Рішення № 65504741, 20.03.2017, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
20.03.2017
Номер справи
922/125/17
Номер документу
65504741
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" березня 2017 р.Справа № 922/125/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Байбака О.І.

при секретарі судового засідання Рученко К.Д.

розглянувши справу

за позовом Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, м. Харків третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Харківська міська рада до Товариства з обмеженою відповідальністю "АМРБ1", с. Вільхівка про спонукання до укладання договору за участю представників сторін:

позивача - Романенко Т.М. (довіреність № 1/0/45-17 від 03.01.2017 р.);

відповідача - не з'явився;

третьої особи - Романенко Т.М. (довіреність № 08-11/41/2-17 від 05.01.2017 р.).

ВСТАНОВИВ:

Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради, м. Харків (далі за текстом - позивач) звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить суд спонукати Товариство з обмеженою відповідальністю "АМРБ1", с. Вільхівка, Харківська обл. (далі за текстом - відповідач) укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова в редакції, яка зазначена в позовній заяві.

Позов обґрунтовано з посиланням на порушення відповідачем встановленого Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядком пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 09.11.2011 р. № 804 обов'язку укласти з позивачем договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова в зв'язку з проведенням відповідачем реконструкції квартири № АДРЕСА_2

Ухвалою господарського суду Харківської області від 05.01.2017 р. зазначену позовну заяву прийнято до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні на 31.01.2017 р.; залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Харківську міську раду, м. Харків (далі за текстом - третя особа).

Розгляд справи неодноразово відкладався.

Ухвалою господарського суду від 21.02.2017 р. продовжено строк розгляду даної справи на 15 днів за відповідним клопотанням позивача.

В процесі розгляду справи позивач надав суду правове обґрунтування позовних вимог (вх. № 2896 від 30.01.2017 р.), в яких вказує на обов'язок відповідача брати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту шляхом укладення відповідного договору та виконання його умов у відповідності до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Позивач наполягає на тому, що відповідач ухиляється від виконання зазначеного обов'язку не зважаючи на те, що відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованого Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області від 23.12.2014 р. за № НОМЕР_1, реконструкція квартири № АДРЕСА_2 завершена, і торгівельні приміщення прийняті в експлуатацію.

Третя особа надала суду письмові пояснення у справі (вх. № 2890 від 30.01.2017 р.) в яких підтримує позицію, викладену в позовній заяві, просить суд її задовольнити.

Відповідач надав суду заперечення на позовну заяву (вх. № 8633 від 14.03.2017 р.) в яких просить суд в задоволенні позову відмовити.

В обґрунтування своїх вимог відповідач, зокрема зазначає, що він не ухилявся від укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова, та вживав відповідних заходів щодо його укладання, проте такий договір не було укладено через бездіяльність позивача.

Також відповідач вказує на безпідставність доводів позивача стосовно розміру пайової участі, яку повинен нести відповідач у розвитку інфраструктури міста Харкова, зазначаючи що такий здійснений позивачем розрахунок суперечить Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 09.11.2011 р. № 804.

Відповідач з посиланням на кошторисний розрахунок вартості будівництва зазначає, що він визнає участь в у розвитку інфраструктури міста Харкова в розмірі 7620 грн.

Позивач надав суду заяву про зменшенні позовних вимог (вх. № 9369 від 20.03.2017 р.) в якій просить суд спонукати відповідача укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова в редакції, яка зазначена в даній заяві.

Суд констатує, що в порівнянні з редакцією договору зазначеного в позовній заяві, в договорі в редакції заяви про зменшення позовних вимог змінено розмір пайової участі замовника (п. 2.1.1. договору), а саме, замість 85338,40 грн. зазначено 7986 грн.

Згідно зі ст. 22 ГПК України, суд до прийняття рішення, зокрема, має право зменшити розмір позовних вимог.

З урахуванням викладеного, заява позивача підлягає задоволенню, а суд продовжує розгляд позовних вимог в редакції, зазначеній в заяві про зменшенні позовних вимог (вх. № 9369 від 20.03.2017 р.).

