Постанова № 65502118, 22.03.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.03.2017
Номер справи
826/18955/16
Номер документу
65502118
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

22 березня 2017 року № 826/18955/16

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом

Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровські цифрові комунікації»

про

стягнення штрафу та пені у розмірі 19 200,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (надалі – позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровські цифрові комунікації» (надалі – відповідач/ТОВ «Дніпровські цифрові комунікації»), в якому просить суд:

1. Стягнути з ТОВ «Дніпровські цифрові комунікації» на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення штраф у розмірі 19 200,00 грн., за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, поле призначення платежу: +;2659;101;;;;;; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 03.06.2016 р. №981 без ПДВ.

Після усунення недоліків позовної заяви, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.01.2017 р. відкрито скорочене провадження в адміністративній справі №826/18955/16, запропоновано відповідачу у строк до 24.02.2017 р. або в десятиденний строк з дня одержання вказаної ухвали, надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

Станом на 22.03.2017 р. жодних заперечень проти позову від відповідача на адресу суду не надходило.

Так, з незалежних від суду причин на адресу Окружного адміністративного суду м. Києва повернулося рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (Київ-150) №0315055659843 з відміткою поштового відділення на довідці причин повернення «за закінченням встановленого строку зберігання».

Відповідно до абз.2 ч.3 ст.167 КАС України судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, чи для фізичних осіб, які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.

Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що поштове відправлення надсилалось на адресу відповідача, інформація про яку внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі вважається врученою відповідачу належним чином.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що станом на дату розгляду адміністративної справи від відповідача жодних заперечень проти позову не надходило, суд дійшов висновку щодо розгляду адміністративної справи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Розглянувши наявні в матеріалах докази, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтується позов, оцінивши докази які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, в межах заявлених позивачем вимог та підстав звернення до суду, суд дійшов висновку про наступне.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

Згідно з ч.4 ст.7 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі - Національна рада).

Згідно з абз.2 ст.13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада здійснює нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.

Частиною 7 ст.27 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» встановлено, що ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії. Національна рада контролює виконання ліцензіатами умов ліцензій, а в разі їх порушення - застосовує штрафні санкції відповідно до вимог цього Закону.

Відповідно до ч.9 ст.40 вказаного Закону провайдер програмної послуги зобов'язаний: щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються: відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік; відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов'язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса); відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат; розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.

Згідно з ч.4 ст.12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.

Статтею 21 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» встановлено, що Національна рада застосовує санкції до порушників законодавства про телебачення і радіомовлення відповідно до вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Частиною 10 ст.72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» встановлено, що розміри штрафів встановлюються Національною радою за погодженням з Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог законодавства. За неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою ст.59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев'ятою ст.40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до ст.31 цього Закону.

Згідно з ч.1, ч.3, ч.4 та ч.5 ст.75 зазначеного Закону рішення Національної ради про застосування санкції вручається або надсилається керівнику ліцензіата. У разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня отримання рішення про накладення штрафу. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі відмови ліцензіатом від сплати штрафу штраф стягується за рішенням суду. Суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Ліцензіат зобов'язаний надати Національній раді документальне підтвердження факту сплати штрафу (копію платіжного доручення) протягом п'яти днів з моменту сплати.

Як вбачається з матеріалів справи, 03.06.2016 р. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення було прийнято рішення №981 «Про накладення штрафу на ТОВ «Дніпропетровські цифрові комунікації», в якому було зафіксовано про порушення відповідачем ч.4 ст.12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», ч.9 ст.40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», за що на відповідача було накладено штраф у розмірі 19 200,00 грн., який було зобов’язано сплатити у тридцятиденний термін з дня отримання вказаного рішення.

В той же час, як встановлено судом, у зв’язку з несплатою відповідачем, у встановлений законом строк, штрафу у розмірі 19 200,00 грн., 18.11.2016 р. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення було прийнято рішення №2409 про звернення до суду про стягнення штрафу з ТОВ «Дніпропетровські цифрові комунікації».

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи заперечень відповідача або будь-яких інших документів (доказів), які б спростовували доводи позивача, викладені у позові щодо несплати ТОВ «Дніпропетровські цифрові комунікації» штрафу у розмірі 19 200,00 грн., суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Керуючись статтями 17, 50, 69, 70, 71, 158-163 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпровські цифрові комунікації» на користь Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення штраф у розмірі 19 200,00 грн., за наступними реквізитами: УДКСУ у Шевченківському районі м. Києва, код ЗКПО 37995466, р/р 31115056700011 в ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, поле призначення платежу: +;2659;101;;;;;; сплата штрафу згідно з рішенням Національної ради від 03.06.2016 р. №981 без ПДВ.

Постанова суду першої інстанції, ухвалена за правилами скороченого провадження може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та строки, встановлені статтями 185-187, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя І.А. Качур