УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2017 р.Справа № 642/90/17Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Кононенко З.О.
Суддів: Калитки О. М. , Бондара В.О.
за участю секретаря судового засідання Цибуковської А.П.
представника позивача ОСОБА_1,
представників відповідачів: Пиленко М.М., Пожарової Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату на постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 09.02.2017р. по справі № 642/90/17
за позовом ОСОБА_4
до Харківського обласного військового комісаріату , Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Військової частини польова пошта В 6250
про визнання протиправними діянь, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИЛА:
12.01.2017 року позивач, ОСОБА_4, звернувся до Ленінського районного суду м. Харкова із адміністративним позовом до Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Військової частини польова пошта В 6250, в якому просив суд:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) військової частини польова пошта В6250 щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення від 09.01.2015року за № 10/4, щомісячної додаткової грошової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами, яку ОСОБА_4 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;
- визнати протиправними дії (бездіяльність) Харківського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області документів з неправильним визначенням розміру грошового забезпечення для призначення пенсії ОСОБА_4, яка не передбачали в складі грошового забезпечення ОСОБА_4 щомісячної додаткової грошової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами, яку ОСОБА_4 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;
- визнати протиправною бездіяльність (дії) головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не виконання завдань покладених на нього п.п. 1,3 п. 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затверджене Постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2 щодо здійснення контролю за призначенням і виплатою пенсії ОСОБА_4;
- визнати протиправною бездіяльність (дії) головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обчислення розміру та виплати ОСОБА_4 пенсії з грошового забезпечення без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами, яку ОСОБА_4 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;
- зобов'язати військову частину польова пошта В 6250 (код ЄДРПОУ 24976272) скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення яку ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить, щомісячну додаткову грошову винагороду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами та подати зазначену довідку до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355), подати протягом трьохтижневого строку, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.
- зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат(код ЄДРПОУ08166355) після отримання від військової частини польова пошта В 6250 (код ЄДРПОУ 24976272) довідки про додаткові види грошового забезпечення які ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами, подати зазначену довідку до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ14099344), включити у розрахунок грошового забезпечення для призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) щомісячну додаткову грошову винагороду яку ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;
- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області(код ЄДРПОУ: 14099344) після отримання від Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ08166355) довідки про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, призначити та виплачувати ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) пенсію в розмірі, який обчислений з грошового забезпечення, до складу якого включена щомісячна додаткова грошова винагорода відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами, здійснити виплату ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1)недоплаченої частини основного розміру пенсії з 12.07.2016 р., подати протягом півтора місяця строку, з дня набрання постановою законної сили, звіт про виконання судового рішення що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України.
В обґрунтування позову позивач, зазначав що вважає бездіяльність відповідачів, яка полягає у ненаданні довідки про додаткові види грошового забезпечення з зазначенням щомісячної додаткової грошової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 зі змінами, протиправною, необгрунтованою, такою, що порушує права, свободи та інтереси позивача.
Постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 09.02.2017 року адміністративний позов ОСОБА_4 задоволено у повному обсязі.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції при прийнятті рішення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного, на його думку, вирішення спору судом першої інстанції.
Відповідач, Харківський обласний військовий комісаріат, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказану постанову та прийняти нову, якою відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач зазначав, що Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" не передбачено перерахунку пенсії у зв'язку з введенням або зміною такої складової частини грошового забезпечення, як винагорода.
В судовому засіданні апеляційної інстанції представники відповідачів підтримали апеляційні скарги, просили задовольнити їх, посилаючись на доводи та обґрунтування, викладені в апеляційних скаргах.
Представник позивача, посилаючись на законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, просив залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що позивач ОСОБА_4 проходив військову службу в Збройних Силах України.
Позивач отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", як особа звільнена з військової служби та перебуває на пенсійному обліку у головному Управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.
З 01.01.2015року позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ. При обчисленні пенсії ГУ ПФУ врахувало грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 40%, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці. Таким чином, для обчислення пенсії позивачу за основу розрахунку бралася сума грошового забезпечення - 3434 грн.18 коп.
Відповідно до грошового атестата серія ЗУ № 074971, виданого військовою частиною польова пошта В 6250, та наказу командира військової частини польова пошта В 6250 від 04.12.2014року № 10 вбачається, що на час звільнення позивача з військової служби розмір його грошового забезпечення включав щомісячну додаткову грошову винагороду, яка становила 60 % місячного грошового забезпечення.
Позивач звертався до командира Військової частини польова пошта В 6250 із заявою, датованою 01.11.2016р. в якій просив вжити заходів на усунення порушень щодо оформлення документів для призначення пенсії та скласти нову довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення його пенсії, з урахуванням щомісячної грошової винагороди, відповідно до постанови КМУ від 22.09.2010р. №889, та подати цю довідку до ХОВК.
Військова частина польова пошта В 6250 на дану заяву надала відповідь від 07.11.2016р. про те, що відсутні юридичні підстави для включення щомісячної додаткової грошової винагороди в довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії.
Позивач звертався до ХОВК із заявою, датованою 01.11.2016р. в якій просив вжити заходів на усунення порушень щодо оформлення документів для призначення пенсії та, після отримання з ВЧ ппВ6250 нової довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення його пенсії, з урахуванням щомісячної грошової винагороди, відповідно до постанови КМУ від 22.09.2010р. №889 - подати цю довідку до ГУ ПФУ в Х/о.