На судове засідання 20.03.2017 р. прибув представник позивача та третьої особи, який підтримує позовні вимоги з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, та наполягає на їх задоволенні.

Відповідач на судове засідання 20.03.2017 р. свого уповноваженого представника не направив, хоча належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

Оскільки неявка на судове засідання представника відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне розглядати справу за відсутності останнього, за наявними в матеріалах справи документами та матеріалами, як це передбачено ст. 75 ГПК України.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані суду докази та доводи, суд встановив наступне:

Згідно з Декларацією про готовність об'єкта до експлуатації , зареєстрованої Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області від 23.12.2014 р. за № НОМЕР_1, відповідач здійснив реконструкцію квартири № АДРЕСА_2 під торгівельні приміщення, і такі приміщення прийняті в експлуатацію.

Відповідач зазначає, що зазначене приміщення він придбав у ТОВ Сієста-Корпорейшн" разом з проектно-кошторисної документацією.

Відповідно до звідного кошторисного розрахунку №1, локального кошторису № 01-01, розрахунку №1-2 загальновиробничих витрат до звідного кошторисного розрахунку №1, відомості ресурсів до звідного кошторисного розрахунку №1 виконаних інженером проектувальником Коломоєць М.В. (сертифікат №1572) передбачено виконання наступних загально будівельних робіт у реконструйованому приміщенні: демонтажні роботи, облаштування конструкцій входу, ремонт внутрішнього оздоблення, установка вікон та рей, ремонт частини фасаду, фарбування фасаду.

Загальна вартість реконструкції за результатами вищевказаного звідного кошторисного розрахунку № 1 та декларації про готовність об'єкта реконструкції до експлуатації від 23.12.2014, склала 72600,00 грн.

На підставі Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 09.11.2011 р. № 804, позивач звернувся до відповідача з листом від 14.01.2015 р. № 12/0/124-15 в якому проінформував останнього про необхідність звернення до виконавчих оргнів Харківської міської ради для укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова.

Листом управлінням соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 16.02.2015 р. №111/0/124-15, на адресу відповідача направлено для розгляду та підписання два оригінали договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова.

У відповідь, відповідач звернувся до Департаменту економіки та комунального майна з пропозицією щодо укладання договору пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова щодо реконструкції в т.ч. квартири № 121 за адресою м. Харків, вул. Академіка Проскури, 1 з розміром його пайової участі в сумі 7620 грн., надавши при цьому кошторисну документацію щодо реконструкції зазначеної квартири.

Однак, зазначений договір між сторонами укладено так і не було. Позивач зазначає, що не укладання договору мало місце в зв'язку з неявкою представника відповідача на його підписання.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, Департамент економіки та комунального майна Харківської міської ради зазначає, що відповідач ухиляється від укладення обов'язкового в силу закону договору про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова.

Зазначені обставини стали підставою для звернення позивача до суду з позовом по даній справі.

Надаючи правову кваліфікацію існуючим між сторонами правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 143 Конституції України органи місцевого самоврядування вирішують питання місцевого значення, віднесені законом до їх компетенції.

Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими для виконання на відповідній території.

Відповідно до ч. 7 ст. 27 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів міських рад належать залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності до участі в комплексному соціально-економічному розвитку сіл, селищ, міст, координація цієї роботи на відповідній території.

Відповідно до ч. 4 ст. 11 ЦК України, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 14 ЦК України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності в Україні визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Частиною 2 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено обов'язок замовника, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених ч. 4 цієї статті.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

На виконання вимог наведених норм рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради № 804 від 9 листопада 2011 року, затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова (далі - Порядок), який визначає умови та встановлює процедуру залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі (внеску) у розвитку інфраструктури замовниками будівництва на території м. Харкова.

Відповідно до п. 1.3 Порядку замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки в місті Харкові, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених чинним законодавством України та цим Порядком.

Згідно з ч. 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Пунктом 1.5. Порядку передбачено, що пайова участь замовника полягає у перерахуванні до бюджету м. Харкова коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова.

Згідно з п. 1.6. Порядку, під будівництвом слід розуміти нове будівництво, реконструкцію, реабілітацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення об'єктів будівництва, а під об'єктами будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення та їх комплекси.

Пунктом 1.4 Порядку визначено, що залучення замовників здійснюється шляхом укладення договорів про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Харкова з Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради.

Згідно з п. 2.5 Порядку, не пізніше, ніж за 30 календарних днів до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, замовник будівництва зобов'язаний звернутися з заявою до Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради для укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова. До заяви необхідно додати визначені п. 2.6 Порядку документи.

Таким чином, обов'язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва.

Водночас, ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об'єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов'язань та вимог, які прямо передбачені законом.

Суд зазначає, що факт прийняття об'єкта будівництва відповідача в експлуатацію підтверджується декларацією про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстрованої державною архітектурно-будівельною інспекцією України 23.12.2014 року № НОМЕР_1, згідно якої проведено реконструкцію квартири № АДРЕСА_2 під торгівельні приміщення. Замовником будівництва за зазначеною декларацією є відповідач.

Таким чином, відповідач в силу вищевказаних положень Закону укласти з позивачем договір пайової участі в розвитку інфраструктури м. Харкова.

Суд констатує факт наявності між сторонами перемовин щодо укладання такого договору, проте враховує той факт, що такий договір станом на момент винесення даного рішення між сторонами укладено не було.

За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення заявленого позивачем позову в частині зобов'язання відповідача укласти з відповідачем такий договір.

Суд зазначає, що порядок залучення замовників до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у разі ухилення від укладення договору визначено п. 5 Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова.

Згідно з п. 5.1 Порядку, у разі встановлення факту будівництва та введення об'єкта до експлуатації без укладення договору про пайову участь забудовника у розвитку інфраструктури м. Харкова Департамент економіки та комунального майна у десятиденний термін з дня встановлення такого факту, надсилає замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням лист-повідомлення про необхідність укладення відповідного договору.

Згідно з п. 5.2 Порядку, у листі-повідомленні Департамент економіки та комунального майна повідомляє про порядок укладення договору про пайову участь, про строк, у який замовник має вжити передбачених Порядком заходів щодо добровільного укладення договору та про передбачену цим Порядком та чинним законодавством України відповідальність за ухилення від укладання такого договору.

Відповідно до п. 5.3 Порядку, у разі ухилення замовника від виконання вимог, вказаних у листі-повідомленні щодо укладання договору пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова у добровільному порядку, Департамент економіки та комунального майна вчиняє наступні дії:

- на підставі наявної інформації та у відповідності до цього Порядку проводить розрахунок величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури;

- готує два примірники договору пайової участі у розвитку інфраструктури з додатками;

- надсилає підписані два примірники договору з додатками замовнику будівництва рекомендованим поштовим відправленням.

Листом управлінням соціально-економічного розвитку, планування та обліку Департаменту економіки та комунального майна від 16.02.2015 р. №110/0/124-15, направлено відповідачу для розгляду та підписання два оригінали договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова.

Таким чином, Департаментом економіки та комунального майна Харківської міської ради вчинено передбачені вказаними положеннями дії, спрямовані на укладення договору.

Суд зазначає, що відповідач звертався до Департаменту економіки та комунального майна з пропозицією щодо укладання договору пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова щодо реконструкції в т.ч. квартири № 121 за адресою м. Харків, вул. Академіка Проскури, 1 з розміром його пайової участі в сумі 7620 грн., надавши при цьому кошторисну документацію щодо реконструкції зазначеної квартири, проте враховує той факт, що відповідного проекту договору він на адресу департаменту не направляв, та відповідний договір не підписував, тобто не укладав.

