Постанова № 65487448, 21.03.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2017
Номер справи
813/757/17
Номер документу
65487448
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 березня 2017 року справа № 813/757/17

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Кухар Н.А.

при секретарі судового засідання Телиця О.В.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Залізничної об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

в с т а н о в и в :

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до Залізничної об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем було несвоєчасно перераховано до органу доходів і зборів самостійно задекларований єдиний внесок у розмірі 1268, 00 грн. Однак податковим органом протиправно продовжувалось нарахування штрафів за нібито несплату єдиного внеску за періоди 3-й квартал 2015 року у розмірі 1323, 47 грн., 4-й квартал 2015 року у розмірі 1434, 51 грн., 1-й квартал 2016 року 909, 48 грн., 2-й квартал 2016 року -941, 16 грн., 3-й квартал 2016 року -957, 00 грн., що вбачається з рішення ГУ ДФС у Львівській області від 27.12.2016 року № 6600/10/13-01-10-0105 та інтегрованої картки позивача. Зазначає, що в інтегрованій картці позивача та в квитанціях чітко вбачається, що 19.10.2015 року було сплачено 1323, 47 грн., 14.01.2016 року сплачено 1434, 51 грн., 18.04.2016 року 909, 48 грн., 11.07.2016 року - 941, 16 грн., 20.10.2016 року - 957, 00 грн. Вказує на те, що було сплачено єдиний внесок у відповідності до вимог законодавства, а інформація яка зазначена в інтегрованій картці позивач «сплата відсутня» за періоди: 3- 1 квартал 2015 року у розмірі 1323, 47 грн., 4-й квартал 2015 року у розмірі 1434, 51 грн., 1-й квартал 2016 року 909, 48 грн., 2-й квартал 2016 року -941, 16 грн., 3-й квартал 2016 року -957, 00 грн., не відповідає дійсності.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позові, просить позов задоволити. Додав, що з нарахуванням пені та частково штрафу позивач погоджується, тому оскаржує рішення частково.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила з підстав викладених у запереченні на позов, в яких зазначив, що прийняте податковим органом рішення є правомірним.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Франківським відділенням Залізничної обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Львівській області на підставі частини десятої пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" прийнято рішення від 21.11.2016 № НОМЕР_1, згідно з яким позивачу нараховано пеню у сумі 589, 75 грн., та штраф в розмірі 1322, 34 грн., за несвоєчасну сплату сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.01.2015 по 07.11.2016.

Слід зазначити, що позивач скористався можливістю досудового порядку вирішення спору та оскаржив рішення у адміністративному порядку.

Позивач частково не погоджуюється зі спірним рішенням від 21.11.2016 № НОМЕР_1, звернувся з даним позовом до суду, в якому просить скасувати рішення податкового органу, яким нараховано позивачу штраф в розмірі 1068, 74 грн.

Досліджуючи наявні у матеріалах справи докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Згідно інтегрованої картки ФОП ОСОБА_3 (НОМЕР_2) в ІС «Податковий блок» по коду 71040000, було проведено наступні операції: Станом на 01.01.2015 - борг платника 0,04 грн.; 13.01.2015року сплачено єдиний внесок в сумі 1267,95грн.; 20.01.2015року нараховано за 4-й квартал 2014 року 1267,95 грн.; 14.04.2015року сплачено єдиний внесок в сумі 1267,95 грн.; 20.04.2015 року нараховано за 1-й квартал 20І5року 1267,95 грн.; 20.07.2015року нараховано за 2-й квартал 2015 року 1267,95грн., сплата відсутня; 19.10.2015року сплачено єдиний внесок в сумі 1323,47 грн.; 19.10.2015 року нараховано за 3-й квартал 2015 року 1323,47грн. сплата відсутня; 14.01.201б року сплачено єдиний внесок в сумі 1434,51 грн.; 19.01.201 броку нараховано за 4-й квартал 2015 року 1434,5 1 грн., сплата відсутня; 18.04.2016 року сплачено єдиний внесок в сумі 909,48 грн.; 19.04.2016 року нараховано за 1-й квартал 201б року 909,48 грн., сплата відсутня; 11.07.201б року сплачено єдиний внесок в сумі 941,16 грн.; 19.07.201б року нараховано за 2-й квартал 201б року 941,16грн., сплата відсутня; 19.10.201б року нараховано за 3-й квартал 201б року 957,00грн., сплата відсутня; 20.10.201б року сплачено єдиний внесок в сумі 957,00грн.; 07.11.201б року сплачено єдиний внесок в сумі 1267,95грн.; 10.11.2016 року сплачено єдиний внесок в сумі 1,00грн.

Нормативно-правовим актом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

У відповідності до пункту 1 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь) (частина п'ята статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).

Згідно з частиною сьомою статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, зазначені в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку.

При цьому, приписами частини восьмої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

Днем сплати єдиного внеску у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів вважається: день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів, а у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі (пункти 1 та 2 частини десятої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).

У силу приписів частин другої та третьої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина десята статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).

Крім того, у відповідності до пункту 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у редакції, яка діяла до 01.01.2015 (до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 №77-VIII), орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

У свою чергу, пунктом 2 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у редакції, яка діяла після 01.01.2015, визначено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Таким чином, застосування до позивача штрафу за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у розмірі 10% (до 01.01.2015) та у розмірі 20% (після 01.01.2015), а також нарахування пені у розмірі 0,1% від суми недоїмки безпосередньо передбачено наведеними законодавчими положеннями.

При цьому, суд звертає увагу, що позивачем під час судового розгляду даної адміністративної справи не заперечувалося факту несвоєчасної сплати єдиного внеску за ІІ квартал 2015 року.

Частиною 6 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Суд вважає, необґрунтованими пояснення представника позивача щодо неправомірності дій відповідача, яким він змінював призначення платежу та зарахував кошти, які надходили від позивача не погашеним боргом, так як спростовується ч.6 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем не переконують в обґрунтованості позовних вимог.

Оцінюючи рішення відповідача на відповідність ч. 3 ст. 2 КАС України, суд вважає, що вони були прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України; з урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та неупереджено. За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими, а тому у їх задоволенні слід відмовити повністю.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати.

Керуючись ст. ст. 17 -19, 94, 160 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови складено та підписано 23 березня 2017 року.

Суддя Кухар Н.А.