Справа №820/1198/17
Харківський окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 березня 2017 р.м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Полях Н.А., розглянувши адміністративний позов Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна служба України з безпеки на транспорті, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної служби України з безпеки на транспорті 9649,12 грн. в дохід Державного бюджету України, а саме: отримувач: УК у Біляївському районі, р/р 31311309700111 в ГУ ДКСУ у Одеській області МФО - 828011, код ЄДРПОУ 37913781, призначення платежу: плата за проїзд.
Суд, перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову, вважає за необхідне залишити його без руху, виходячи з наступного.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАСУ до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
При перевірці матеріалів справи суддею також встановлено, що позивачем разом із позовом не надано доказів сплати судового збору (квитанції про сплату судового збору) за подачу до суду адміністративного позову, в належному розмірі встановленим чинним законодавством.
З приводу розміру сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Положеннями ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, а для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за адміністративний позов майнового характеру, податний суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень ст. 87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать: 1) витрати на правову допомогу; 2) витрати сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; 4) витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів на місці та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.
В резолютивній частині адміністративного позову позивачем також зазначено про надання йому як державному органу, відстрочення сплати судового збору на певний строк відповідно до ст. 88 КАС України.
В обґрунтування вимоги зазначив, що на сьогодні відповідач має скрутне фінансове становище та наразі не має можливості сплатити у встановленому законодавством України розмірі суму судового збору.
З цього приводу суд зазначає наступне.
Відповідно до положень ст. 87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать: 1) витрати на правову допомогу; 2) витрати сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду; 3) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз; 4) витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів на місці та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Суд зазначає, що позивач жодних належних документів (кошторису, банківських виписок ін.), що обґрунтовують доводи вимоги щодо відстрочення сплати суми судового збору, зокрема належних доказів відсутності грошових коштів, до суду не надало.
А тому вимога щодо відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Позивач звернувся до суду з позовом майнового характеру - щодо стягнення з відповідача на користь Державної служби України з безпеки на транспорті 9 649,12 грн. в дохід Державного бюджету України, а відтак відповідно необхідна до сплати сума судового збору становить 1600,00 грн.
При перевірці судом матеріалів адміністративного позову встановлено, що позивач разом із позовом не надав до суду квитанцію про сплату судового збору, що не відповідає положенням Закону України Про судовий збір та КАС України.
Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Отже, суд приходить до висновку, що задля усунення недоліків позивач повинен надати до суду докази сплати судового збору (оригінал квитанції про сплату судового збору) за подачу до суду адміністративного позову, в належному розмірі, встановленим чинним законодавством.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 108, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Державної служби України з безпеки на транспорті до ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків поданої позовної заяви протягом п'яти календарних днів з моменту отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, попередивши, що у разі невиконання вимог ст.106 КАС України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в пятиденний строк з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Полях Н.А.