ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 березня 2017 року № 813/1101/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Хома О.П., перевіривши матеріали позовної заяви Львівського обласного військового комісаріату до Відділу примусового виконання рішення управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови,
в с т а н о в и в:
Львівський обласний військовий комісаріат звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області ОСОБА_1 та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 22.02.2017 року ВП № 53439477.
Разом із позовною заявою позивач подав клопотання, в якому просить відстрочити або розстрочити сплату судового збору або звільнити його від сплати такого з мотивів нагальної потреби у додаткових коштах для укріплення обороноздатності країни та втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України.
Зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат визначено статтею 88 КАС України, згідно з частиною першою якої суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
За приписами вищезазначеної норми відстрочення або розстрочення сплати судового збору, а також звільнення від його сплати є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.
Єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування повязаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Зважаючи на викладене, втручання Російської Федерації у внутрішні справи України та нагальна потреба у додаткових коштах для укріплення обороноздатності країни, не може бути підставою для звільнення позивача від сплати цього судового збору при зверненні до суду.
Позивачем не наведено жодних обставин та доказів на їх підтвердження, які б давали суду обґрунтовані підстави вважати, що він позбавлений можливості сплатити судовий збір, тому у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі Закон № 3674-VI) в редакції від 06.12.2016 року.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 року № 1801-VIII розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2017 встановлено у розмірі 1600 гривень.
Згідно до абзацу 2 підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру субєктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як видно зі змісту даного адміністративного позову, позовні вимоги носять немайновий характер, відтак позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 3 200 грн (1 600 грн х 2 позовні вимоги = 3 200 грн).
Всупереч вказаним вимогам, квитанція про сплату судового збору за подання адміністративного позову відсутня, відтак даний позов підлягає залишенню без руху, як такий, що поданий без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України
Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 106 КАС України, а саме сплати судового збору, позивачу необхідно надати певний строк.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання про звільнення, відстрочку або розстрочку сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Львівського обласного військового комісаріату до Відділу примусового виконання рішення управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування постанови залишити без руху та надати термін для усунення недоліків до 08 квітня 2017 року.
У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Хома О.П.