УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2017 р.Справа № 642/479/17Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: П'янової Я.В.
Суддів: Чалого І.С. , Зеленського В.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 21.02.2017р. по справі № 642/479/17
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області , Харківського обласного військового комісаріату
про визнання дій (бездіяльності) протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач), звернувся до Ленінського районного суду м. Харкова з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - ГУ ПФУ в Харківській області, відповідач 1), Харківського обласного військового комісаріату (далі - Харківський ОВК, відповідач 2), в якому просив визнати бездіяльність (дії) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не перерахунку пенсії позивачу з 01.09.2008 року з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно Наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» в розмірі 1720 грн., та з 30.12.2013 року з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно Наказу Міноборони від 27.11.2013р. № 814 протиправними; зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківський обласний військовий комісаріат, в порядку, визначеному ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», ПКМ України від 13 лютого 2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» провести перерахунок розміру пенсії та виплатити ОСОБА_1 з 01.09.2008 року з розрахунку грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 1720 грн. відповідно Наказу Міноборони від 28.07.2008р. №377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України», та з 30.12.2013 року з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 1720 грн. відповідно Наказу Міноборони від 27.11.2013 року № 814 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».
Постановою Ленінського районного суду м. Харкова від 21.02.2017 р. адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, не погодившись з цим судовим рішенням, подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову в повному обсязі.
Відповідач мотивує свою позицію тим, що перерахунок раніше призначених пенсій може проводитися лише в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців. Кабінетом Міністрів не приймалося такого рішення. Наказ Міністра оборони України не є підставою для перерахунку пенсії позивача в контексті Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою КМУ від 13.02.2008 року № 45. Крім того, відповідач посилається на порушення судом норм ст.ст. 99, 100 КАС України.
Виходячи з приписів абз. 4 ч. 8 ст. 183-2 КАС України, вищезазначена апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.
Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з такого.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено при розгляді апеляційної скарги, що позивач проходив військову службу в Збройних Силах України та був звільнений наказом МО України від 01.12.2006 року № 1919 з посади начальника кафедри тактики факультету підготовки спеціалістів танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Пенсія йому призначена та виплачується відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262- XII) з розміру посадового окладу 1440,00 грн., що підтверджується довідкою від 19.01.2017 року № 85 (а.с.10).
За результатами розгляду звернення позивача до ГУ ПФУ в Харківській області надано відповідь від 26.12.2016 р. №2383/І14 про те, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунків пенсії у зв'язку із виданням будь-яким міністерством, в тому числі і Міністром оборони України, власних наказів. Для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі Наказу Міністра оборони України від 28.07.2008р. року № 377 та Наказу Міністра оборони України від 27.11.2013р. року №814 законних підстав немає і пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства (а.с.11-12).
Також, за результатами розгляду звернення позивача до Харківського ОВК надано відповідь від 16.01.2017р. №ФХ-117219/79/ВСЗ про те, що перерахунок пенсійного забезпечення ОСОБА_1 проведено відповідно до Постанови КМУ №355 від 23.04.2012р. за відповідною посадою за нормами, чинними станом на 01.04.2012 р. з урахуванням посадового окладу в розмірі 1720 грн. Від ГУ ПФУ в Харківській області не надходило списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.09.2008 р. на підставі Наказу Міністра оборони України від 28.07.2008р. № 377 (а.с.13).
Не погодившись з такими діями відповідачів, ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що вони є обґрунтованими та підтвердженими матеріалами справи.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на таке.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам, які мають право на пенсію за цим Законом, обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
Частина 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачає, що всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок проведення такого перерахунку пенсій був визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (далі - Порядок), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року (оприлюднена в газеті "Урядовий кур'єр" № 33 від 20.02.2008 р.).
Пунктами 1 та 2 Порядку було визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України, Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пунктами 4 та 5 Порядку встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено "Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до пункту 5 якого, при перерахунку пенсій враховуються:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Порядком передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 1294 від 07 листопада 2007 року (пункт 5) надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового та керуючого складу, посади яких не передбачені цією Постановою - в розмірах, затверджених цією Постановою, схемами у відповідності з додатками 1 - 23 і 30 - 32 за аналогічними посадами.
На виконання зазначених положень Постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 Міністр оборони України Наказом "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" від 28 липня 2008 року № 377 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008 року за № 761/15452 та набрав чинності 29 серпня 2008 року, втратив чинність згідно з Наказом Міністерства оборони України від 27 листопада 2013 року № 814) затвердив схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України, а також схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів Збройних Сил України (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України).
Окрім того, на виконання зазначеної Постанови Наказом Міністра оборони України "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" № 814 від 27.11.2013 року також були затверджені схеми посадових окладів за основними типовими посадами керуючого та наукового складу офіцерів військово-навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України (вказаний наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12.12.2013 року за № 2100/24632 і він набрав чинності 30.12.2013 року). Цим наказом визначено, що розмір посадового окладу осіб, які працюють на посадах начальника кафедри, в розмірі 1720,00 грн.