Харківський обласний військовий комісаріат на дану заяву надав відповідь від 08.11.2016р. про те, що ВЧ пп. В6250 є відповідальною за повноту та правильність заповнення документів, з яких призначається пенсія. При оформленні документів позивача для передачі їх до ГУ ПФУ в Х/о всі документи було перевірено та порушень не знайдено. Чинним законодавством не передбачено включення щомісячної додаткової грошової винагороди в довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії.
Позивач звертався до ГУ ПФУ в Х/о із заявою, датованою 01.11.2016р. в якій просив вжити заходів на усунення порушень щодо оформлення документів для призначення пенсії та, після отримання з ХОВК нової довідки про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення його пенсії, з урахуванням щомісячної грошової винагороди, відповідно до постанови КМУ від 22.09.2010р. №889 - призначити та виплачувати йому пенсію в розмірі, який обчислено із врахуванням цієї довідки.
ГУ ПФУ в Х/о на дану заяву надало відповідь від 07.11.2016р. про те, що пенсія позивачу виплачується у вірному розмірі, а також, що чинним законодавством не передбачено включення щомісячної додаткової грошової винагороди в довідку про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії.
Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції виходив з того, що щомісячна додаткова грошова винагорода відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 з якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до пунктів 1, 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 року №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Постановою від 22.09.2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій" Кабінет Міністрів України встановив щомісячну додаткову грошову винагороду (далі - винагорода) для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Граничні розміри, порядок та умови виплати щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, визначаються Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби за погодженням з Міністерством соціальної політики і Міністерством фінансів у межах затвердженого фонду грошового забезпечення.
З метою визначення порядку та умов виплати військовослужбовцям щомісячної додаткової грошової винагороди, наказом Міністерства оборони України від 15 листопада 2010 року № 595 затверджено Інструкцію про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України.
Відповідно до частини першої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII, пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Частиною третьою статті 43 зазначеного Закону встановлено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно абз. 2 п. 7 постанови КМУ від 17.07.1992р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» (далі за текстом - постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Згідно зі статтею 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена у постанові Верховного Суду України від 20.10.2015 року по справі №21-2942а15.
Відповідно до ч. 2 ст. 244-2 КАС Укрвїни, висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.
Наведене свідчить про обов'язок військового комісаріату подати до органу Пенсійного фонду довідку про додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, а пенсійний орган прийняти рішення про перерахунок пенсії позивача.
Згідно з ч. 2 ст. 161 КАС України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, позивачу виплачувалася щомісячна додаткова винагорода, передбачена постановою КМУ від 22.09.2010 року № 889 , з якої утримано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
З урахуванням викладеного, щомісячна додаткова грошова винагорода позивача, яку позивач отримував протягом останніх 24 місяці до звільнення з військової служби, під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, повинна бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Тобто, початково при призначенні пенсії позивачу не було враховано один із видів грошового забезпечення, а саме суми щомісячної додаткової грошової винагороди, яку під час проходження військової служби отримував позивач відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889, а тому в даному випадку посилання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області в апеляціній скарзі на частину 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою врегулювано підстави перерахунку призначеної пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом та рішення Конституційного суду України від 13.05.2015 року №4-рп/2005 року колегія суддів вважає помилковим.
Згідно з пунктом 1.4.5 Правил видачі і застосування грошового атестата осіб офіцерського складу та осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України (додаток 2 до наказу Міністерства оборони України від 14.11.2013 №790 «Про затвердження Змін до Положення про фінансове господарство військової частини Збройних Сил України (затв. наказом Міністра оборони України від 12.11.2010 № 590) у разі звільнення з військової служби військовослужбовцям видається грошовий атестат.
Зазначеними правилами передбачена також видача довідки про додаткові види грошового забезпечення безпосередньо військовослужбовцям при звільненні з військової служби.
За змістом розділу 3 Наказу Міністра оборони України від 19.08.2008 № 407 «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей» (далі - Положення-407) встановлений такий порядок оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення та перерахунку пенсій:
3.1. Оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби, та пенсій в разі втрати годувальника членам сімей померлих військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до Закону (2262-12), а також визначення розміру грошового забезпечення, що враховується при обчисленні га перерахунках пенсій колишнім військовослужбовцям (крім колишніх військовослужбовців строкової військової служби), здійснюються уповноваженими органами Міністерства оборони України - обласними військовими комісаріатами згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 (20135-07 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «ГІро пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що щомісячна додаткова грошова винагорода відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 р. № 889 з якої сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Суд першої інстанції належним чином оцінив надані докази і на підставі встановленого, обґрунтовано задовольнив адміністративний позов.
Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
Колегія суддів вважає, що постанова Ленінського районного суду м. Харкова від 09.02.2017 року по справі № 642/90/17 відповідає вимогам ст. 159 КАС України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог відповідачів.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційних скарг, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного військового комісаріату залишити без задоволення.
Постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 09.02.2017р. по справі № 642/90/17 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Кононенко З.О.Судді(підпис) (підпис) Калитка О.М. Бондар В.О. Повний текст ухвали виготовлений 27.03.2017 р.