П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 635/8734/16-п
Провадження № 3/635/26/2017
17 березня 2017 року смт. Покотилівка
Суддя Харківського районного суду Харківської області, Токарєва Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає в АДРЕСА_1
у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ІІ № 0002710 від 18 грудня 2016 року ОСОБА_2 18 грудня 2016 року приблизно о 10 годині 00 хвилин на 471км. а/ш Київ-Харків-Довжанський надавав послуги з перевезення вантажу транспортним засобом марки Renault (РЕНО) д/н. НОМЕР_1 без державної реєстрації, як суб'єкта господарювання, чим порушив ЗУ «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, але надав письмові пояснення, згідно яких, проти обставин викладених в протоколі про адміністративне правопорушення серії ІІ № 0002710 від 18 грудня 2016 року, заперечував, оскільки вважає, що перевезення вантажу здійснювалося ним на підставі цивільно-правового одноразового договору про вантажні перевезення від 17.12.2016р., таким чином, здійснюючі перевезення на підставі цивільно-правового договору, ним не було допущено порушень чинного законодавства, в тому числі щодо здійснення перевезень без державної реєстрації господарської діяльності та крім того після складання протоколу про адміністративне правопорушення він звернувся до замовника перевезення - ТОВ «СІ БІ ЕЛЕКТРОНІКС», останнє надало інформацію, що між ТОВ «СІ БІ ЕЛЕКТРОНІКС» та ПП «СВ САННІ-ТРАНС» було укладено договір-заявку № 16/12 від 16.12.2016р. на транспортно-експедиторські послуги з перевезення, до виконання якого і було його залучено на підставі Одноразового договору про вантажні перевезення від 17.12.2016р.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно до ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:
для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов'язковими документами також є:
для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг;
для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення передбачене ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Дані обставини підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ІІ № 0002710 від 18 грудня 2016 року та доданими до нього фотокопією посвідчення водія на ім'я ОСОБА_2 від 14.04.2015р., фотокопією Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Renault (РЕНО) д/н. НОМЕР_1, власник якого ОСОБА_2, фотокопією товарно-транспортної накладної № 181216 від 18.12.2016р. в якій зазначено автомобіль марки Renault (РЕНО) д/н. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_2 перевізник якого є ПП «СВ САННІ-ТРАНС» на замовлення ТОВ «ДРАГОН СЕЙЗЛ» для ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» з м. Світловодськ Кіровоградської області до смт. Малинівка Чугуївського району Харківської області здійснити перевезення гігієнічних наповнювачів для тварин масою 6575,00кг. (шість тон п'ятсот сімдесят п'ять кілограм) (а.с.2, 3, 4, 19-20, 21-22, 23, 24).
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ. (ст. 251 КУпАП).
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що ОСОБА_2 надавалися послуги з метою одержання прибутку без державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності, оскільки останній перевозив вантаж з Кіровоградської області до Харківської області транспортним засобом, що було ним підтверджено в письмових поясненнях, який належить ОСОБА_2 на праві власності, за відсутності оформленої відповідно до чинного законодавства ліцензії або документів, які підтверджують знаходження останнього в трудових відносинах з перевізником.
Надані ОСОБА_2 в якості доказів Договір-Заявка № 16/12 від 16.12.2016р. та Одноразовий договір про вантажні перевезення від 17.12.2016р. не спростовують обставин порушення останнім вищезазначених норм законодавства, оскільки в Договорі-Заявці № 16/12 від 16.12.2016р. вже наперед було визначено прізвище водія ОСОБА_2, при цьому Одноразовий договір про вантажні перевезення від 17.12.2016р. був укладений між ТОВ «СІ БІ ЕЛЕКТРОНІКС» та ОСОБА_2 лише 17.12.2016р., а не в день укладання Договору-Заявки № 16/12 від 16.12.2016р.
Дані про особу ОСОБА_2 свідчать про те, що раніше він не притягався до адміністративної відповідальності.
Обставиною, що пом'якшує адміністративну відповідальність в силу ст. 34 КУпАП, суд бере до уваги, що на утриманні останнього є троє малолітніх дітей.
Обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність, в силу ст. 35 КУпАП, не встановлено.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 27, 40-1, ст.ст. 164, 268, 283-285 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в АДРЕСА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює сумі у розмірі 17000,00грн. (сімнадцять тисяч гривень нуль копійок), без конфіскації транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в АДРЕСА_1, судовий збір на користь держави в сумі 320,00грн. (триста двадцять гривень нуль копійок), який сплачується за наступними реквізитами: КОД ЄДРПОУ суду: 02894007, найменування підрозділу: УДК у Харківському районі Державної казначейської служби України, код отримувача коштів ЄДРПОУ: 37999633, банк отримувача: ГУДКУ у Харківській області, МФО: 851011, код класифікації доходів бюджету: 22030001, № доходного рахунку для сплати судового збору: 31214206700429.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Харківський районний суд Харківської області в 10-денний строк з дня винесення постанови.
Суддя Н.М. Токарєва