Аналіз змісту вищезазначених норм права свідчить про те, що оскільки Кабінет Міністрів України у Постанові від 7 листопада 2007 року № 1294 делегував право визначати розміри посадових окладів у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, зокрема, Міністру оборони України, то накази останнього про встановлення розмірів таких посадових окладів військовослужбовцям військових навчальних закладів є підставою для проведення перерахунку пенсій відповідним категоріям військовослужбовців у зв'язку з тим, що змінює розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.
Вказана позиція узгоджується з правовими висновками Верховного Суду України, викладеними в постановах від 24.04.2012 р., 16.01.2013 р. та 01.07.2014 р. (№№ 21-84а12, 21-416а12, 21-252а14 відповідно).
Таким чином, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про наявність у позивача права на перерахунок пенсії відповідно до Наказів Міністра оборони України від 28 липня 2008 року № 377, від 27.11.2013 року № 814.
В силу п. 24 Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка погоджена з Міністерством оборони і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за №135/13402, Харківський обласний військовий комісаріат є уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України та відповідає за проведення перерахунку грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія на умовах і розмірах, встановлених Законом № 2262-XII.
Відповідно до п. 24 Постанови Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007р. №3-1, "Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Міноборони своїм листом від 29.08.2008 року №248/6/С/1087-д повідомило Пенсійний фонд України про необхідність підготовки Головними управліннями Пенсійного фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності Наказу № 377.
Відповідно до п. 24 Постанови Правління Пенсійного Фонду від 30.01.2007р. № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від13.02.08р. № 45, військові комісаріати складають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій на підставі списків, наданих відповідними органами Пенсійного фонду.
З огляду на викладене, ГУ ПФУ в Харківській області повинно було направити до Харківського ОВК список осіб для перерахунку пенсії, який містить ім'я позивача, перерахувати розмір пенсії позивачу, обчисливши розмір пенсії з грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу відповідно до Наказів №377 та № 814, та виплачувати позивачу пенсію з урахуванням підвищення, проте протиправно цього не здійснило.
Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Таким чином, ГУ ПФУ зобов'язано здійснити перерахунок розміру пенсії позивачу з 01.09.2008 р.
Не приймаються до уваги посилання відповідача 1 на той факт, що Наказ № 377 втратив чинність, оскільки Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме у Збройних Силах України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 р. № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій військовослужбовців та прирівняних до них осіб, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Тобто втрата чинності Наказу № 377 з 30.12.2013 року не є підставою для зменшення розміру пенсії позивачу.
30.12.2013 р. набув чинності Наказ Міноборони від 27.11.2013р. № 814 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" (далі Наказ№814).
Наказом № 814, окрім іншого, з метою впорядкування розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) та наукових установ Збройних Сил України було також затверджено нові схеми розмірів їхніх посадових окладів.
Тобто, за своєю правовою природою Наказ № 814 є тотожним з Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008р. № 377 та є підставою для перерахунку пенсії позивачу з 30.12.2013 року.
В силу положень ст. 244-2 КАС України суд враховує правову позицію Верховного Суду України, яка висловлена в постанові від 01.07.2014 р. (справа №21-252а14).
Щодо строку звернення позивача до суду, про порушення якого наголошує відповідач 1 в апеляційній скарзі, колегія суддів зауважує на таке.
Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
В ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Наказу № 377 не проведений з 01.09.2008 року, а у зв'язку із набуттям чинності Наказу № 814 не проведений з 30.12.2013 року саме з вини ГУ ПФУ в Харківській області, тобто право позивача на зазначений перерахунок не обмежено будь-яким строком.
З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії та зобов'язання останнього здійснити вказаний перерахунок та виплату пенсії відповідно до Наказів Міністра оборони України від 28 липня 2008 року № 377, від 27.11.2013 року № 814.
Задовольняючи позовні вимоги до Харківського ОВК, суд першої інстанції виходив з того, що останній зобов'язаний визначити розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії позивачу, та після отримання від ГУ ПФУ списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, який містить ім'я позивача, оформити довідку про грошове забезпечення позивача для перерахунку пенсії та подати зазначену довідку до ГУПФУ.
Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з такими висновками суду першої інстанції та зауважує на той факт, що ані позивачем, ані відповідачами постанова суду в цій частині в апеляційному порядку оскаржена не була.
Згідно з ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Отже, переглянувши постанову суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів підтверджує, що при прийнятті судового рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області залишити без задоволення.
Постанову Ленінського районного суду м. Харкова від 21.02.2017р. по справі № 642/479/17 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Пянова Я.В.Судді Чалий І.С. Зеленський В.В.