Справа № 815/1730/17
УХВАЛА
24 березня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА - С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА - С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області щодо прийняття від ТОВ «ЛІССА - С» (код ЄДРПОУ 39066857) фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва за 2016 рік; зобов'язання ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області прийняти від ТОВ «ЛІССА - С» (код ЄДРПОУ 39066857) фінансовий звіт малого підприємництва за 2016 рік.
Відповідно до п. 3, 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно до ч. 1 ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Відповідно до ч. 4, 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Проте дана позовна заява зазначеним вимогам не відповідає.
В даному адміністративному позові позивач просить суд визнати дії протиправними та зобов'язати вчинити певні дії. Отже, позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру.
Згідно зі ст.4 Закону України "Про судовий збір" юридичні особи сплачують за подання до адміністративного суду позову: - майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менш 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; - не майнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 ст.6 Закону визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб розмірі становить - 1 600 гривень.
Таким чином ставка судового збору за подання даного адміністративного позову становить 3200, 00 грн.
Проте позивачем до позову не доданий документ про сплату судового збору, при цьому не зазначено причин неможливості сплати судового збору у встановленому Законом розмірі та не надано документу, якій свідчить про наявність пільг у позивача щодо сплати судового збору.
Крім того відповідно ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Так позивач в адміністративному позові просить визнати протиправною бездіяльність ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області щодо прийняття від ТОВ «ЛІССА - С» (код ЄДРПОУ 39066857) фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва за 2016 рік; зобов'язати ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області прийняти від ТОВ «ЛІССА - С» (код ЄДРПОУ 39066857) фінансовий звіт малого підприємництва за 2016 рік. При цьому позивач вказує, на те що 15.03.2016 року між позивачем та ДПІ у Київському районі укладений договір №15032016, на підставі якого 09.02.2017 року позивач подав до ДПІ у Київському районі фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2016 рік, та з квитанції №1 дізнався, що причина не прийняття звіту - порушення вимоги ЗУ «Про електронний підпис», а саме - сертифікат прострочено, можливо розірвано договір про визнання електронних документів. Проте, в доданій до адміністративного позову квитанції №1 від 09.02.2017 року лише зазначено, що документ збережено на центральному рівні та, що через певний час необхідно подбати про прийом квитанції №2. Таким чином позивачем не надано доказів, на підтвердження вказаних в адміністративному позові обставин щодо причин не прийняття звіту ТОВ «ЛІССА - С» 09.02.2017 року.
Також позивач зазначив, що ТОВ «ЛІССА-С» після вказаних обставин намагалось зареєструвати договір про визнання електронних документів №15032016 від 15.03.2016 року, та, згідно квитанції №1 вказаний електронний документ не прийнято у зв'язку із простроченням сертифікатів відкритих ключів, а саме датою завершення дії сертифікатів є 13.02.2016 року. Проте, доказів на підтвердження вказаних обставин не надає. При цьому надає копії квитанцій 1 та 2 від 15.03.2016 року про прийняття та реєстрацію договору від 15.03.2016 року №15032016.
Крім того, позивач вказує, що згідно інформації ДПІ нові сертифікати були видані ТОВ «ЛІССА - С» 10.02.2016 року строком дії 09.02.2017 року, проте доказів на підтвердження вказаних обставин також не надає.
При цьому позивач не зазначає причин неможливості надання доказів на підтвердження обставин викладених в даному адміністративному позову, зважаючи на те, що це стосується безпосередньо поивача.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додаються копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно кількості відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до ст.56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно п.4 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Позов підписаний та поданий директором ТОВ «ЛІССА-С» - ОСОБА_1, але до позову не надані документи щодо підтвердження повноважень директора (копія статуту, контракту, наказу тощо).
Позивач зазначив своє місце знаходження - м. Одеса, Люстдорфська дорога, 92/94, кімната 910, проте не надав належних доказів цих обставин, а саме витяг з ЄДРЮО та ФОП станом на час звернення до суду.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання доказів на підтвердження обставин, викладених в даному адміністративному позові, доказів на підтвердження повноважень представника, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, а також шляхом сплати судового збору у повному обсязі та надання документу про сплату судового збору за подання даного адміністративного позову.
Керуючись ст. 106, 107, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІССА - С» до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 18 квітня 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук