Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
16 березня 2017 р. № 820/634/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Зінченко А.В.,
При секретарі - Абоян І.І.
За участі представників сторін:
Позивача - ОСОБА_1
Відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області, в якому просить суд зобов'язати відповідача надати позивачу належним чином завірені копії акту складеного посадовою особою Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області за результатами перевірки проведеної 18.10.2016 року за адресою Харківська область, Харківський район, сел. Покотилівка, вул. Червона, 74, та припису про усунення правопорушення виданого ОСОБА_3.
Свій позов обґрунтувала тим, що 30.01.2017р., нею до Департаменту, поштою було направлено звернення, в якому вона просила надати їй копії вищезазначеного акту перевірки та припис, оскільки на її думку працівниками Департаменту неналежно виконуються посадові обов'язки внаслідок чого винні особи уникають відповідальності.
Представник позивача в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав та просили суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але надав письмові заперечення в яких проти задоволення позовних вимог заперечував в повному обсязі.
Судом встановлено, що Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області в результаті проведеної позапланової перевірки 18.10.2016р. за адресою : Харківська область, Харківський район, сел. Покотилівка, вул. Червона №74 було встановлено факт наявності житлового будинку господарських будівель і споруд, в тому числі самовільно збудованої прибудови літ. «А1-1», сараю «Н» та фундаменту розмірами 8,2м *4,88м. Документів що надають право на проведення будівельних робіт та введення Об'єкта в експлуатацію забудовниками не представлено, документи що підтверджують право власності чи користування земельною ділянкою відсутні.
Проведення даної позапланової перевірки було здійснено в зв'язку неодноразовими зверненнями позивача до інспекції ДАБК про порушення її прав в зв'язку з здійсненням вищезазначеного будівництва, оскільки внаслідок будівництва не витримується протипожежна відстань до її будинку і споруд.
Згідно письмових повідомлень Департаменту від 21.10.2016р. №1020-4521 та від 30.12.2016р.. за результатом перевірки посадовою особою Департаменту складено відповідний акт та ОСОБА_3 надано припис про усунення правопорушення.
30.01.2017р., позивачем до Департаменту, поштою було направлено звернення, в якому вона просила надати їй копії акту перевірки та припис.
Суд вказує, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
Згідно ст.18 вищевказаного Закону громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право, зокрема, одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги.
Статтею 19 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані, серед іншого, письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.
Відповідно до ст. 20 вказаного Закону звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.
Таким чином, суд приходить до висновку, що посадові особи відповідача всупереч вимогам чинного законодавства.
На підставі наведеного , суд приходить до висновку що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Зобов'язати Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області надати ОСОБА_2 належним чином завірені копії акту складеного посадовою особою Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області за результатами перевірки проведеної 18.10.2016 року за адресою Харківська область, Харківський район, сел. Покотилівка, вул. Червона, 74, та припису про усунення правопорушення виданого ОСОБА_3.
Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області до Державного бюджету України судовий збір в сумі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.
Постанова в повному обсязі виготовлена 21 березня 2017 року.
Суддя А.В. Зінченко