Справа № 680/228/17
№ 3/680/74/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" березня 2017 р. смт. Нова Ушиця
Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Новоушицького ВП ДВП ГУ НП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 (Єзерського),16 Новоушицького району Хмельницької області, ІН НОМЕР_1, паспорт серії НВ №529200 виданий 26 червня 2009 року Новоушицьким РВ УМВС України в Хмельницькій області, протягом року до адміністративної відповідальності притягувався:
за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 20 березня 2017 року серії АА №425486, постановою Новоушицького районного суду Хмельницької області відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік та встановлено певні обмеження: заборонено залишати житловий будинок за місцем проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3 в період часу з 22 години до 06 години; заборонено змінювати місце проживання без повідомлення Новоушицького РВ УМВС у Хмельницькій області; забороно відвідувати торгівельні заклади, де продають спиртні напої на розлив; зобовязано зявлятися на реєстрації в Новоушицький РВ УМВС України до начальника СДІМ, а при його відсутності до чергового райвідділу, на реєстрацію 05 та 21 числа кожного місяця до 10 години. Однак ОСОБА_1 18 березня 2017 року о 22 годині 30 хвилин був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив встановлені судом обмеження відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Згіднозі ст.245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративнихправопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержаннязаконів, зміцнення законності.
Відповідно до виписаних у ст.ст.252, 254-256 КУпАПположень, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В межах зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин інкримінованого особі адміністративного правопорушення, і повинен провадитися їх, у тому числі, і судовий розгляд.
З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Положеннямист.278 КУпАПвизначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідноч.2 ст.187 КУпАПпередбачено, що відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Однак, суду не надано, належним чином завіреної копії постанови суду, яка набрала чинності, про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення правопорушення передбаченогоч.1 ст.187 КУпАП, якою на правопорушника накладено стягнення, не зазначенно формулювання суті правопорушення визначеної ч.2 ст.187 КУпАП.
Оскільки відповідальність за вчинення правопорушення передбаченогоч.2 ст. 187 КУпАП, можлива якщо дії, передбачені частиною першою статті ст.187 КУпАП, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу до Новоушицького ВП ДВП НП у Хмельницькій області для належного їх оформлення та виконання вимог передбачених КУпАП.
На підставі викладеного та керуючисьст.ст.256, 268, 278 КУпАП, суддя,
постановив:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП направити до Новоушицького ВП ДВП НП у Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_2