Разом з тим, відповідно до п. 5.6 Порядку замовник будівництва, який одержав проект договору з додатками, у разі згоди з його умовами, оформляє договір відповідно до вимог чинного законодавства (підписує, якщо юридична особа - скріплює печаткою) та повертає один примірник договору з додатками Департаменту економіки та комунального майна, або повідомляє Департамент про прийняття умов договору (надсилає відповідний лист, факсограму тощо) у двадцятиденний строк після одержання договору.

Згідно п. 5.7 Порядку, замовник будівництва, який після розгляду проекту договору не згоден з якимись його частинами, направляє до Департаменту економіки та комунального майна протокол розбіжностей (письмові вмотивовані зауваження) до договору, які Департамент розглядає протягом двадцяти днів. В цей же строк Департамент вживає заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та приймає рішення про зміну договору.

Судом встановлено, що Договір пайової участі сторонами не укладено.

Відповідно до п. 3.2 Порядку, розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова, становить:

1) 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

2) 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.

Відповідно до п. 3.3. Порядку, величина пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Харкова визначається за такою формулою:

ПУ= К (В буд. заг. - В буд. інші - С буд. бюд.) - В буд. інж. мер.

де: ПУ - розмір пайової участі у грошовому виразі (тис. грн.), К - коефіцієнт (0,1 або 0,04) в залежності від призначення об'єкта, відповідно до п. 3.2; В буд. заг. - загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта; В буд. інші - витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій; С буд. бюд. - сума бюджетних коштів, використана на будівництво об'єкта містобудування; В буд. інж. мер. - кошторисна вартість будівництва замовником необхідних інженерних мереж або об'єктів інженерної інфраструктури (крім мереж, призначених для передачі та розподілу електричної енергії, трубопроводів, призначених для розподілу природного газу, транспортування нафти та природного газу) поза межами земельної ділянки, визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Відповідно до ДБН В.3.2-2-2009 затвердженого Наказом Мінрегіонбуду від 22.07.2009 року "Житлові будинки. Реконструкція та капітальний ремонт", до сфери застосування якого входять проектування реконструкції і капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків та вбудованих та прибудованих приміщень незалежно від періоду їх будівництва, визначено термін "реконструкція" як "перебудова житлового будинку з метою поліпшення умов проживання, експлуатацію, зміни кількості житлових квартир, загальної житлової площі тощо у зв'язку зі зміною геометричних розмірів, функціонального "значення, заміною окремих конструкцій, і їх елементів, основних техніко-економічних показників".

Згідно зі зведеним кошторисним розрахунком № 1 та декларацією про готовність об'єкта реконструкції до експлуатації від 23.12.2014 р, загальна вартість реконструкції квартири № 121 за адресою м. Харків, вул. Академіка Проскури, 1, яка є підставою для сплати 10% від вартості реконструкції до бюджету Харкова, склала 72600 грн.

На підставі викладеного, суд вважає, що розмір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Харкова, з урахуванням зазначених пунктів Порядку, який підлягає перерахуванню до місцевого бюджету, повинен становити 10 % від розміру кошторисної вартості будівництва вказаній в наявній у матеріалах справи декларації про готовність об'єкта до експлуатації, та з урахуванням п. 5.5. Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Харкова, тобто в розмірі 7986 грн.

З урахуванням викладеного, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова підлягає укладання в запропонованій позивачем редакції (тобто з урахуванням заяви про зменшенні розміру позовних вимог).

Згідно ч. 3 ст. 84 Господарського процесуального кодексу України, у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

З урахуванням вимог ст. ст. 44, 49 ГПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в сумі 1378 грн.

Керуючись ст. ст. 1, 4, 12, 22, 32-34, 43, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Спонукати Товариство з обмеженою відповідальністю "АМРБ1" (Харківська область, Харківський район, с. Вільхівка, вул. 50 років СРСР, 2-а; код ЄДРПОУ 37263138) укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова з Департаментом економіки та комунального майна (61003, м. Харків, м-н Конституції, 7; код ЄДРПОУ 25610834) в наступній редакції:

ДОГОВІР

про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Харкова

м. Харків "___" ____ р.

Департамент економіки та комунального майна, іменований надалі "Департамент", в особі заступника міського голови - директора Департаменту економіки та комунального майна Фатєєва Михайла Івановича, що діє на підставі Положення про Департамент економіки та комунального майна, затвердженого рішенням 1 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 24.11.2010 р. № 07/10 "Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання" з однієї сторони, та з іншої сторони Товариство з обмеженою відповідальністю "АМРБ1" в особі__, що діє на підставі _______, іменований надалі "Замовник", на виконання Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Харкова, затвердженого рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 09.11.2011р. №804 (із змінами), уклали цей договір про наступне.

1. Предмет договору

1.1. Цей договір регулює взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі "Замовника" у розвитку інфраструктури м. Харкова при реконструкції квартири під торгівельні приміщення за адресою АДРЕСА_1

2.Обов'язки сторін

2.1."Замовник":

2.1.1. Здійснює перерахування до бюджету м. Харкова (код платежу - 24170000, рахунок - №31518921700002, МФО - 851011, код ЄДРПОУ - 37999649, банк - ГУДКСУ у Харківській області, одержувач - УДКСУ у місті Харкові Харківської області) коштів у розмірі 7986,00 грн. (сім тисяч дев'ятсот вісімдесят шість гривень нуль копійок), згідно з розрахунком величини пайової участі у розвитку інфраструктури м. Харкова, який додається.

2.1.2. Сплачує пайовий внесок в повній сумі єдиним платежем або частинами протягом 10 календарних днів з дня укладення даного договору.

2.2. "Департамент":

2.2.1. На запит "Замовника" надає лист про підтвердження факту повної сплати пайового внеску після остаточного розрахунку по укладеним договорам про пайову участь на підставі даних Департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради.

3. Відповідальність сторін

3.1. У разі невиконання або неналежного виконання "Замовником" обов'язків, передбачених п. 2.1. цього договору, "Замовник" сплачує до бюджету м. Харкова штраф у розмірі 25% від суми не перерахованих коштів у визначений термін.

4. Час та дія договору

4.1. Договір набуває чинності з часу підписання сторонами або набрання чинності судового рішення щодо укладання цього договору, та діє до повного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.

5. Зміна та розірвання договору

5.1. Зміна та розірвання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

5.2. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

5.3. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

5.4. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

5.5. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

6. Особливі умови

6.1. З питань, не передбачених цим договором, сторони керуються чинним законодавством України.

6.2. Умови договору можуть бути змінені або доповнені тільки з письмової згоди сторін і оформляються додатковою угодою до договору.

6.3. У випадку реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) будь-якої із сторін цього договору, права та обов'язки за цим договором переходять до правонаступників.

6.4. У разі зміни власника нерухомого майна, зазначеного в п. 1.1. договору, права та обов'язки щодо виконання умов договору переходять до нового власника.

6.5. Спори, що виникають між сторонами при виконанні, розірванні, або припиненні договору, вирішуються у судовому порядку.

6.6. Договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до моменту остаточного виконання сторонами своїх обов'язків за договором.

6.7. Цей договір складений у 2 примірниках, які мають силу оригіналу.

7. Адреса та реквізити сторін:

Від "Департаменту"

Заступник міського голови -

директор Департаменту економіки та комунального майна

___М.І. Фатєєв

61003, м. Харків, м-н. Конституції, 7

Код ЄДРПОУ: 25610834

Від "Замовника"

Директор ТОВ "АМРБ1"

______ПІБ

Харківська область, Харківський район,

с. Вільхівка, вул. 50 років СРСР, 2А,

62431

Код ЄДРПОУ: 37263138

3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "АМРБ1" (62431, Харківська область, Харківський район, с. Вільхівка, вул. 50 років СРСР, 2А, ідентифікаційний код 37263138) на користь Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (61003, м. Харків, майдан Конституції, 7, ідентифікаційний код 25610834) суму судового збору у розмірі 609,00 грн.

Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 23.03.2017 р.

Суддя О.І. Байбак