Апеляційний суд міста Києва
П О С Т А Н О В А
21 березня 2017 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва Тютюн Т.М., перевіривши апеляційну скаргу прокурора на постанову судді Шевченківського районного суду м. Києва від 2 березня 2017 року у справі про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Мотижин Макарівського району Київської області, працюючого начальником відділу розвитку та моніторингу району Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, що зареєстрований проживає за адресою: АДРЕСА_1,
у с т а н о в и в :
Постановою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 02.03.2017 року провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, щодо ОСОБА_3 закрито у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Як встановив суд, ОСОБА_3, який наказом Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації № 17-к від 13.02.2012 року призначений на посаду начальника відділу розвитку та моніторингу району Управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації і згідно з п.п."в" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, 03.11.2016 року о 23 годині 59 хвилин, тобто несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 рік, у той час як кінцевою датою її подання було 30.10.2016 року.
В апеляційній скарзі прокурор Київської місцевої прокуратури № 10 м. Києва Петренко О.В. просить постанову судді місцевого суду скасувати та прийняти нову постанову, якою накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вважаю, що апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом і підлягає поверненню особі, яка її подала, з таких підстав.
Частиною 1 статті 250 КУпАП передбачено, що прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти _______________
Справа № 33/796/972/2017 Постанова винесена суддею Трубніковим А.В.
Категорія: ст.1726 КУпАП
правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти інші передбачені законом дії. При провадженні у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 1724 - 1729 цього Кодексу, участь прокурора у розгляді справи судом є обов'язковою.
Разом з тим, згідно з ч.2 ст.294 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Згідно з ст.287 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена в порядку, визначеному цим Кодексом.
При цьому відповідно до положень ч.5 ст.7 КУпАП прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів виключно при застосуванні заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Оскільки правом на оскарження постанови судді в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, прокурор не наділений, і дана справа ніяким чином не пов'язана із застосуванням заходів примусового характеру, що пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян, вважаю, що апеляційна скарга подана особою, яка не має на це права, що є підставою для її повернення.
Що стосується посилань прокурора, якими він обґрунтовує своє право подавати апеляційну скаргу, на лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 9-1301/0/4-16 від 12.05.2016 року, то такий лист не є джерелом права, а законодавство України про адміністративні правопорушення складається з Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України, як це передбачено ч.1 ст.2 КУпАП, а також Конституції України, яка має найвищу юридичну силу.
Частину ж першу ст.55 Конституції України, якою кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, згідно з рішенням Конституційного Суду України № 9-зп від 25.12.1997 рокутреба розуміти так, що кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку. Суд не може відмовити у правосудді, якщо громадянин України, іноземець, особа без громадянства вважають, що їх права і свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та
свобод. Однак прокурором не доведено право на звернення до суду з апеляційною скаргою на підставі вказаної норми.
На підставі викладеного, керуючись ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу прокурора Київської місцевої прокуратури № 10 м. Києва Петренка О.В. на постанову судді Шевченківського районного суду м. Києва від 2 березня 2017 року в справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_3 повернути особі, яка її подала.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
міста Києва Т.М. Тютюн