Постанова № 65506496, 27.02.2017, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.02.2017
Номер справи
810/3981/16
Номер документу
65506496
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 лютого 2017 року № 810/3981/16

Київський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Василенко Г.Ю. розглянувши в порядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом,

в с т а н о в и в:

Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з відповідача 9355,48 грн., що еквівалентно 326.43 євро відповідно до офіційного курсу, встановленого банком України на день проведення розрахунку в дохід Державного бюджету України в ГУ ДКСУ в Київській області.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується заборгованість в загальній сумі 9355,48 грн. плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом. Позивачем було вжито всіх заходів щодо погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом, але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому позивач звернувся до суду.

В судове засідання сторони не з'явились, про дату час та місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Від представника позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився, надав письмові заперечення, в яких не погоджується з доводами позивача та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Управлінням Укртрансбезпеки в Одеській області виявлено факт перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень встановлених Правилами дорожнього руху України, (без дозволу виданого Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд великовагових, великогабаритних транспортних засобів ), а саме:

01.06.2016 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області у пункті габаритно - вагового контролю автодорога М05 Одеса - Київ 450км. + 500м. проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки RENAULT, модель MAGNUM 440 реєстраційний № НОМЕР_1 із причіпом марки KELBENG, моделі SKB, реєстраційний № НОМЕР_2.

За результатами проведення контролю складено Акт №0000137 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 01.06.2016, на підставі яких проведено Розрахунок від 01.06.2016 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд 326.43 євро.

Відповідно до п.3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30 (далі - Правила 30), транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху України. Відповідно до п.22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306, дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх параметрів перевищує фактичну масу 38 тон. здійснюється за спеціальними правилами.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" від 05.04.2001 №2344-ІІІ (далі - Закон України "Про автомобільні дороги") передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному КМУ.

Відповідно до ч.3 ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом (окрім зазначених у ч.2 даної статті) є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Відповідно до п.16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ №198 від 30.03.1994 перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Згідно п.4 Правил 30, рух великовагових/великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Згідно п. 28 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою КМУ № 879 від 27.06.2007 "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" (далі - Порядок 879) плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового / великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Відповідно до п.311 Порядку 879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення ати за проїзд великовагового/великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір їхати, уразі перевищення нормативу хоча б одного вагового/габаритного параметру: до 10% - у подвійному розмірі; на 10 - 40 % - у потрійному розмірі; більше як на 40 % - у п'ятикратному розмірі.

Судом встановлено, що Управлінням Укртрансбезпеки у Одеській області нарахована плата за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування відповідачу на загальну суму 326.43 євро, відповідно до ставок плати з проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших димохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні стверджених Порядком 879.

Пунктом 27 Порядку 879 передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті з, офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Відповідно до показників валютного ринку, що міститься на офіційному Інтернет - представництві Національного банку України на день проведення розрахунку, 01.06.2016 курс гривні до 1 євро становить 28,660 гривень. Таким чином, сума 326.43 євро станом на 01.06.2016 еквівалентна 9355,48 грн.

Судом встановлено, що незважаючи на те, що відповідно до п.311 Порядку 879, перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки, за інформацією наявною в Управлінні Укртрансбезпеки в Одеській області, у визначений вище термін перевізник дані кошти добровільно не сплатив, а отже вказана сума заборгованості підлягає стягненню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 128, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) 9355 (дев'ять тисяч триста п'ятдесят п'ять) грн. 48 коп., що еквівалентно 326,43 євро відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку в дохід Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Василенко Г.Ю.