ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
23 березня 2017 року місто Київ №826/19681/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви
за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, в якому просить:
- визнати протиправними та дискримінаційними дії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації в частині відмови відновлення ОСОБА_1 та членів його родини на квартирному обліку з 08.10.1991 з правом першочергового одержання жилих приміщень за пільгою військовослужбовців, звільнених з військової служби у запас або відставку за хворобою за їх новим місцем проживання в місті Києві;
- зобов'язати Дніпровську районну в місті Києві держану адміністрацію поставити ОСОБА_1 та членів його родини на квартирний облік з 08.10.1991 з правом першочергового одержання житла за пільгою військовослужбовців, звільнених з військової служби у запас або відставку за хворобою за їх новим місцем проживання в місті Києві.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.12.2016 відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження на підставі пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, із врахуванням правової позиції Верховного Суду України.
Проте ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2017 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено, ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.12.2016 скасовано, а справу №826/19681/16 направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Досліджуючи матеріали позовної заяви, висновки Київського апеляційного адміністративного суду, що викладені в ухвалі від 22.02.2016, суд приходить до наступного.
Відповідно до пункту 6 частини першої та частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
При цьому, згідно із пунктом 2 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили: постанова суду; ухвала суду про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі; ухвала про закриття провадження в адміністративній справі; ухвала про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду (крім випадків, коли така ухвала винесена до відкриття провадження в адміністративній справі).
Згідно висновків Київського апеляційного адміністративного суду викладених в ухвалі від 22.02.2017 за результатами пошуку інформації в Єдиному державному реєстрі судових рішень встановлено, що постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2016 року, з урахуванням постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2016 року, у справі №826/22158/15, визнано протиправними дії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації щодо відмови у прийнятті на квартирний облік ОСОБА_1 із сім'єю та зобов'язано Дніпровську районну у місті Києві державну адміністрацію повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо прийняття його на квартирний облік з 08 жовтня 1991 року.
Отже, зазначене свідчить про те, що в спірних правовідносинах між тими ж самими сторонами вже винесено судове рішення, яке набрало законної сили (постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 23.06.2016 №826/22158/16), а тому, відповідно до пункту 2 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження в даній адміністративній справі.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 107, 109 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Роз'яснити позивачу про те, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
3. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.