465/1158/17
3/465/943/17
П О С Т А Н О В А
про повернення адміністративних матеріалів
02.03.2017
Суддя Франківського районного суду м.Львова - Лозинський Б.М., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, громадянина України, заміжньої, працюючої головним бухгалтером ДП «Львівський облавтодор», яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1
за ч. 1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),-
в с т а н о в и в :
Згідно приписів ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище імя по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ч.1 п.2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, оскільки особа, що складала протокол не визначила однозначно конкретне діяння, що вчинила ОСОБА_1, оскільки диспозиція ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є альтернативною та передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, а в протоколі зміст діяння особи не конкретизований, тобто, в вину особі ставиться вчинення альтернативних діянь.
Крім цього, відповідно до пункту 5 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 №566, усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Разом з тим, як вбачається з наданого протоколу, в такому вчинено дописування інформації про розгляд справи.
Враховуючи наведене, суд немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, слід повернути для дооформлення.
Керуючись ст.ст.283 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути ГУ ДФС України у Львівській області для дооформлення.
Суддя Франківського
районного суду м. Львова: ОСОБА_2