Справа № 815/1669/17
УХВАЛА
24 березня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання недійсним та скасування рішення про заборону в'їзду в Україну,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання недійсним та скасування рішення Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про заборону в'їзду в Україну, складеного відносно громадянина Лівії - ОСОБА_1.
Згідно з п. 3, 5, 6 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Проте адміністративний позов даним вимогам не відповідає.
Так, позивач просить суд скасувати рішення Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про заборону в'їзду в Україну, складеного відносно громадянина Лівії - ОСОБА_1, проте не надає його копії та не зазначає причин неможливості надання цього доказу.
Згідно ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Так, ознайомившись зі змістом вище зазначених вимог, суд дійшов висновку, що останні не відповідають вимогам статті 105 КАС України, оскільки рішення, яке позивач просить скасувати не містить обов'язкових реквізитів, за якими його можливо ідентифікувати (номер, дата).
Між тим, в доданій представником позивача до адміністративного позову копії рішення від 21.07.2016 року зазначено, що рішення про заборону позивачу в'їзду в Україну прийнято уповноваженим державним органом України. Разом з тим, позивач зазначає, що рішення прийнято Одеським прикордонним загоном Державної прикордонної служби, проте не надає жодних доказів на підтвердження вказаної обставини.
Позивач не зазначає причин неможливості надання вказаних документів з відповідними обґрунтуваннями та доказами цих обставин (копії запитів, звернень, інформаційних запитів тощо, відповіді на них), враховуючи, що зазначені документи стосуються безпосередньо позивача.
Суд звертає увагу позивача, що ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд сприяє вказаному обов'язку сторони лише якщо сторона не може самостійно надати докази з зазначенням причин неможливості їх надання, що співвідноситься зі ст.106 КАС України щодо вимог до позовної заяви. Проте позивач не навів жодного обґрунтування з наданням відповідних доказів щодо неможливості виконати свій обов'язок (копії запитів, звернень до відповідних установ, їх відповіді на вказані запити, звернення).
Також, позивач визначив відповідачем - Одеський прикордонний загін Державної прикордонної служби України. Згідно пошуку у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців даних щодо відповідача, Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, м. Одеса, вул. Левітана, 113 - не знайдено. Натомість, за даною адресою зареестрована військова частина 2138 (код ЄДРПОУ 14321386).
Крім того, відповідно до структури підпорядкування в органах Адміністрації прикордонної служби України (код ЄДРПОУ 00034039), Одеський прикордонний загін є структурним підрозділом Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України (військова частина 1469, код ЄДРПОУ 14321802).
Також відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Представник позивача додав до адміністративного позову квитанцію про сплату судового збору №ПН5016 від 06.02.2017 року (платник: ОСОБА_4, призначення платежу: *101; 2916705058;22030101, судовий збір за позовом ОСОБА_1, Одеський окружний адміністративний суд) на суму 640, 00 грн.
Разом з тим, згідно даних комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» вказана квитанція була зарахована в справі №815/517/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання недійсним та скасування рішення про заборону в'їзду в Україну. Так , ухвалою суду від 01.03.2017 року по справі 815/517/17 було зобов'язано Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ 38016923, адреса: м. Одеса, вул. Черняховського, 6 повернути на користь ОСОБА_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, що мешкає за адресою: 65026, АДРЕСА_1, судовий збір в розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 коп.), який було сплачено на рахунок №31212206784005 по квитанції № ПН5016 від 06.02.2017 р. на суму 640,00 грн.
За таких обставин, оскільки сума судового збору по квитанції не № ПН5016 від 06.02.2017 р. позивачу повернута в межах справи 815/517/17, позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом надання рішення про заборону позивачу в'їзду в України, прийнятого уповноваженим державним органом України, зазначення в адміністративному позові реквізитів оскаржуваного рішення (номер, дату, орган який його прийняв), зазначення найменування належного відповідача із визначенням змісту позовних вимог, щодо нього, а також шляхом надання копій адміністративного позову після усунення недоліків разом з копіями документів, що надаються до суду відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, доказів сплати судового збору за подання даного адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 105, 106, ч. 1 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеського прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання недійсним та скасування рішення про заборону в'їзду в Україну, - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність у термін до 18 квітня 2017 року усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.А. Левчук