ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
з питань передачі адміністративної справи
до іншого адміністративного суду
22 березня 2017 року № 813/577/17
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-суддіЛанкевича А.З.,
суддіГавдика З.В.,
суддіКлименко О.М.,
секретар судового засідання Фуртак А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання рішення та дій протиправними, зобовязання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними рішення та дії відповідача щодо відмови позивачу у виплаті одноразової грошової допомоги як особі, інвалідність якої встановлена внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обовязків військової служби;
- зобовязати відповідача провести нарахування та виплату позивачу одноразової грошової допомоги як особі, інвалідність якої встановлена внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обовязків військової служби.
В судовому засіданні суд поставив на обговорення питання про передачу справи за підсудністю на розгляд місцевого загального суду як адміністративного, а саме Сихівського районного суду м. Львова.
При постановленні ухвали суд враховує наступне.
За правилами п.2 ч.1, ч.4 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Як видно з позовної заяви, предметом її оскарження є дії та рішення відповідача щодо відмови позивачу у виплаті одноразової грошової допомоги, передбаченої п.4 ч.2 ст.16 Закону України від 20.12.1991 року №2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі Закон №2011-XII).
Так, у відповідності до ч.1 ст.16 Закону №2011-XII одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Згідно з п.4 ч.2 ст.16 цього ж Закону одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті.
Таким чином, у розумінні вимог ст.16 Закону №2011-XII невиплачена позивачу одноразова грошова допомога за своєю правовою природою є одним із видів соціальних виплат, оскільки є однією з форм соціального захисту військовослужбовців.
За змістом п.4 ч.2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи, що спір між позивачем та суб'єктом владних повноважень фактично виник з приводу призначення передбаченої ст.16 Закону №2011-XII одноразової грошової допомоги, тобто соціальної виплати, відтак суд приходить висновку, що дана адміністративна справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному, відповідно до вимог п.4 ч.2 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правова позиція суду повністю узгоджується із позицією, викладеною Вищим адміністративним судом України в ухвалах від 22.12.2015 року у справі №К/800/47688/13 (№2а-148/12/2408) та від 09.06.2016 року у справі №К/800/51948/15 (№816/2069/15).
Зважаючи, що після відкриття провадження у цій справі з'ясувалось, що справа предметно підсудна іншому суду та беручи до уваги те, що в даному випадку оскаржуються дії суб'єкта владних повноважень стосовно конкретної фізичної особи, яка згідно наявної у справі копії паспорта зареєстрована за адресою в Сихівському районі м. Львова, суд, з урахуванням правил предметної та територіальної підсудності адміністративних справ, вважає за необхідне передати справу №813/577/17 на розгляд місцевого загального суду як адміністративного, а саме Сихівського районного суду м. Львова.
Відповідно до ч.8 ст.22 Кодексу адміністративного судочинства України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст.ст.18, 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в :
передати на розгляд місцевого загального суду як адміністративного, а саме Сихівського районного суду м. Львова, адміністративну справу №813/577/17 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання рішення та дій протиправними, зобовязання вчинити дії.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання повного тексту ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий суддя Ланкевич А.З.,
Суддя Гавдик З.В.,
Суддя Клименко О.М.