абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Оскаржувана постанова Львівського окружного адміністративного суду проголошена у відкритому судовому засіданні 28.03.2016.

Апеляційну скаргу на вищевказану постанову Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області подала 14.03.2017. Разом з апеляційною скаргою апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Підставою пропуску строку на апеляційне оскарження апелянт зазначає відсутність коштів для здійснення відповідних оплат по судовому збору.

Однак, такі підстави пропуску строку на апеляційне оскарження не можна вважати поважними.

Враховуючи те, що Личаківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області пропустила строк на апеляційне оскарження, а вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження не є поважними, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху для подання апелянтом протягом 30 днів з моменту отримання копії цієї ухвали заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній інших підстав для поновлення такого строку.

При цьому апелянту слід роз’яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Крім того, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме: апелянт до поданої апеляційної скарги не долучив документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закон України “Про судовий збір” (в редакції, що діяла на момент подання апеляційної скарги) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Ставка судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви становила 1378 грн.

Таким чином, судовий збір, який належить сплатити апелянту за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 1 515 грн 80 коп.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1 515 грн 80 коп. за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38007573, банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) – 825014, рахунок отримувача – 31219206781004, код класифікації доходів бюджету – 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд.

Разом з тим, апелянтом заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення судового рішення у справі. Дане клопотання обґрунтовано відсутністю на момент подання апеляційної скарги коштів для оплати судового збору.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" та ч. 1 ст. 88 КАС України передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Наведені апелянтом доводи підставою для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги бути не можуть.

Враховуючи вищевказане, в задоволенні клопотання Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.

Керуючись ст. 87, ст. 160, ст. 165, ст. 186, ст. 187, ст. 189, ст. 254 КАС України,

У Х В А Л И В :

Клопотання Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області (правонаступника Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області) на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28.03.2016 у справі № 813/324/16 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІТС-Україна" до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Надати апелянту 30 днів з моменту отримання копії цієї ухвали для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження з наведенням в ній інших підстав для поновлення цього строку та для сплати судового збору.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Суддя В. М. Багрій