ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2017 року справа № 813/1004/17
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.,
секретар судового засідання Іванес Х.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Сокальського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
Сокальське об’єднане управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося з адміністративним позовом до державного підприємства "Львіввугілля" про стягнення заборгованості в сумі 2 319 253,05 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, зокрема, що 2 319 253,05 грн заборгованості відповідача з фактичних витрат на виплату та доставку пенсій підтверджується відповідними розрахунками за вересень 2015 року- вересень 2016 року. Також, позовна заява мотивована п.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника, позовні вимоги підтримує в повному обсягу.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, заперечень на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та надав їм правову оцінку.
Відповідно до п.1, 2 ст.1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п.6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пунктом 6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Сокальським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області, відповідно до пункту 6.4 Інструкції, відповідачу скеровано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", відповідно до якого відповідач повинен щомісячно самостійно нараховувати та відшкодовувати витрати на виплату та доставку пільгових пенсій.
Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2 заборгованість державного підприємства "Львіввугілля" перед Сокальським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду у Львівській області зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період вересень 2015 – вересень 2016 року становить 2 319 253,05 грн.
Доказів погашення заборгованості перед Пенсійним фондом відповідачем суду не представлено, не надано доказів на спростування вимог.
З врахуванням вищевикладеного суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задоволити повністю.
Стягнути з Державного підприємства “Львіввугілля” (вул.Б.Хмельницького, 26, м.Сокаль, Львівська область, 80000, код ЄДРПОУ 32323256) на користь Сокальського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області (вул.Героїв УПА, 11, м.Сокаль, Сокальський район, Львівська область, 80000, код ЄДРПОУ 40372055) заборгованість в сумі 2 319 253,05 (два мільйони триста дев’ятнадцять тисяч двісті п’ятдесят гривень 05 коп).
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі протягом десяти днів з дня одержання копії постанови апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Гулкевич І.З.