Справа № 161/4296/17
Провадження № 1-кс/161/2101/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2017 року м. Луцьк
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Смітюх В.М., при секретарі Новаковській В.В., за участю прокурора Луцької місцевої прокуратури ОСОБА_1, старшого слідчого СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2, розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2, за погодженням із процесуальним керівником у кримінальному провадженні першим заступником керівника Луцької місцевої прокуратури ОСОБА_3, звернувся до Луцького міськрайонного суду Волинської області про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства.
Зокрема просив надати Головному управлінню Держгеокадастру у Волинській області (юридична адреса 430021, Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, 67) дозвіл на проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» (ЄДРПОУ 34524327), при користуванні земельними ділянками, за адресою: м. Луцьк, вул. Єршова,1, із наступними кадастровими номерами: 0710100000:42:011:0077; 0710100000:42:011:0078; 0710100000:42:011:0079. У ході проведення перевірки дати відповіді на наступні запитання: - чи дотримано вимоги чинного земельного законодавства ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» при користуванні земельними ділянками, за адресою: м. Луцьк, вул. Єршова,1. У випадку не дотримання або порушення вимог законодавства зазначити, які саме нормативно правові документи було порушено.
З клопотання вбачається, що в провадженні СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області перебувають матеріали досудового розслідування кримінального провадження №42014030010000163 від 05.09.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Рішенням Луцької міської ради №23/56 від 25.04.2012 року «Про надання ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» на умовах оренди земельних ділянок для обслуговування нафтобази та залізничної колії на вул. Єршова, 1». Тим самим рішенням припинено товариству «Континіум Траст-Компані» право постійного користування земельною ділянкою на вул.Єршова,1, загальною площею 9,7230 га., у звязку із добровільною відмовою.
Згідно вищевказаного рішення, ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» на умовах оренди на 5 років отримало земельні ділянки на вул. Єршова, 1 в м. Луцьку, загальною площею 9,7230 га з них: земельна ділянка №1 площею 8,1651 га для обслуговування нафтобази, земельна ділянка №2 площею 0,0837 га для обслуговування нафтобази в межах «червоних ліній», земельна ділянка №3 площею 1,4742 га для обслуговування залізничної колії за рахунок земель Товариства «Континіум Траст-Компані», наданих в постійне користування.
Відповідно до п. 2 рішення Луцької міської ради №42/20 від 24.06.2009 року «Про впорядкування орендної плати за землю» річний розмір орендної плати за користування ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» земельною ділянкою загальною площею 9,7230 га, що по вул.Єршова,1 в м. Луцьку, повинен складати 10% від нормативно грошової вартості вказаної земельної ділянки.
Сумарна нормативно-грошова вартість земельних ділянок, які фактично використовуються ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» по вул. Єршова, 1 в м. Луцьку, складає 63099 705,9 грн. (63,1 млн. грн.).
Згідно інформації, наданої Луцькою ОДПІ, ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП», задекларувало до сплати земельний податок на період 2014 року за користування вищезазначеними земельними ділянками в загальній сумі 631, 1 тис. грн., що складає 1% їх нормативно-грошової оцінки.
Станом на 24.01.2017 року ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» за користування земельною ділянкою за адресою м. Луцьк, вул. Єршова,1, сплачується земельний податок із юридичних осіб. Згідно поданої декларації на 2016 рік, задекларовано всього земельного податку в сумі 3618 889, 81 грн. в рік (3% від нормативно-грошової оцінки).
Внаслідок використання земельних ділянок ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» без правоустановчих документів, до бюджету не надійшли кошти від оренди землі та таким чином завдано збитки у значному розмірі.
Згідно листа із Луцької міської ради про надання інформації встановлено, що договори оренди землі між Луцькою міською радою та ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» не укладені.
З метою проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства під час передачі в оренду земельних ділянок, на яких розміщені обєкти нерухомості, належні ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП», старший слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення перевірки.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Відповідно до статей 4, 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» обєктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.
Державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Згідно зі ст. 15-2 Земельного кодексу України, ст. 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» та ст. 18-1 Закону України «Про охорону земель» до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, у сфері земельних відносин, належить організації та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій i форм власності.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель i моніторинг ґрунтів здійснюються, зокрема, шляхом проведення перевірок.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 №910-р погоджено пропозицію Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №15 «Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру» функції i повноважень Державної інспекції сільського господарства, що припиняється, із здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій i форм власності, родючості ґрунтів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 №482 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якам набрала чинності 05.08.2016, внесено зміни до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №15, та визначено, що Держгеокадастр є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій i форм власності, родючості ґрунтів.
Згідно з п. 7 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 №15, Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо i через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до підпункту 30 пункту 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 №333, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.10.2016 за № 1391/29521, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань.
Відповідно до ст. 3 Закону України №1728-VIII від 03.11.2016 «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю) за рішенням суду.
Строк здійснення позапланового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів (ч. 4 ст. 6 Закону України №877-V 05.04.2007 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»).
На підставі викладеного, керуючись Закону України №877-V 05.04.2007 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 132 КПК України,
У Х В А Л И В :
Задовольнити клопотання старшого слідчого СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства.
Надати Головному управлінню Держгеокадастру у Волинській області (юридична адреса 430021, Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, 67) дозвіл на проведення позапланової перевірки дотримання вимог земельного законодавства ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» (ЄДРПОУ 34524327), при користуванні земельними ділянками, за адресою: м. Луцьк, вул. Єршова,1, із наступними кадастровими номерами:
0710100000:42:011:0077
0710100000:42:011:0078
0710100000:42:011:0079
У ході проведення перевірки дати відповіді на наступні запитання:
- чи дотримано вимоги чинного земельного законодавства ТзОВ «ВЕСТ ОЙЛ ГРУП» при користуванні земельними ділянками, за адресою: м. Луцьк, вул. Єршова,1.
У випадку не дотримання або порушення вимог законодавства зазначити, які саме нормативно правові документи було порушено.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 10 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя В.М. Смітюх