Справа № 750/2250/17
Провадження № 2-а/750/498/17
У Х В А Л А
23 березня 2017 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого судді Литвиненко І.В.
за участі секретаря Гоєнко О. Г.,
за участі позивача, представника третьої особи ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобовязання вчинити певні дії,
треті особи Національна поліція України, Управління поліції охорони в Чернігівській області,
в с т а н о в и в :
02.03.2017 року позивач звернувся до суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобовязання вчинити певні дії в якому просить:
- визнати протиправною відмову Міністерства внутрішніх справ України у призначенні та виплаті позивачу одноразової грошової допомоги у відповідності до Порядку та Умов призначення і виплати одноразової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції затвердженого Постановою КМУ від 21.10.2015 року № 850;
- зобовязати Міністерство внутрішніх справ України розглянути питання щодо призначення, нарахування і виплати одноразової грошової допомоги у звязку з встановленням 2 групи інвалідності позивачу відповідно до Порядку та Умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції затвердженого Постановою КМУ від 21.10.2015 року № 850.
Представник третьої особи Управління поліції охорони в Чернігівській області в судовому засіданні подала клопотання про передачу даної адміністративної справи на розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду, оскільки позивач оскаржує дії та рішення міністерства, а тому в силу положень ч. 1 ст. 24 КАС України з урахуванням ст. 21 КАС України даний позов має розглядатися окружним адміністративним судом.
Представники Національної поліції України та Міністерства внутрішніх справ України у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому законом порядку, причини неявки суду невідомі.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить до наступного висновку.
Згідно п. 1 частини другої ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до частини першої ст. 24 КАС України, адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України, їхньої посадової чи службової особи, виборчої комісії (комісії з референдуму), члена цієї комісії розглядаються і вирішуються в окружному адміністративному суді колегією у складі трьох суддів.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач звертається з вимогами до Міністерства внутрішніх справ України про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобовязання вчинити дії щодо призначення та виплати одноразової грошової допомоги у звязку з інвалідністю.
Згідно частини першої ст. 21 КАС України, позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони повязані між собою.
Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна окружному адміністративному суду, а щодо іншої вимоги (вимог) - місцевому загальному суду як адміністративному суду, таку справу розглядає окружний адміністративний суд.
Приписами п. 1 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Указом Президента України № 383/2011 від 06.04.2011, закріплено, що Міністерство внутрішніх справ України (МВС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Крім того спір в даній справі виник щодо призначення і виплати позивачу одноразової грошової допомоги, яка виплачується відповідно до Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого Кабінетом Міністрів України 21.10.2015 року № 850, яка повязана з проходженням публічної служби, і не являється соціальною допомогою в розумінні ч. 1 ст. 18 КАС України.
Отже, враховуючи вищевикладене, а також те, що позивачем оскаржуються дії центрального органу виконавчої влади, даний позов має розглядатися окружним адміністративним судом.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 3, ст.ст. 17, 18, 22, п. 4 ч. 1 ст. 107 КАС України, суд
у х в а л и в :
адміністративний позов ОСОБА_2 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобовязання вчинити певні дії передати на розгляд до Чернігівського окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова шляхом подачі апеляційної скарги на протязі пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: